Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni utwardzonych nieruchomości powiatowych na terenie miasta Bełchatowa.

POWIAT BEŁCHATOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00086939
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00086939/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-04 09:37
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-04f128d4-e82d-4c94-808c-42cd57836675
Identyfikator
7692204721
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odprowadzania zanieczyszczeń wód powierzchniowych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBełchatów, PL · lot 0
61 875 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00086939 z dnia 2025-02-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni utwardzonych nieruchomości powiatowych na terenie miasta Bełchatowa.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BEŁCHATOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648422

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pabianicka 17 lokal 19

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-belchatowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-belchatowski.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni utwardzonych nieruchomości powiatowych na terenie miasta Bełchatowa.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04f128d4-e82d-4c94-808c-42cd57836675

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00086939

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041065/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni utwardzonych nieruchomości powiatowych na terenie miasta Bełchatowa, ujętych w otwarte lub zamknięte systemy kanalizacji deszczowej.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Bełchatowie na mocy umowy dzierżawy jest jedynym operatorem sieci kanalizacji deszczowej na terenie Miasta Bełchatowa oraz posiada pozwolenie wodnoprawne na odbiór wód opadowych i roztopowych na terenie Miasta Bełchatowa. W ramach zadania, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej ponosi koszty eksploatacji urządzeń tj. czyszczenia, konserwacji, usuwania awarii i zatamowań, przeglądów oraz remontów sieci zgodnie z art. 735 Kodeksu cywilnego w związku z art. 750 ww. ustawy "za wykonanie usługi należy się wynagrodzenie".

Zgodnie z treścią art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WS.272.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odprowadzanie wod opadowych i roztopowych z powierzchni utwardzonych nieruchomości powiatowych na terenie miast Bełchatowa

4.5.3.) Główny kod CPV: 90733500-9 - Usługi odprowadzania zanieczyszczeń wód powierzchniowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7690502590

7.3.4) Miejscowość: Bełchatów

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 61875 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2025-02-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi