Targowisko różności – przekształcenie zdegradowanego targowiska miejskiego w nowoczesną, multifunkcyjną przestrzeń użyteczności publicznej
GMINA OPOCZNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00338416
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00338416/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-03 10:00
- Lokalizacja
- Opoczno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d994f497-1fc5-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 7681717575
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00338416 z dnia 2023-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Targowisko różności – przekształcenie zdegradowanego targowiska miejskiego w nowoczesną, multifunkcyjną przestrzeń użyteczności publicznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOCZNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648379
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Staromiejska 6
1.5.2.) Miejscowość: Opoczno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44/ 78 60 137
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia21@um.opoczno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opoczno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d994f497-1fc5-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Targowisko różności – przekształcenie zdegradowanego targowiska miejskiego w nowoczesną, multifunkcyjną przestrzeń użyteczności publicznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d994f497-1fc5-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00338416
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019357/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Targowisko różności – przekształcenie zdegradowanego targowiska miejskiego w nowoczesną, multifunkcyjną przestrzeń użyteczności publicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00301391
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Targowisko różności – przekształcenie zdegradowanego targowiska miejskiego w nowoczesną, multifunkcyjną przestrzeń użyteczności publicznej
5.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) ZAKRES PODSTAWOWY (GWARANTOWANY):
zaprojektowanie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i wykonanie robót budowlanych zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym na działkach: 92/2, 87, 89/2, 88, 94/5 ob. 14, nr 586 obr.13 - Etap 1, Etap 2 i Etap 5;
2) ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI:
Opcja 1: obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i wykonanie robót budowlanych zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym na działce: 134 ob. 13 - Etap 3
Opcja 2: obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i wykonanie robót budowlanych zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym na działkach: nr 33/4, 321/3, 301, 280, ob. 20 - Etap 6
Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia zakresu podstawowego zamówienia o zakres objęty prawem opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w sytuacji posiadania środków finansowych.
Uwaga:
Etap 4 nie jest objęty przedmiotowym postępowaniem – nie wchodzi w zakres podstawowy i nie jest objęty prawem opcji.
5.3. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 5.2. obejmuje:
1) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z PFU ( załącznik nr 1 do swz), w tym m.in.:
1.1. opracowanie dokumentacji geodezyjnej,
1.2. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (dokumentacja projektowa powinna uwzględniać etapowanie inwestycji i umożliwiać uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla każdego etapu odrębnie),
1.3. uzyskanie wymaganych prawem niezbędnych decyzji, opinii, warunków, pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zakresu projektu oraz akceptację kompletnej dokumentacji przez Zamawiającego,
1.4. uzyskanie wymaganych prawem warunków na budowę nowego oraz zabezpieczenie i przebudowę istniejącego uzbrojenia.
2) Dostarczenie Dokumentacji Projektowej w wersji pisemnej i elektronicznej, na którą składają się:
1.1. opracowanie wstępne ( 1 kpl),
1.2. projekty budowlane (w zakresie wszystkich branż - 5 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.)
w wersji elektronicznej na komputerowym nośniku informacji zapisane w wersji edytowalnej oraz z rozszerzeniem *.dwg i *pdf,
1.3. projekty wykonawcze (w zakresie wszystkich branż - 3 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.)
w wersji elektronicznej na komputerowym nośniku informacji zapisane w wersji edytowalnej oraz z rozszerzeniem *.dwg i *pdf,
1.4. projekty podziału nieruchomości (6 egz.) w wersji papierowej,
1.5. specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STW i ORB) – (3 egz.)
w wersji papierowej + (2 egz.) w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz *pdf),
1.6. plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - (5 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.) w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz *.pdf),
1.7. przedmiary robót (2 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.) w wersji elektronicznej,
1.8. projekt organizacji ruchu na czas budowy – (5 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.) w wersji elektronicznej,
1.9. projekt docelowej organizacji ruchu – (5 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.)w wersji elektronicznej.
1.10. plan wycinki drzew i krzewów na podstawie aktualnej inwentaryzacji,
1.11. opinia geologiczno-inżynierska uzupełniająca – jeżeli dotyczy
Dokumentacja w wersji elektronicznej powinna być spójna z dokumentacją w wersji papierowej tj. zawierać zachowaną kolejność stron oraz niezbędne opinie i uzgodnienia.
3) Wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU (załącznik nr 1 do swz),
4) Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej,
5) Uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przekazania obiektu do użytkowania, dla każdego etapu odrębnie.
5.4. Szczegółowy zakres Dokumentacji Projektowej określa:
1) Program Funkcjonalno-Użytkowy,
2) Projekt koncepcyjny i rysunki,
3) Opinia geotechniczna,
4) Warunki przyłączenia
5) Wizualizacje
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45212600-2 - Roboty budowlane w zakresie pawilonów
45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych
45243000-2 - Roboty w zakresie ochrony przybrzeżnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym
na dzień 02.08.2023 r., do godz. 10:00, wpłynęły 4 oferty tj.:
Nr oferty
Nazwa i adres Wykonawcy Cena brutto [zł brutto] Długość okresu gwarancji
1 ZAB-BUD Sp. z o.o. ul. Nowosielecka 14a/2 00-466 Warszawa
33 692 520,12 zł 60 m-cy
2 SORTED Sp. z o.o. Chyliczki ul. Wschodnia 27B 05-500 Piaseczno
24 667 605,00 zł 60 m-cy
3 „DROMED” Rospędek, Więckowski Spółka Jawna ul. Leśna 11
26-300 Opoczno
23 094 710,01 zł 60 m-cy
4 WOJTPOL Wojtysiak spółka jawna ul. Przemysłowa 1
26-900 Kozienice
31 036 684,79 zł 60 m-cy
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 8 267 258,56 zł brutto. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2023-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |