Budowa kontenerów modułowych wraz z przyłączami w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Rozbudowa i modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boiskach treningowych w OSiR Zamość”

MIASTO ZAMOŚĆ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00337557
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00337557/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-02 14:19
Lokalizacja
Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f9c66061-2211-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
9222697472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneBudynki modułowe i przenośneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty na placu budowyRoboty w zakresie kopania rowów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00337557 z dnia 2023-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kontenerów modułowych wraz z przyłączami w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Rozbudowa i modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boiskach treningowych w OSiR Zamość”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ZAMOŚĆ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368747

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek Wielki 13

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84 677 23 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zamosc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f9c66061-2211-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kontenerów modułowych wraz z przyłączami w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Rozbudowa i modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boiskach treningowych w OSiR Zamość”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9c66061-2211-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00337557

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00050559/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Rozbudowa i modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boiskach treningowych w OSIR Zamość

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00307061

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IM-ZP.272.33.2023.MSZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 226537,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa kontenerów modułowych wraz z przyłączami w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Rozbudowa i modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boiskach treningowych w OSiR Zamość”. Zadanie jest współfinansowane ze środków darowizny otrzymanej od Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie prac:
1) dostarczenie 6 kompletnych modułów kontenerowych wyposażonych we wszystkie instalacje i elementy wyposażenia, zamontowanie tych modułów kontenerowych na fundamencie w jedną całość tworzącą budynek,
2) wykonanie przyłączenia energii, wody, kanalizacji sanitarnej (zbiornik bezodpływowy),
3) opracowanie dokumentacji technicznej na studnię głębinową ppoż. wraz z osprzętem, hydrant ppoż. na potrzeby przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz na podstawie opracowanej dokumentacji wykonanie studni głębinowej ppoż. wraz z osprzętem, hydrantu ppoż.,
4) dostarczenie płyt OSB w ilości 550 m2.
3. Zamawiający wymaga wykonania wszystkich robót budowlanych w ramach zamówienia, opisanych w projekcie zagospodarowania terenu, projekcie architektoniczno-budowlanym, projekcie technicznym/wykonawczym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej „STWiOR”), stanowiącymi załącznik do niniejszej SWZ. Ww. dokumentacja sporządzonych została z podziałem na branże.
4. Wykonawca, w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do:
1) wykonania wszelkich robót przygotowawczych,
2) współdziałania z inspektorem nadzoru,
3) przywrócenia terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego, łącznie z wykonaniem prac porządkowych, w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia i po ich zakończeniu,
4) zagospodarowania placu/terenu budowy,
5) utrzymania zaplecza budowy,
6) poniesienia w trakcie realizacji zamówienia wszelkich kosztów związanych
z opomiarowaniem, dostawą i zużyciem mediów niezbędnych do wykonania zamówienia,
7) ponoszenia kosztów gwarancji i płatnych serwisów gwarancyjnych zastosowanych urządzeń świadczonych w okresie gwarancji na wykonane roboty budowlane wraz
z materiałami eksploatacyjnymi,
8) usunięcia na swój koszt wad lub usterek robót będących przedmiotem niniejszej umowy w okresie gwarancji i rękojmi,
9) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich uzgodnień, zezwoleń, decyzji i zgód niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia występujących podczas prowadzenia robót budowlanych,
10) przygotowanie wymaganej dokumentacji i pozyskanie w imieniu Zamawiającego dokumentów odbiorowych od stosownych instytucji i organów w zakresie spełnienia warunków p-poż obiektu,
11) sporządzenie kompletnego wniosku i uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie lub potwierdzenia braku sprzeciwu do wniosku zgłoszenia zakończenia robót budowlanych od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Zamość,
12) przygotowania dokumentacji powykonawczej wraz z dokumentacją fotograficzną wykonywanych robót oraz kosztorysem powykonawczym wykonanych robót,
13) wykonania wszelkich innych czynności niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia,
14) wykonania zamówienia na zasadach i warunkach opisanych w STWiORB oraz niniejszej SWZ,
15) wykonania map powykonawczych w ilości 3 sztuk,
16) wykonania dokumentacji fotograficznej terenu przed przystąpieniem do robót budowlanych w ilości min. 5 szt. zdjęć oraz wykonania dokumentacji fotograficznej realizacji zadania z uwzględnieniem wykonywanych prac i stanu końcowego w ilości min. 15 szt. zdjęć,
17) opracowania dokumentacji technicznej na studnię głębinową ppoż. wraz z osprzętem, hydrant ppoż. na potrzeby przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę w pełnej problematyce, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, z aktualnymi zasadami wiedzy technicznej, wraz ze wszystkimi wymaganymi warunkami, uzgodnieniami, decyzjami niezbędnymi do prawidłowego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego w ilości 5 egz.,
18) umożliwienia zamocowania na jednym z kontenerów tablicy informacyjnej o współfinansowaniu zadania.
5. Przedmiot zamówienia winien być wykonany zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami prawa i normami, a treść dokumentacji winna być dostosowana do specyfiki i charakteru zadania inwestycyjnego.
6. Szczegółowy opis wykonania i zakres robót zawarty jest w dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących odpowiednio załączniki do SWZ:
• Załącznik nr 9 – PZT, załączniki PB,
• Załącznik nr 10 – PBW br. architektoniczna,
• Załącznik nr 11 – PBW br. elektryczna,
• Załącznik nr 12 – PBW br. sanitarna,
• Załącznik nr 13 – STWiORB,
• Załącznik nr 14 – Przedmiary robót,
które stanowią jej integralną część oraz w Polskich Normach lub aprobatach technicznych, warunkach technicznych wykonawstwa i odbioru robót, a także w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
7. Zamawiający informuje, że dokumenty wymienione w pkt 6 oraz umowa i SWZ, wzajemnie się uzupełniają. W przypadku ujawnienia rozbieżności, nieuwzględnienia, czy pominięcia w umowie, czy SWZ jakiegokolwiek obowiązku Wykonawcy wynikającego z dokumentacji projektowej wymienionej w pkt 6 lub odwrotnie, pierwszeństwo będzie nadawać się znaczeniu stwierdzenia istnienie obowiązku, pomijać się będzie zaś znaczenie zmierzające do zwolnienia Wykonawcy z realizacji obowiązku.
8. Zamawiający informuje, że występujące w dokumentacji projektowej: nazwy producentów, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, w odniesieniu do wymaganych materiałów, urządzeń, sprzętu czy towarów – Zamawiający zaleca, aby traktować takie wskazania, jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej. Zmiany te mają być korzystne dla Zamawiającego, np. obniżą koszty eksploatacji i konserwacji, poprawią parametry techniczne, będą stanowić aktualizację rozwiązań ze względu na postęp technologiczny oraz zmiany obowiązujących przepisów. Zastosowane materiały równoważne muszą odpowiadać cechom technicznym i jakościowym materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji technicznej, oraz posiadać stosowne dopuszczenia, certyfikaty i aprobaty techniczne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji technicznej, zobowiązany jest wykazać, że zastosowane materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego – art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Pzp. Podane w dokumentacji projektowej nazwy, typy urządzeń i wyposażenia nie są ostatecznie obowiązujące pod warunkiem, że Wykonawca zaproponuje, a inspektor nadzoru i projektant zatwierdzi materiały, urządzenia i wyposażenie nie gorsze niż przewiduje standard wyznaczony w tej dokumentacji.
9. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz. U. 2022 poz. 1510 z późn. zm.), które określają w szczególności:
1) rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia,
2) sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób,
3) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań.
Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca lub podwykonawca zatrudnił na podstawie umowy o pracę osoby wykonujące czynności w zakresie robót:
a) w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Szczegółowe regulacje dotyczące zatrudnia osób, wykonujących czynności określone w niniejszym punkcie zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
10. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
11. Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej w miejscu realizacji robót. Odbycie wizji lokalnej nie jest obligatoryjne, w związku z tym jeżeli oferta zostanie złożona bez odbycia wizji lokalnej Zamawiający nie odrzuci tej oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
12. 14. Lokalizacja obiektu budowlanego: województwo: lubelskie, miasto: Zamość, działka nr ewid. 27/5 ark. 1 obręb Miasto Zamość.
13. Warunki płatności: warunki płatności zostały szczegółowo opisane w projekcie umowy stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ.
14. Zamawiający wymaga, aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze zm.), używanych przy wykonywaniu zadania będącego przedmiotem niniejszego postępowania, wynosił co najmniej 10%, zgodnie z art. 68 ust. 3 z art. 36a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (tj. Dz. U. 2023, poz. 875 ze zm.). Szczegóły dotyczące powyższego wymogu zawarte zostały w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający ogłosił postępowanie w dniu 14.07.2023 r. poprzez opublikowanie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2023/BZP 00307061, na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz na BIP Zamawiającego https://umzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=71. Termin na złożenie ofert upłynął w dniu 02.08.2023 r. o godz. 9:00. Do upływu terminu złożenia ofert wpłynęła jedna oferta złożona przez ZT INVEST Zbigniew Tarłowski, Sitaniec 217B, 22-400 Zamość, z ceną za realizację zamówienia w wysokości 842 550,00 zł brutto. Zamawiający na przedmiotowe zadanie przeznaczył kwotę 278 641,51 zł brutto.
Uzasadnienie prawne
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do kwoty najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 842550,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 842550,00 PLN

2023-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane