Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1341D w m. Budziwojowice, gm. Długołęka. w formule zaprojektuj –wybuduj
Gmina Długołęka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00340269
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00340269/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-04 08:56
- Lokalizacja
- Długołęka, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d721f552-170b-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 9111102754
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00340269 z dnia 2023-08-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1341D w m. Budziwojowice, gm. Długołęka. w formule zaprojektuj –wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Długołęka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935017
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Długołęka
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-095
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gmina.dlugoleka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dlugoleka.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d721f552-170b-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1341D w m. Budziwojowice, gm. Długołęka. w formule zaprojektuj –wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d721f552-170b-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00340269
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019252/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa chodnika w formule zaprojektuj - wybuduj wzdłuż drogi powiatowej w m. Budziwojowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00283050
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.41.2023.AW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 928590,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1341D w miejscowości Budziwojowice, w formule zaprojektuj –wybuduj, w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub pozwolenia na użytkowanie i następnie użytkowanie przedmiotu umowy zgodnie z jego przeznaczeniem. Zakres obejmuje w szczególności:
1) wykonanie dokumentacji projektowej, w zakresie niezbędnym dla realizacji zadania, o którym mowa w ust. 1,
2) uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych (np. ZRID, PNB) umożliwiających wykonanie robót budowlanych w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową lub zaświadczeń o braku sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, jeżeli uzyskanie decyzji pozwoleniu na budowę nie jest wymagane wraz z klauzulą ostateczności lub posiadających rygor natychmiastowej wykonalności, a w razie konieczności także: ostatecznych decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub ostatecznych decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, na podstawie odrębnego pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego osobie wskazanej przez Wykonawcę,
3) uzyskanie wszelkich decyzji, opinii, uzgodnień, zgód itp. niezbędnych do realizacji Przedmiotu umowy,
4) dokonanie zawiadomienia o rozpoczęciu robót budowlanych przez Wykonawcę na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa,
5) realizację robót budowlanych polegających na wykonaniu zadania, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, na podstawie dokumentacji wykonanej zgodnie z pkt 1-3 oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
6) uzyskanie w imieniu Zamawiającego zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wybudowanego obiektu będącego przedmiotem zamówienia (jeśli jest wymagane).
2. Szczegółowy zakres rzeczowy umowy określony jest w projekcie umowy (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz w dokumentacji opracowanej przez Pracownia Projektowa ARCHIDROG Witold Orczyński z siedzibą w Poznaniu w grudniu 2022 r. (Załącznik nr 8 do SWZ), w skład której wchodzi:
1) Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU)
2) Warunki Wykonania i Odbioru Prac Projektowych (WWiOPP),
3) Warunki Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (WWiORB),
4) Koncepcja Programowo-Przestrzenna (KP-P),
5) Geologia,
6) Inwentaryzacja dendrologiczna,
7) Uzgodnienia (Starostwo Powiatowe, Konserwator Zabytków, teletechnika, elektryka).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71355000-1 - Usługi pomiarowe
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, tj. do dnia 20 lipca 2023 r. do godziny 10:00 wpłynęła jedna oferta.Złożona oferta z najniższą ceną (tj. nr 1 – 1 906 500,00 zł) przewyższa środki jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, tj. kwotę w wysokości 850 000,00 zł brutto. Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie zwiększy kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty.
| 2023-08-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |