Rozbudowa odcinków dróg powiatowych 2623 S (ul. Katowicka) i 2624 S (ul. Cieszyńska) wraz z ich skrzyżowaniem w miejscowości Pogwizdów

Powiat Cieszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00336301
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00336301/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-02 09:30
Lokalizacja
Cieszyn, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2ab7558e-0440-11ee-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
5482604548
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty na placu budowyPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniWznoszenie barier drogowychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie odwadniania gruntuMalowanie nawierzchiInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00336301 z dnia 2023-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa odcinków dróg powiatowych 2623 S (ul. Katowicka) i 2624 S (ul. Cieszyńska) wraz z ich skrzyżowaniem w miejscowości Pogwizdów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Cieszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072186224

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bobrecka

1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wiz@powiat.cieszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.cieszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ab7558e-0440-11ee-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa odcinków dróg powiatowych 2623 S (ul. Katowicka) i 2624 S (ul. Cieszyńska) wraz z ich skrzyżowaniem w miejscowości Pogwizdów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ab7558e-0440-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00336301

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00053498/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Rozbudowa odcinków dróg powiatowych 2623S(ul. Katowickiej) i 2624S (ul. Cieszyńskiej) wraz z ich skrzyżowaniami w miejscowości Pogwizdów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00248853

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.8.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa odcinków dróg powiatowych 2623 S (ul. Katowicka) i 2624 S (ul. Cieszyńska) wraz z ich skrzyżowaniem w miejscowości Pogwizdów” realizowanego w oparciu o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (dec. nr 6, z dnia 25.08.2022r, znak: WB.6740.313.2022.DP).
Charakterystyka ogólna obiektu.
Zadanie zlokalizowane jest w gminie Hażlach i obejmuje drogę powiatową nr 2623 S (ul. Katowicka) i drogę powiatową nr 2624 S (ul. Cieszyńska) wraz z ich skrzyżowaniem w miejscowości Pogwizdów. W obrębie zadania znajduje się teren zurbanizowany z istniejącą zabudową mieszkaniową i usługową, a także liczną zabudową publiczną (Strażnica OSP, Komisariat Policji, Dom Ludowy, Biblioteka Gminna, Szkoła Podstawowa). W zakresie opracowania znajdują się także skrzyżowania z rogami gminnymi: ul. Sosnową, Myśliwską, Kolejową, Zagrodową, Złotą, Kościelną, Dworską, Jasną i Szkolną.
Rozbudowywany odcinek drogi zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków pod nr A/311/78 – „Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Nepomucena”.
Zakres planowanych robót.
Inwestycja obejmuje rozbudowę odcinków dróg powiatowych 2623 S (ul. Katowicka)
na odcinku 493,80m i 2624 S (ul. Cieszyńska) na odcinku 493,81m wraz z ich skrzyżowaniem. Głównym założeniem zadania jest polepszenie warunków drogowych poprzez rozbudowę drogi (wraz ze zmiana nawierzchni), budową sieci kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego oraz poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez budowę oświetlonych przejść dla pieszych oraz chodników.
Zakres zadania obejmuje m.in.:
• wykonanie jezdni wraz z jej konstrukcją 6,0m (2x3,0m) z poszerzeniami na łukach;
• przebudowę zjazdów na posesje;
• przebudowę poboczy o szer. 1,0m;
• budowę kanału technologicznego;
• budowę chodników dla pieszych o szer. 2,0m;
• budowę zatok autobusowych - 3szt.;
• przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z budową doświetlenia przejść dla pieszych;
• budowę kanału technologicznego;
• budowę sieci kanalizacji deszczowej (odwodnienie drogi);
• przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej (sieć teletechniczna
i elektroenergetyczna);
• wdrożenie docelowej organizacji ruchu;
• wycinkę kolidującego z inwestycją zadrzewienia.
Oprócz zakresu robót zasadniczych zamówienie obejmuje także:
• inne roboty towarzyszące i tymczasowe, warunkujące pełne wykonanie zadania inwestycyjnego, zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami;
• obsługę realizacyjną geodezyjną, pomiar powykonawczy, karty studni;
• wdrożenie, utrzymanie i likwidację tymczasowej organizacji ruchu;
• opracowanie planu BIOZ, PZJ;
• opracowanie na potrzeby prowadzenia robót, innych projektów technologicznych, montażowych i warsztatowych wymienionych w dokumentacji projektowej i SST.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
- opis przedmiotu zamówienia jest nieprawidłowy, niepełny i niejednoznaczny, co powoduje brak możliwości porównywania ofert,
- specyfikacja techniczna nie zawiera opisu dla pozycji 19 branży drogowej, co skutkuje brakiem możliwości określenia co szczegółowo powinno zostać uwzględnione poprzez Wykonawców w niniejszej pozycji.
Błędy w zakresie opisu przedmiotu zamówienia są wadą o charakterze negatywnie rzutującym na postępowanie i nie możliwym do usunięcia w drodze racjonalnej i dokonanej z poszanowaniem zasad wynikających z art. 16 ustawy Pzp. Po upływie terminu składania ofert nie można bowiem zmieniać, poprawiać ani uzupełniać SWZ.
2023-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane