Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle” – wykonanie dokumentacji projektowej

Miasto Jasło

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00087442
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00087442/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-04 11:20
Lokalizacja
Jasło, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d7373302-e7b2-475f-aaa1-59ebfe6104af
Identyfikator
6851000345
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

MIKOŁAJ PIKULJasło, PL · lot 0
147 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00087442 z dnia 2025-02-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle” – wykonanie dokumentacji projektowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jasło

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440301

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 12

1.5.2.) Miejscowość: Jasło

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@um.jaslo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://um.jaslo.pl/pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-jaslo.logintrade.net/zapytania_email,184171,c54671f7946cd78eddd515881e1acc27.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle” – wykonanie dokumentacji projektowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7373302-e7b2-475f-aaa1-59ebfe6104af

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00087442

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00091172/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.19 Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle - wykonanie dokumentacji projektowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00633757

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FE.042.31.2.2024:6

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest: „Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle
w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle”, znajdującej się na działkach ewid.nr 2217 oraz 2219, obręb 08-Centrum – wykonanie dokumentacji projektowej”, dla którego opracowano program funkcjonalno-użytkowy stanowiący integralny załącznik do zamówienia. Celem inwestycji jest m.in. stworzenie nowej estetycznej przestrzeni wzdłuż zachodniej pierzei rynku mający pełnić funkcję reprezentatywną, zwiększającą powierzchnie biologicznie czynną (poprzez wymianę powierzchni nieprzepuszczalnych, rozszczelnienie powierzchni utwardzonych. Projekt przedmiotu zamówienia musi odnosić się również do działań związanych z przeciwdziałaniem nagrzewania się powierzchni jak również powinien umożliwiać swobodny odpływ wód opadowych i roztopowych z możliwością ich ponownego wykorzystania
w obiegu zamkniętym. Nadrzędnym celem inwestycji jest podniesieni ładu przestrzennego
i estetyki jasielskiego rynku w szczególności przebudowa nieczynnej fontanny (zlokalizowanej w północno-zachodnim narożniku płyty rynku) integrującej elementy małej architektury z terenem zielonym. Istotnym elementem jest również zaprojektowanie ażurowej konstrukcji nośnej pod rośliny pnące zawierającej motywy symboliki miasta Jasła.
2. Zadanie obejmuje:
 wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę;
3. Szczegółowy zakres planowanych prac:
 wykonanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej (należy opracować projekt zagospodarowania terenu, infrastrukturę techniczną, małą architekturę oraz zagospodarowanie terenu zieleni) wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zamawiający zastrzega, że na wstępnym etapie projektowania Wykonawca powinien przedłożyć dwa warianty rozwiązania formalnego (koncepcje) modernizacji fragmentu rynku wraz z wizualizacjami, kolejno po akceptacji Zamawiającego powinien przystąpić do szczegółowych rozwiązań. Wykonawca przygotuje dokumentację projektową na podstawie szczegółowych rozwiązań zawartych w PFU - stanowiący załącznik nr 4 oraz innych dokumentów do których się odwołuje;
4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postepowania bez podania przyczyny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 145263,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 150306,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 147600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pikul Architekci

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6852252422

7.3.4) Miejscowość: Jasło

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2025-02-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi