Modernizacja i dostosowanie budynku szpitalnego nr 102 do wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej - ZP-38/24
Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00087244
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00087244/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-04 10:35
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fcce5ef6-1d5b-4f9d-9c35-fa51d50835a4
- Identyfikator
- 6762096303
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00087244 z dnia 2025-02-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i dostosowanie budynku szpitalnego nr 102 do wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej - ZP-38/24
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000298554
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: dr. Józefa Babińskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-393
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@babinski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.babinski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_babinski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i dostosowanie budynku szpitalnego nr 102 do wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej - ZP-38/242.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fcce5ef6-1d5b-4f9d-9c35-fa51d50835a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00087244
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00561717/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja i dostosowanie budynku szpitalnego nr 102 do wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00646787
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-38/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia w zakresie wykonania robót budowlanych wraz z dostawą i montażem mebli na wymiar oraz sprzętu AGD, które mają na celu modernizację i dostosowanie obiektu nr 102 Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie do przepisów ochrony przeciwpożarowej oraz innych obowiązujących przepisów i norm. Przedmiot zamówienia dotyczy pomieszczeń kondygnacji trzeciego piętra i parteru, klatek schodowych oraz dachu budynku nr 102.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje:
1) Wewnętrzne roboty budowlane dostosowawcze pomieszczeń, w tym:
1.1) Roboty branży budowlanej, między innymi:
- rozbiórkowe i demontażowe [rozbiórka części ścianek działowych, skucie tynków i okładzin ściennych, demontaż posadzek, demontaż stolarki drzwiowej zewnętrznej, rozkucie otworów drzwiowych celem ich powiększenia];
- ogólnobudowlane [roboty betonowe, roboty murowe (ścianki z bloczków, ścianki z płyt kartonowo- gipsowych, sufity podwieszane, przemurowania nadproży, wykonanie tynków z zaprawy cementowo- wapiennej), udrożnienie wentylacji grawitacyjnej, okładziny ścian z płytek, roboty posadzkarskie (wykładzina PCV z wywinięciem na ścianę, terakota, obłożenie schodów, spoczników i cokolików płytkami gresowymi), renowacja posadzki lastrykowej, ścianki systemowe, roboty malarskie (ścian, sufitów, elementów metalowych), wymiana drzwi stalowych na dach, wymiana elementów wnętrza windy (ściany, podłoga, sufit), dostawa i montaż wyposażenia (odbojnice, odbojoporęcze, narożniki), dostawa i montaż sprzętu gaśniczego (gaśnice i szafki gaśnicze), wymiana barierki];
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej [częściowy demontaż stolarki okiennej, demontaż stolarki drzwiowej wewnętrznej, dostawa i montaż stolarki okiennej z szybą bezpieczną 4 mm + folia + 16 argon + 4 mm, współczynnik przenikania ciepła dla szyby: 1, dostawa i montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej aluminiowej, wykonanie tynków cementowo-wapiennych na ościeżach).
1.2) Roboty branży sanitarnej, między innymi:
- wodno- kanalizacyjne [demontaż instalacji wodno- kanalizacyjnej z przyborami, montaż nowych pionowych i poziomych rurociągów wody zimnej i c.w.u. z rur PP Stabi, montaż nowych rurociągów kanalizacyjnych PCV (piony, podejścia), roboty izolacyjne, dostawa i montaż armatury, dostawa i montaż przyborów (m.in. umywalki, zlewozmywaki, ścianki prysznicowe, muszle ustępowe)],
- centralnego ogrzewania [wymiana grzejników oraz zaworów powrotnych i zasilających instalacji c.o.];
- demontaż istniejącego klimatyzatora i jego ponowny montaż we wskazanym miejscu, dostawa i montaż nowych klimatyzatorów w pomieszczeniach wskazanych w dokumentacji projektowej;
- wykonanie instalacji tlenowej w salach pacjentów po uprzednim opracowaniu przez Wykonawcę niezbędnej dokumentacji projektowej;
- dostawa i montaż wyposażenia dla osób niepełnosprawnych [baterie, poręcze, uchwyty, lustra, zasłonki pod prysznic];
- dostawa i montaż wyposażenia sanitarno-higienicznego [dozowniki wielokrotnego użytku];
- montaż szafek hydrantowych.
1.3) Roboty branży elektrycznej, między innymi:
- demontażowe [demontaż istniejącej rozdzielni głównej (na parterze budynku 102 - pod schodami), demontaż istniejących tablic elektrycznych i osprzętu elektrycznego];
- instalacyjne elektryczne [wykonanie tablic piętrowych, wykonanie WLZ, wykonanie okablowania, dostawa i montaż osprzętu elektrycznego i opraw oświetleniowych];
- instalacyjne niskoprądowe [wykonanie instalacji ppoż., wykonanie sterowania oddymianiem i DSO, wykonanie okablowania strukturalnego, wykonanie instalacji systemu kontroli dostępu, wykonanie instalacji CCTV i wideofonowej, wykonanie instalacji systemu przywoławczego oraz napadowego];
- dostawa i montaż paneli ściennych;
- integracja systemów przeciwpożarowych trzeciego piętra budynku nr 102 (DSO, SSP, oddymiania) z istniejącymi systemami w tym obiekcie.
2) Zewnętrzne roboty budowlane, między innymi:
- wykonanie i montaż nowych krat stalowych cynkowanych i malowanych proszkowo oraz dogęszczenie istniejących krat w oknach;
- uszczelnienie styków parapet – okno;
- naprawa i renowacja dachu gumą w płynie metodą natryskową wraz z kominami,
- roboty izolacyjne na instalacji solarnej zlokalizowanej na dachu budynku;
- dostawa i montaż daszka ochronnego nad wejściem do budynku;
- częściowa naprawa i uzupełnienie tynków na elewacji po wymianie stolarki okiennej i naprawie dachu;
- modernizacja instalacji odgromowej;
- dostawa i montaż zestawu antenowego.
3) Dostawę i montaż mebli na wymiar wraz ze sprzętem AGD do pomieszczeń zlokalizowanych na trzecim piętrze budynku nr 102, które zostały szczegółowo wskazane w Formularzu cenowym Wykonawcy (załącznik nr 1.1 do SWZ).
4) Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca:
- wywiezie i podda utylizacji gruz, drewno i szkło z demontażu;
- uprzątnie teren po wykonanych pracach;
- przywróci do stanu pierwotnego teren budowy po zakończonych robotach;
- przeprowadzi stosowne próby, pomiary i odbiory wykonanych robót we wszystkich branżach (wymagane obowiązującymi przepisami);
- wykona kompletną dokumentację powykonawczą (w formie papierowej i na nośniku pendrive) we wszystkich wykonywanych branżach, w tym: część opisową, część rysunkową, świadectwa, dopuszczenia, atesty i certyfikaty.
W ramach dokumentacji powykonawczej Wykonawca opracuje też dopuszczenie jednostkowe PWP dla istniejącego wyłącznika pożarowego na obiekcie oraz scenariusz pożarowy dla obiektu wraz z matrycą sterowań, uzgodnione z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Dokumentacja powykonawcza będzie spójna i skoordynowana we wszystkich branżach oraz opracowana w języku polskim, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
3. Przedmiot zamówienia wykonany zostanie w oparciu o dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia pn. „Modernizacja i dostosowanie budynku szpitalnego nr 102 do wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej” (znak: ZP-38/24), w tym: przedmiary robót, dokumentacja projektowa autorstwa Biura Projektowego Piotr Wolarek z siedzibą w Krakowie w zakresie dostosowania pomieszczeń budynku nr 102 do wymagań ochrony przeciwpożarowej, wyciąg z dokumentacji projektowej aranżacji wnętrz i wyposażenia pomieszczeń III piętra budynku szpitalnego nr 102 autorstwa Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego LU.TECH PROJEKT Jacek Łukaszuk z siedzibą w Białystoku (w tym szczegółowe rysunki projektowe mebli na wymiar oraz załączniki pn.: „Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót” – załącznik A do SWZ; „Część I - Szczegółowa specyfikacja techniczna zamówienia – meble na wymiar” – załącznik B do SWZ; Część VIII - Szczegółowa specyfikacja techniczna zamówienia – sprzęt AGD” – załącznik C do SWZ; oraz w oparciu o zapisy wzoru umowy (załącznika nr 4 do SWZ) i ofertę Wykonawcy, w szczególności kosztorys/-y ofertowy/-e.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39100000-3 - Meble
39700000-9 - Sprzęt gospodarstwa domowego
45421151-7 - Instalowanie kuchni na wymiar
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4674094,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6869003,35 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4674094,06 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany „MAR-BUD” Marian Kowalówka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9441540285
7.3.4) Miejscowość: Ochodza
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4674094,06 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-198.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |