Świadczenie usługi nadzoru nad internatem położonym przy os. Pileckiego 37A w Oświęcimiu
AMW Towarzystwo Budownictwa Społecznego „KWATERA” Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00446689
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00446689/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-06 12:23
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dc486416-2893-11ef-a458-c2a7c3d67e03
- Identyfikator
- 5262675121
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi ochroniarskie
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00446689 z dnia 2024-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi nadzoru nad internatem położonym przy os. Pileckiego 37A w Oświęcimiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: AMW Towarzystwo Budownictwa Społecznego „KWATERA” Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015296322
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zielone Zacisze 11B
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-294
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 379 45 45
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@amwkwatera.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.amwkwatera.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://amwkwatera.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usługi nadzoru nad internatem położonym przy os. Pileckiego 37A w Oświęcimiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc486416-2893-11ef-a458-c2a7c3d67e03
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00446689
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00367143
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.DZN.56.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 289040,29 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi nadzoru nad internatem położonym przy os. Pileckiego 37A w Oświęcimiu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na określeniu warunków udziału w postępowaniu w sposób sprzeczny z art. 112 ww. ustawy Prawo zamówień publicznych. Żądanie przez Zamawiającego aktualnej koncesji wydanej przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, zgodnie z postanowieniami Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1995 z późn. zm.) na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia w zakresie zabezpieczenia technicznego, na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu było nieproporcjonalne do przedmiotu zamówienia, gdyż nieruchomość znajdująca się przy os. Pileckiego 37A w Oświęcimiu nie jest obiektem o którym mowa w art. 5 ust. 5 Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia, w związku z czym do prowadzenia działalności gospodarczej nie jest wymagana koncesja w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego. Na etapie składania ofert żaden z Wykonawców nie kwestionował ani w drodze odwołania, ani w drodze wnioskowania o wyjaśnienie treści SWZ postawionego warunku udziału w postępowaniu. Dopiero na etapie badania podmiotowych środków dowodowych Zamawiający powziął informację o nieprawidłowym sformułowaniu warunku udziału w postępowaniu. Mając na względzie ówczesny etap postępowania należało uznać, że wada ta ma charakter nieusuwalny, bowiem na tym etapie nie było możliwe dokonanie zmiany treści SWZ w zakresie warunków udziału w postępowania. Jednocześnie wada, o której mowa uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w związku z art. 475 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj.: „Umowa podlega unieważnieniu, jeżeli Zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia (…)”. Dalsze kontynuowanie procedury skutkowałoby zawarciem umowy podlegającej unieważnieniu w związku z naruszeniem przepisów ustawy – zarówno w przypadku wyboru oferty Wykonawcy najwyżej ocenionego, jak i w przypadku odrzucenia jego oferty. Zamawiający nie może dokonać wyboru oferty, która nie spełnia warunku udziału w postępowaniu, nawet jeśli był on błędnie postawiony. W przypadku udzielenia zamówienia Wykonawcy, który nie spełnia postawionego w dokumentacji postępowania warunku, Zamawiający dopuściłby się naruszenia określonej w art. 16 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zasady równego traktowania Wykonawców oraz naruszenia art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b) tej ustawy, który nakazuje odrzucenie oferty złożonej przez Wykonawcę, który nie spełnia warunków udziału w postępowaniu. Jednocześnie odrzucenie oferty Wykonawcy najwyżej ocenionego w zaistniałej sytuacji, tj. wobec uświadomienia sobie przez Zamawiającego, że postawił warunek udziału w postępowaniu niezgodny z przepisami – w ocenie Zamawiającego – stałoby w sprzeczności z zasadami ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności z zasadą zachowania uczciwej konkurencji, o której mowa w art. 16 pkt 1 ustawy. Utrwalałoby również dokonane przez Zamawiającego naruszenie art. 112 ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Tym samym Zamawiający uznał, że w przedmiotowym postępowaniu doszło do naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, mających wpływ na wynik postępowania. Naruszenia te stanowią wadę, którą jak wskazano powyżej nie da się naprawić w toku postępowania, zaś dalsze prowadzenie postępowania mogłoby narazić Zamawiającego na negatywne konsekwencje w postaci unieważnienia umowy.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2024-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |