Modernizacja dróg i poboczy wraz z remontem cząstkowym dróg na terenie Gminy Strzeleczki oraz przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Mosznej
GMINA STRZELECZKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00338265
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00338265/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-03 09:21
- Lokalizacja
- Strzeleczki, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-179a784a-011e-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 1990090013
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00338265 z dnia 2023-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg i poboczy wraz z remontem cząstkowym dróg na terenie Gminy Strzeleczki oraz przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Mosznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZELECZKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413107
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 4
1.5.2.) Miejscowość: Strzeleczki
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-364
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@strzeleczki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzeleczki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-179a784a-011e-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dróg i poboczy wraz z remontem cząstkowym dróg na terenie Gminy Strzeleczki oraz przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Mosznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-179a784a-011e-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00338265
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00043704/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Modernizacja dróg i poboczy wraz z remontem cząstkowym dróg na terenie Gminy Strzeleczki oraz przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Mosznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00245095
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
1. Modernizacja dróg i poboczy wraz z remontem cząstkowym dróg na terenie Gminy Strzeleczki mieszankami mineralno - asfaltowymi na gorąco (beton asfaltowy) wytwarzanymi w wytwórniach mas bitumicznych.
Modernizacja mieszanką mineralno - asfaltową na gorąco z użyciem piły spalinowej obejmuje m.in. :
• Wycięcie uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów ;
• Oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem i odwozem ewentualnego gruzu ;
• Ogrzanie bitumu i skropienie naprawianego miejsca ( lub z zastosowaniem emulsji na zimno);
• Rozścielenie mieszanki mineralno-asfaltowej w jednej lub dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzenia ;
• Zagęszczenie poszczególnych warstw ułożonej mieszanki;
• Posmarowaniu bitumem powierzchni górnej warstwy na złączach ze starą nawierzchnią;
• Transporcie mieszanki z wytwórni do miejsca wbudowania.
Modernizacja uszkodzeń nawierzchni bitumicznych betonem asfaltowym z użyciem frezarki polega na :
• wyfrezowaniu wskazanych uszkodzonych miejsc na wymaganą głębokość frezarką sterowaną elektronicznie, umożliwiającą frezowanie na określoną głębokość i odwozem destruktu w miejsce wskazane przez Zamawiającego ,
• ogrzaniu bitumu i skropieniu naprawianego miejsca ( lub z zastosowaniem emulsji na zimno)
• rozścieleniu mieszanki mineralno - asfaltowej w jednej lub dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzenia sposobem ręcznym lub mechanicznym w zależności od powierzchni uszkodzenia,
• zagęszczeniu poszczególnych warstw ułożonej mieszanki,
• posmarowaniu bitumem powierzchni górnej warstwy na złączach ze starą nawierzchnią,
• transporcie mieszanki z wytwórni do miejsca wbudowania,
Na uzupełnienie poboczy Wykonawca użyje kruszywa łamanego przeznaczonego jako utwardzenie pobocza. Kruszywo powinno być równomiernie rozkładane na całej szerokości pobocza (w miejscach jego braku oraz powstałych zagłębień) oraz profilowane do wymaganego spadku poprzecznego za pomocą równiarek lub rozkładarek do poboczy. Zagęszczenie gruntu należy prowadzić od krawędzi poboczy w kierunku krawędzi nawierzchni. Zagęszczona powierzchnia powinna być równa, posiadać jednakowy spadek poprzeczny zgodny ze spadkiem założonym oraz nie posiadać śladów kół od walców
2. Przebudowa ul Powstańców Śląskich w Mosznej w zakresie odprowadzenia i likwidacji zastoisk wód opadowych m.in.:
• wykonanie studni rewizyjnych,
• roboty odtworzeniowe,
• mechanicznego profilowania i zagęszczania podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
• regulacja pionowa studzienek dla włazów kanałowych KS.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: przedmiar robót oraz szczegółowe specyfikacje techniczne – załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 551688,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 573897,68 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 573897,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRUNT Usługi Drogowe Jacek Toborek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 748 100 54 79
7.3.3) Ulica: Zielona 1
7.3.4) Miejscowość: Głubczyce
7.3.5) Kod pocztowy: 48-100
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 573897,68 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2023-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |