Budowa posterunku Państwowej Straży Pożarnej (segment A) wraz z infrastrukturą techniczną i drogową (etap I) w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miastem - ETAP I

KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W JELENIEJ GÓRZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00337772
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00337772/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-02 15:17
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5af832f8-0f36-11ee-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
6111156553
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania glebyFundamentowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00337772 z dnia 2023-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa posterunku Państwowej Straży Pożarnej (segment A) wraz z infrastrukturą techniczną i drogową (etap I) w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miastem - ETAP I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W JELENIEJ GÓRZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000177879

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Sudecka 2

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-jeleniagora

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5af832f8-0f36-11ee-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa posterunku Państwowej Straży Pożarnej (segment A) wraz z infrastrukturą techniczną i drogową (etap I) w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miastem - ETAP I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5af832f8-0f36-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00337772

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00216752/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa posterunku Państwowej Straży Pożarnej (segment A) wraz z infrastrukturą techniczną i drogową (etap I) w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miastem - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00266483

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MT.2370.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót ziemnych, fundamentowych, drogowych i instalatorskich budynku Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa posterunku Państwowej Straży Pożarnej (segment A) wraz z infrastrukturą techniczną i drogową (etap I) w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miastem”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45262210-6 - Fundamentowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 700.000,00 zł, na którą to kwotę składały się środki w wysokości 475.000,00 zł, na które został złożony wniosek o dofinansowanie ze środków finansowych pochodzących z wpływów uzyskanych
ze składek obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń oraz środki samorządowe w wysokości 250.000,00 zł. W dniu 02.08.2023r. otrzymano informację o przyznaniu środków finansowych pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, w wysokości 300.000,00 zł. Najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu opiewa na kwotę 686.000,00 zł. W związku z brakiem możliwości sfinansowania różnicy w kwocie którą dysponuje Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze – 550.000,00 zł, a najkorzystniejszą ofertą, czyli 136.000,00 zł Zamawiający jest zmuszony unieważnić postępowanie.
2023-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane