Przebudowa ul. Jasnogórskiej w Częstochowie

MIEJSKI ZARZĄD DRÓG w CZĘSTOCHOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00339385
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00339385/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-03 13:34
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5d9f054-0f3d-11ee-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
5732331963
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychInstalowanie sygnalizacji drogowejKomunikacyjny system sterowaniaRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00339385 z dnia 2023-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Jasnogórskiej w Częstochowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD DRÓG w CZĘSTOCHOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150309847

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Legionów 52

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-202

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@mzd.czest.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.czest.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/mzd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Jasnogórskiej w Częstochowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5d9f054-0f3d-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00339385

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00031741/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa ulicy Jasnogórskiej w Częstochowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00282363

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MZD.ZP.26.1.19.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 12125120,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa ulicy Jasnogórskiej w Częstochowie. Przebieg trasy oraz geometria ulicy Jasnogórskiej została dostosowana do przebiegu w stanie istniejącym.

Zakres zadania:

Część drogowa:

• niezbędne prace przygotowawcze, w tym oczyszczenie pasa z zieleni,
• wycinka drzew, krzewów kolidujących z inwestycją,
• humusowanie skarp wraz z obsianiem,
• roboty rozbiórkowe (rozbiórka istniejących utwardzonych nawierzchni),
• wykonanie jezdni ul. Jasnogórskiej o nawierzchni z betonu asfaltowego klasy „L” na długości 713,00m o szerokości: 6,00m na odcinku od skrzyżowania z ulicą Popiełuszki do skrzyżowania
z ulicą Dąbrowskiego, 6,50m na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego do skrzyżowania z ulicą Kilińskiego,
• obustronne ciągi piesze,
• przebudowa istniejących skrzyżowań, w tym przede wszystkim wykonanie skrzyżowań
z wyniesioną tarczą (element spowolnienia ruchu). Dotyczy to skrzyżowania ulicy Jasnogórskiej
z ulicą Partyzantów oraz ulicy Jasnogórskiej z ulicą Żwirki i Wigury/ Racławicką. Na pozostałych skrzyżowaniach będzie wykonane dowiązanie sytuacyjne (regulacja łuków) i wysokościowe ich wlotów,
• zjazdy indywidualne i publiczne o nawierzchni z betonowej kostki brukowej,
• nasadzenia drzew, przesadzenia krzewów, odtworzenie trawników,
• dwuletnia pielęgnacja nasadzonych drzew i krzewów oraz wykonanych trawników,
• wykonanie oznakowania,
• wytyczenie punktów granicznych zgodnie z decyzją,
• opracowanie projektu docelowej organizacji ruchu, uwzględniającego ewentualne zmiany projektowe (wymagane zatwierdzenie w Urzędzie Miasta Częstochowy).


Mała architektura:
W ramach zadania przewiduje się wykonanie na odcinku objętym opracowaniem elementów małej architektury w postaci:
- odtworzenia istniejących gazonów (8 szt.) zlokalizowanych na wlocie ul. Jasnogórskiej
na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki,
- betonowych koszy na śmieci w ilości 16 sztuk.

Część sanitarna:
Przebudowa wodociągu wraz z sięgaczami w granicy pasa drogowego dla potrzeb przebudowy ulicy Jasnogórskiej oraz przebudowa i budowa odcinka wodociągu w ulicy Partyzantów z włączeniem
w wodociąg w ulicy Jasnogórskiej. Projektowany wodociąg włączony zostanie do istniejących wodociągów w ulicach: ks. J. Popiełuszki, Racławickiej, Żwirki i Wigury, Partyzantów, Dąbrowskiego i Kilińskiego tworząc układ pierścieniowy.

Na całej długości projektowanej sieci wodociągowej w obszarze planowanej inwestycji, zaprojektowano średnicę Ø160 z wyjątkiem odcinka od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Kilińskiego, gdzie przyjęto średnice Ø200. Zwiększenie średnicy wodociągu na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Kilińskiego umożliwi
w pełni zabezpieczenie przeciwpożarowe Teatru im. Adama Mickiewicza. Wodociąg poprowadzono pod jezdnią w odległości około 80 cm od projektowanego krawężnika. Włączenie projektowanego wodociągu DN 160 z rur żeliwnych sferoidalnych nastąpi w węźle w1. Na włączeniu zabudowana zostanie zasuwa DN150. Zaraz za nim nastąpi przepięcie istniejącego wodociągu DN150 w ulicy ks. J. Popiełuszki (Pw1) oraz przepięcie wodociągu DN100 (Pw2). W węźle zabudowane zostaną dwie zasuwy DN150 oraz jedna DN100.

Kanalizacja deszczowa:

Kanalizacja deszczowa włączona zostanie do istniejących kolektorów deszczowych w ulicach: ks. J. Popiełuszki, Kilińskiego, Dąbrowskiego oraz al. Jana Pawła II.
Dla potrzeb odwodnienia przebudowywanej ulicy Jasnogórskiej zaprojektowano wpusty deszczowe, które zostaną włączone do projektowanej kanalizacji deszczowej. Zaprojektowano 7 odcinków kanalizacji deszczowej. Główny kolektor deszczowy o średnicy 800mm i dł. 281m poprowadzono z ul. Partyzantów. Ciąg ten poprzez istn. studnię rewizyjną zostanie włączony do istniejącego w pasie drogowym Al. Jana Pawła II kolektora deszczowego fi 2000mm. Przed wprowadzeniem wód do kolektora zaprojektowano zbiornik retencyjny o pojemności 200m3. Zbiornik zlokalizowany będzie pod powierzchnią istniejącego parkingu. Do projektowanego kolektora w ul. Partyzantów będą odprowadzone dwa odcinki kanalizacji deszczowej ul. Jasnogórskiej oraz wody deszczowe z zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych zlokalizowanych u zbiegu ulic Jasnogórskiej i Partyzantów.

Część elektroenergetyczna: przebudowa sieci elektroenergetycznej
Część teletechniczna:
- budowa kanału technologicznego wzdłuż ulicy Jasnogórskiej na skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego oraz Kilińskiego;
- wykonanie kanalizacji technologicznej umożliwiającej zaciąganie kabli w kanalizacji do połączenia sygnalizacji ulicznej z Miejską Siecią Monitoringu.
Przebudowa ciepłociągu wysokoparametrowanego wraz ze wszystkimi przyłączami,
Przebudowa ciepłociągu niskookoparametrowanego wraz ze wszystkimi przyłączami c.o. do budynków

Zamawiający wymaga udzielenia minimum 60 miesięcznej, a maksymalnie 96 miesięcznej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia.

Ponadto Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w niżej opisanych etapach i po spełnieniu poniższych warunków:

1. Do 08.09.2023r w przypadku zlecenia robót w ramach prawa opcji, należy przebudować ciepłociągi wraz z przyłączami (chyba że dłuższy termin zostanie pisemnie uzgodniony
z gestorem sieci, mając na uwadze konieczność prowadzenia robót przed rozpoczęciem sezonu grzewczego).
2. Do 01.09.2023r należy wybudować zbiornik retencyjny i odcinek kanału deszczowego DN 800 mm ok. 75,0 m (poza skrzyżowanie ul. Partyzantów z ul. Zwycięzców) z zachowaniem przejezdności ul. Partyzantów od strony ul. Jasnogórskiej. Po wykonaniu w/w prac, Wykonawca na bieżąco doprowadzi teren do warstw konstrukcyjnych.
3. Do 01.09.2023r Wykonawca wykona dokumentacje techniczną, uzyska zgłoszenie robót budowlanych na wjazd z Al. Jana Pawła II w ul. Partyzantów, wykona w/w zjazd oraz
po zakończeniu robót przywróci teren do stanu pierwotnego.
4. Do dnia 01.09.2023r należy wybudować tymczasowy zjazd z ul. Popiełuszki w ul. Edwarda Mąkoszy.
5. Do 30.11.2023r należy wykonać wodociąg z zachowaniem przejezdności na odcinku
od ul. Popiełuszki do ul. Partyzantów, oraz wybudować cały wodociąg i kanalizacje deszczową
w ul. Partyzantów. W celu uzyskania możliwie jak najdłuższej przejezdności należy wykonać
w pierwszej kolejności kanał deszczowy DN 800 mm – odcinek do studni D4. Następnie
po zamknięciu ul. Partyzantów od strony ul. Jasnogórskiej wykonać wodociąg i w pasie drogowym w/w ulicy.
6. Przez cały zakres prac, należy utrzymać po jednej stronie ciąg pieszy, oraz zapewnić dostęp
do posesji.
7. W związku z trwającą budową przy ul. Jasnogórskiej 62 należy umożliwić dojazd do w/w posesji.
8. Po 31.03.2024r. należy rozpocząć przebudowę drogi wraz z sieciami na skrzyżowaniu
ul. Jasnogórskiej z ul. Dąbrowskiego i z ul. Kilińskiego.
9. Do 30.04.2024 r należy wykonać w warstwie wiążącej ul. Jasnogórską na odcinku
od ul. Popiełuszki do ul. Partyzantów.
10. Wykonawca przez cały zakres prac w celu zapewnienia miejsc parkingowych dla mieszkańców oraz dojazdu służb porządkowych przy ul. Partyzantów umożliwi przejazd jednym z wjazdów znajdujących się przy bloku mieszkalnym na ul. Partyzantów 2 lub ul. Partyzantów 8/10.
11. Parking przy byłej siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg (ul. Popiełuszki 4/6) należy wyposażyć
w piloty dla mieszkańców.
- należy wyznaczyć miejsca postojowe w ilości 50 sztuk,
- dostęp do parkingu należy ograniczyć szlabanem zabezpieczonym pilotami w max ilości
50 sztuk.
12. W celu zapewnienia miejsc parkingowych dla mieszkańców ul. Partyzantów Wykonawca zapewni na czas budowy dojazd na boisko szkolne znajdujące się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, przy założeniu ilość miejsc postojowych: 170, ilość pilotów: 170 sztuk.

Po zakończeniu prac Wykonawca na własny koszt doprowadzi w/w teren do stanu pierwotnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej

32573000-0 - Komunikacyjny system sterowania

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 21445025,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 26538695,65 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W niniejszej informacji w sekcji VI pkt 6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem uwzględniono cenę oferty poprawioną na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 2 z kwoty: 26 538 695,68 PLN brutto na kwotę 26 538 695,65 PLN brutto.
2023-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane