Przebudowa ul. Reja i Spokojnej w Nowogrodzie Bobrzańskim
GMINA NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00335229
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00335229/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-01 13:22
- Lokalizacja
- Nowogród Bobrzański, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a0143440-4f2b-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 9291004928
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00335229 z dnia 2023-08-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Reja i Spokojnej w Nowogrodzie Bobrzańskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770758
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Słowackiego 11
1.5.2.) Miejscowość: Nowogród Bobrzański
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-010
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 683290962
1.5.8.) Numer faksu: 683290962
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: now.bobrz.um@post.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowogrodbobrz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://nowogrodbobrz.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Reja i Spokojnej w Nowogrodzie Bobrzańskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0143440-4f2b-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00335229
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015668/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa ul. Reja i Spokojnej w Nowogrodzie Bobrzańskim - etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00398566/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKZ.271.1.16a.2022.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 362689,69 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa ciągu pieszo-jezdnego na działkach 874/1, 874/2,
709/18 oraz budowa utwardzenia części działek 832, 834/100 w ramach zadania:
pn. Przebudowa ul. Reja i Spokojnej w Nowogrodzie Bobrzańskim zgodnie z załączoną
dokumentacją projektową – Budowa ciągu pieszo- jezdnego na działkach 874/1, 874/2,
709/18 oraz budowa utwardzenia części działek 832, 834/100 w ramach zadania
pn. Przebudowa ulicy Reja i Spokojnej
2. Zakres inwestycji obejmuje:
budowę nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego,
budowę utwardzenia części działek nr. 832, 832/13, 834/100, 1856/1,
budowę kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do istniejącego rowu,
rekultywacja istniejących i urządzanie nowych terenów zielonych,
dostosowanie wysokościowe istniejących nawierzchni, elementów (bramy, furtki)
na połączeniu projektowanego zagospodarowania z istniejącym
ETAP I:
ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE:
Opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzenie i utrzymanie tymczasowej organizacji ruchu. Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych oraz sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej drogi.
Rozbiórka konstrukcji nawierzchni betonowej wraz z podbudową. Materiał pochodzący z rozbiórki należy wywieźć z placu budowy i poddać utylizacji. – 134 m²
ROBOTY ZIEMNE
Mechaniczne roboty ziemne w gruncie kat. I-III z załadunkiem i wywiezieniem urobku z terenu budowy wraz z utylizacją (w tym korytowanie pod kontrukcję projektowanych nawierzchni). – 373 m³
PODBUDOWA
Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni. 746 m²
Wykonanie podbudowa pomocnicza z gruntu stabilizowanego cementem C3/4≤6,0MPa [z dowozu], grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm.- 640 m²
Wykonanie podbudowy zasadnicznej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem 0/31,5 mm stabilizowanej mechanicznie C90/3, grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm. -640 m²
Wykonanie podbudowy zasadnicznej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem 0/31,5 mm stabilizowanej mechanicznie C90/3, grubość warstwy po zagęszczeniu 10 cm.- 78,0 m²
NAWIERZCHNIE
Nawierzchnia jezdni z kostki betonowej brukowej gr. 8 cm, ułożonej na podsypce z miału kamiennego grubości 4cm. –640 m²
Nawierzchnia utwardzenia z betonowej płyty ażurowej o wymiarach 8x40x60cm, ułożonej na podsypce z miału kamiennego grubości 4cm [szczeliny wypełnić betonem]. – 28 m²
ELEMENTY ULIC
Ustawienie krawężników betonowych o wymiarach 15x30 cm wraz z wykonaniem ławy betonowej z oporem z betonu C12/15. – 87,00 m
Ustawienie krawężników betonowych najazdowych o wymiarach 15x22 cm wraz z wykonaniem ławy z oporem z betonu C12/15. – 62,00m
Ustawienie oporników betonowych o wymiarach 12x20 cm wraz z wykonaniem ławy betonowej z oporem betonu C12/15. – 70 m
ZIELEŃ DROGOWA
Humusowanie terenów zieleni i pobocza gruntowego warstwą grubości 15 cm ziemi urodzajnej. Przemieszanie rozłożonego humusu glebogryzarką na gł. 15 cm, wygrabienie, wyrównanie, usunięcie zanieczyszczeń wraz z utylizacją, wykonanie trawników dywanowych siewem, pielęgnacja w okresie gwarancji.- 134,00 m²
KANALIZACJA DESZCZOWA
Wykonanie kanalizacji z rur kanalizacyjnych tworzywowych SN12 o śr. 200 mm – 14,45 m
Wykonanie kanalizacji z rur kanalizacyjnych tworzywowych SN12 o śr. 250 mm – 1,45 m
Wykonanie wylotu kanalizacji deszczowej 250mm wraz z umocnieniem skarp, dna i przeciwskarpy rowu kamieniem naturalnym – 1,0 kpl
Osadnik zawiesiny ogólnej 1200mm V=1,0m3 – 1 szt.
Studzienki ściekowe uliczne betonowe o śr.500 mm z osadnikiem H=0,8m i z wpustem typu jezdniowego klasy D400 – 2,0 szt.
Regulacja wysokościowa istniejącej armatury wodociągowej – 2 szt.
Obsługa geodezyjna, dokumentacja powykonawcza, kamerowanie – 1 kpl
ETAP II
ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE
Opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzenie i utrzymanie tymczasowej organizacji ruchu
Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych oraz sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej drogi.
Rozbiórka konstrukcji nawierzchni betonowej wraz z podbudową. Materiał pochodzący z rozbiórki należy wywieźć z placu budowy i poddać utylizacji. – 206 m²
ROBOTY ZIEMNE
Mechaniczne roboty ziemne w gruncie kat. I-III z załadunkiem i wywiezieniem urobku z terenu budowy wraz z utylizacją (w tym korytowanie pod kontrukcję projektowanych nawierzchni). – 397 m³
PODBUDOWA
Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni. – 794,00 m²
Wykonanie podbudowa pomocnicza z gruntu stabilizowanego cementem C3/4≤6,0MPa [z dowozu], grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm. – 520,0 m²
Wykonanie podbudowy zasadnicznej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem 0/31,5 mm stabilizowanej mechanicznie C90/3, grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm. – 520,00 m²
Wykonanie podbudowy zasadnicznej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem 0/31,5 mm stabilizowanej mechanicznie C90/3, grubość warstwy po zagęszczeniu 10 cm.- 203 m²
NAWIERZCHNIE
Nawierzchnia jezdni z kostki betonowej brukowej gr. 8 cm, ułożonej na podsypce z miału kamiennego grubości 4cm. – 520 m²
Nawierzchnia utwardzenia z betonowej płyty ażurowej o wymiarach 8x40x60cm, ułożonej na podsypce z miału kamiennego grubości 4cm [szczeliny wypełnić betonem]. – 71,00m²
ELEMENTY ULIC
Ustawienie krawężników betonowych o wymiarach 15x30 cm wraz z wykonaniem ławy betonowej z oporem z betonu C12/15.- 28,00 m
Ustawienie krawężników betonowych najazdowych o wymiarach 15x22 cm wraz z wykonaniem ławy z oporem z betonu C12/15. – 178,00 m
ZIELEŃ DROGOWA
Humusowanie terenów zieleni i pobocza gruntowego warstwą grubości 15 cm ziemi urodzajnej. Przemieszanie rozłożonego humusu glebogryzarką na gł. 15 cm, wygrabienie, wyrównanie, usunięcie zanieczyszczeń wraz z utylizacją, wykonanie trawników dywanowych siewem, pielęgnacja w okresie gwarancji. – 150,00 m²
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowaniaDo terminu składania ofert tj. do dnia 02.11.2022 r. do godz. 10:00 wpłynęły trzy oferty. Cena oferty najtańszej oferty – 484.620,00 zł znacząco przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (321.530,00 zł), a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania
Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; -art. 255 ust. 3 ustawy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 484620,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 693784,70 PLN
| 2023-08-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |