„Remont Stacji Uzdatniania Wody położonych na terenie Gminy Głowno"
GMINA GŁOWNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00338508
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00338508/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-03 10:22
- Lokalizacja
- Głowno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9c7bc24f-0ffe-11ee-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 7331304861
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00338508 z dnia 2023-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont Stacji Uzdatniania Wody położonych na terenie Gminy Głowno"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁOWNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057767
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Głowno
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-015
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-glowno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.gmina-glowno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9c7bc24f-0ffe-11ee-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont Stacji Uzdatniania Wody położonych na terenie Gminy Głowno"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c7bc24f-0ffe-11ee-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00338508
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00004430/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remont Stacji Uzdatniania Wody położonych na terenie Gminy Głowno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00273327
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GWI.271.1.11.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Remont Stacji Uzdatniania Wody położonych na terenie Gminy Głowno”.
4.2. Opis inwestycji ujęty w we wniosku w programie POLSKI ŁAD:
Inwestycja obejmuje remont Stacji Uzdatniania Wody usytuowanych na terenie Gminy Głowno wraz z wykonaniem niezbędnej dokumentacji technicznej.
4.3. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie remontu Stacji Uzdatniania Wody w Mąkolicach i w Karnkowie położonych na terenie Gminy Głowno, w tym:
1) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym – dalej PFU (zał. Nr 1 do SWZ) zawierającej:
a) projekt budowlany opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w formie papierowej (4 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (1 egzemplarz);
b) projekty wykonawcze dla całego zakresu zamówienia opracowane zgodnie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia
20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454). - w formie papierowej (4 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (1 egzemplarz);
c) kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (1 egzemplarz);
d) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (1 egzemplarz).
2) uzyskanie wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia;
3) uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego),
4) wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ obejmujących w szczególności:
Etap I – Karnków:
a) roboty demontażowe istniejących urządzeń i instalacji,
b) remont obudów studziennych dla istniejącej studni głębinowej nr 1 i 2 wraz z uzbrojeniem w nową pompę głębinową, rurociąg tłoczny, głowicę studzienną i armaturę,
c) termomodernizację budynku Stacji Uzdatniania Wody w raz z wykonaniem nowego pokrycia dachowego,
d) wymianę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych,
e) remont hali technologicznej,
f) wykonanie nowego ogrzewania budynku SUW, osuszacze powietrza,
g) budowę i montaż urządzeń technologicznych wraz z układem do magazynowania i dystrybucji wody pitnej,
h) montaż pompy osadnikowej w osadniku wód popłucznych,
i) budowę nowych zbiorników magazynowych wody uzdatnionej,
j) budowę podziemnych instalacji technologicznych (wodociągowa, kanalizacyjna, elektryczna i sterująca),
k) odtworzenie utwardzenia terenu SUW.
Etap II – Mąkolice:
a) termomodernizację budynku Stacji Uzdatniania Wody w raz z:
b) częściowym zamurowaniem okien,
c) wymianą drzwi zewnętrznych,
d) nową konstrukcję dachu wraz z orynnowaniem,
e) uzupełnieniem tynków na ścianach, malowaniem ścian i sufitów we wszystkich pomieszczeniach budynku
f) wykonanie nowego poszycia zewnętrznego 3 istniejących zbiorników magazynowych wody uzdatnionej.
5) Uzyskanie wszelkich dokumentów i spełnienie wszelkich wymogów niezbędnych do przekazania obiektu do eksploatacji i jego użytkowania zgodnie z wymogami prawa.
4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Warunki realizacji Umowy i jej zakres przedmiotowy, w tym zakres prac projektowych oraz robót określa Program funkcjonalno-użytkowy (dalej zwany również: „PFU”) - Załącznik Nr 1 do SWZ, oraz wzór umowy - Załącznik Nr 2 do SWZ.
4.10. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej - po uprzednim uzgodnieniu terminu z Zamawiającym. W celu odbycia wizji lokalnej Wykonawca składa wniosek do Zamawiającego (Załącznik Nr 9 do SWZ). Zamawiający wyznacza termin odbycia wizji lokalnej w terminie wskazanym we wniosku, a jeżeli nie jest to możliwe w innym wskazanym przez Zamawiającego terminie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45232151-5 - Roboty budowlane w zakresie węzłów do przepompowywania wody
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323200-0 - Projektowe usługi inżynieryjne w zakresie zakładów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4925000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5808300,92 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4925000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRANIMEX W. Granops Sp. J.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 300219700
7.3.3) Ulica: Kamienna 7
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-423
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4925000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
| 2023-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |