„Wykonanie rob. bud. w systemie zap. i wyb., określonych jako: Budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego, budowa kanalizacji deszczowej, linii kablowej elektroenergetycznej wraz z instalacjami (...)”
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00340957
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00340957/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-04 11:45
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-acfb1804-220d-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5860014932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00340957 z dnia 2023-08-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie rob. bud. w systemie zap. i wyb., określonych jako: Budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego, budowa kanalizacji deszczowej, linii kablowej elektroenergetycznej wraz z instalacjami (...)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chrzanowskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-338
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@umgdy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umgdy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.umgdy.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie rob. bud. w systemie zap. i wyb., określonych jako: Budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego, budowa kanalizacji deszczowej, linii kablowej elektroenergetycznej wraz z instalacjami (...)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-acfb1804-220d-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00340957
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00156001/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Wykonanie robót bud. w syst. zaprojektuj i wybuduj, pt."Bud. sieci wod- kan., bud. kanalizacji deszcz. oraz bud. sieci elektronerget. do podłączenia proj. bud. nr 7 biur. – warszt. – mag"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00309915
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Nr sprawy: ZP.371.22.2023.KC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 400894,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1: „Wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, określonych jako: Budowa przyłącza wodno - kanalizacyjnego, budowa kanalizacji deszczowej wraz z instalacjami do podłączenia projektowanego budynku nr 7 o przeznaczeniu biurowo – warsztatowo – magazynowym, położonym na terenie działek nr 851, 853, 847, 849 obręb 0026 Śródmieście Gdynia przy ul. Chrzanowskiego, będących w zarządzie Urzędu Morskiego w Gdyni, z zastosowaniem przepisów art. 29 ust. 1 pkt 23 ustawy Prawo budowlane.”5.2.1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 10 a) do SWZ- w Programie Funkcjonalno – Użytkowym.
5.2.1.2. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
1) Projektowanie KOD CPV nazwa
• 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
• 71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
• 71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
• 71521000-6 Usługi nadzorowania placu budowy
2) Realizacja KOD CPV nazwa:
• 45000000-7 Roboty budowlane
• 45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
• 45112700-2 Roboty w zakresie kształtowania terenu
• 45232410-9 Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
• 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
5.2.1.3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach
i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 1 a) do SWZ.
5.3. Niniejsze zamówienie stanowi część zamówienia ustalonego w zestawieniu kosztorysów inwestorskich dla inwestycji pod nazwą: Budowa budynku biurowo warsztatowo - magazynowego Etap I.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
4.5.5.) Wartość części: 303333,33 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2: „Wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuji wybuduj, określonych jako: Budowa linii kablowej elektroenergetycznej wraz z instalacjami do podłączenia projektowanego budynku nr 7
o przeznaczeniu biurowo – warsztatowo – magazynowym, położonym na terenie działek nr 851, 853, 847, 849 obręb 0026 Śródmieście Gdynia przy ul. Chrzanowskiego, będących w zarządzie Urzędu Morskiego w Gdyni, z zastosowaniem przepisów art. 29 ust. 1 pkt 23 ustawy Prawo budowlane.”
5.2.2.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 10 b) do SWZ- w Programie Funkcjonalno – Użytkowym.
5.2.2.2. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
1) Projektowanie KOD CPV nazwa
• 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
• 71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
• 71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
• 71521000-6 Usługi nadzorowania placu budowy
• 71322200-3 Usługi projektowania rurociągów
2) Realizacja KOD CPV nazwa:
• 45000000-7 Roboty budowlane
• 45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę
i roboty ziemne
• 45112700-2 Roboty w zakresie kształtowania terenu
• 45232410-9 Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
• 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
• 45231100-6 Ogólne roboty związane z budową rurociągów
5.2.2.3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach
i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 1 b) do SWZ.
5.3. Niniejsze zamówienie stanowi część zamówienia ustalonego w zestawieniu kosztorysów inwestorskich dla inwestycji pod nazwą: Budowa budynku biurowo warsztatowo - magazynowego Etap I.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
4.5.5.) Wartość części: 97560,95 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie w Części nr 1 na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy PZP, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu do dnia 02.08.2023 r. do godziny 10.30 wpłynęły 2 oferty firm:
Na „Część nr 1: „Wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, określonych jako: Budowa przyłącza wodno - kanalizacyjnego, budowa kanalizacji deszczowej wraz z instalacjami do podłączenia projektowanego budynku nr 7 o przeznaczeniu biurowo – warsztatowo – magazynowym, położonym na terenie działek nr 851, 853, 847, 849 obręb 0026 Śródmieście Gdynia przy ul. Chrzanowskiego, będących w zarządzie Urzędu Morskiego w Gdyni, z zastosowaniem przepisów art. 29 ust. 1 pkt 23 ustawy Prawo budowlane.”
oferta nr 1 firmy: WODKAN-GRZENKOWICZ Sp. z o.o., ul. Chmieleńska 17 83-300 Kartuzy Województwo: pomorskie, cena oferty brutto: 2 948 310,00 zł,
oferta nr 2 firmy Nazwa firmy: ZUK Sp. z o.o., Glincz, ul. Akacjowa 24, 83-330 Żukowo
Województwo: pomorskie, cena oferty brutto: 2 447 700,00 zł,
natomiast Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, kwotę
w wysokości łącznie 493 100,00 zł brutto, na sfinansowanie części zamówienia przeznacza na:
„Część nr 1: „Wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, określonych jako: Budowa przyłącza wodno - kanalizacyjnego, budowa kanalizacji deszczowej wraz
z instalacjami do podłączenia projektowanego budynku nr 7 o przeznaczeniu biurowo – warsztatowo – magazynowym, położonym na terenie działek nr 851, 853, 847, 849 obręb 0026 Śródmieście Gdynia przy ul. Chrzanowskiego, będących w zarządzie Urzędu Morskiego w Gdyni, z zastosowaniem przepisów art. 29 ust. 1 pkt 23 ustawy Prawo budowlane.” kwotę
w wysokości 373 100,00 zł brutto
Część nr 2: „Wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, określonych jako: Budowa linii kablowej elektroenergetycznej wraz z instalacjami do podłączenia projektowanego budynku nr 7 o przeznaczeniu biurowo – warsztatowo – magazynowym, położonym na terenie działek nr 851, 853, 847, 849 obręb 0026 Śródmieście Gdynia przy ul. Chrzanowskiego, będących w zarządzie Urzędu Morskiego w Gdyni, z zastosowaniem przepisów art. 29 ust. 1 pkt 23 ustawy Prawo budowlane.” kwotę w wysokości 120 000,00 zł brutto.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia Część nr 2 postępowania, na podstawie art. 255 pkt. 1 ustawy PZP, ponieważ w postępowaniu Na Część nr 2: „Wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, określonych jako: Budowa linii kablowej elektroenergetycznej wraz z instalacjami do podłączenia projektowanego budynku nr 7 o przeznaczeniu biurowo – warsztatowo – magazynowym, położonym na terenie działek nr 851, 853, 847, 849 obręb 0026 Śródmieście Gdynia przy ul. Chrzanowskiego, będących w zarządzie Urzędu Morskiego
w Gdyni, z zastosowaniem przepisów art. 29 ust. 1 pkt 23 ustawy Prawo budowlane.”, nie złożono żadnej oferty.
| 2023-08-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |