Przebudowa budynku gospodarczo-garażowego na terenie pompowni w Słońsku
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00342285
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00342285/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-07 08:54
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-51e54dbb-0911-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00342285 z dnia 2023-08-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku gospodarczo-garażowego na terenie pompowni w Słońsku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poznan@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r16639,Przebudowa-budynku-gospodarczo-garazowego-na-terenie-pompowni-w-Slonsku.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku gospodarczo-garażowego na terenie pompowni w Słońsku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51e54dbb-0911-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00342285
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00118919/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.86 Przebudowa budynku gospodarczo-garażowego na terenie pompowni w Słońsku ZZ Gorzów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00257607
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PO.ROZ.2710.36.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 164884,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie prac budowlanych w budynku gospodarczo-garażowym zlokalizowanym na terenie stacji pomp Słońsk, składającym się z warsztatu, garażu
i wiaty.
Przewidziano do wykonania następujący zakres robót:
rozbiórka części warsztatowej budynku oraz przylegającej do niego wiaty magazynowej,
remont części garażowej w zakresie:
- odtworzenie izolacji dachu i odwodnienia budynków pozostawianych,
- wzmocnienie konstrukcji murowej,
- wymiana stolarki okiennej,
- remont elewacji,
budowa nowej wiaty magazynowej w konstrukcji stalowej lekkiej z pokryciem blachą trapezową, wraz z miejscowym dogęszczeniem podłoża i odtworzeniem nasypu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45213000-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy domów handlowych, magazynów i obiektów budowlanych przemysłowych, obiektów budowlanych związanych z transportem
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu do terminu składania ofert wpłynęła tylko jedna oferta.Zamawiajacy odrzucił ofertę Wykonawca PPUH Trójka Jakub Jusiel, ul. Warszawska 87/15, 66-400 Gorzów Wlkp.na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia oraz na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy Pzp, gdyż Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
1. W dniu 20.07.2023r. na podstawie art. 223 ust. 1 ,Wykonawca PPUH Trójka Jakub Jusiel, ul. Warszawska 87/15, 66-400 Gorzów Wlkp. został wezwany do wyjaśnień dotyczących złożonej oferty.
2. W dniu 24.07.2023r. Wykonawca przesłał odpowiedź na wezwanie. W odpowiedzi nie udzielił wyjaśnień, natomiast przesłał nowy, zmieniony kosztorys ofertowy, co jest jednoznaczne ze zmianą treści oferty.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Niedopuszczalne jest jednak prowadzenie między Zamawiającym a Wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz z uwzględnieniem art. 223 ust. 2 i art. 187 Pzp dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.
3. Jak wskazał W. Dzierżanowski [w:] „Prawo zamówień publicznych. Komentarz”, W. Dzierżanowski i in., WKP 2021, „Procedura wyjaśniania treści oferty nie może co do zasady skutkować wprowadzeniem zmian w treści oferty. Wyjaśnienia muszą się więc sprowadzać do wskazania sposobu rozumienia treści zawartej w ofercie, nie mogą natomiast jej rozszerzać ani ograniczać. Wyjaśnienia wykraczające poza wskazany zakres nie mogą mieć wpływu na ocenę ofert”.
Jak wskazała Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z 30.05.2017 r., sygn. akt KIO 983/17, „KIO dopuszcza możliwość dokonania poprawek przez wprowadzenie pojedynczych wyrazów lub krótkich fraz, jednak zastąpienie opisu pozycji kosztorysu innym opisem, odpowiadającym siwz, (…) jest już niedopuszczalne i nie mieści się w definicji poprawienia innej omyłki. Usunięcie przez zamawiającego błędów w opisach pozycji, czy też skreślenie dodatkowej (skopiowanej podwójnie) pozycji byłoby tworzeniem całkiem nowego kosztorysu przez zamawiającego niejako w zastępstwie odwołującego”.
4. W związku z powyższym oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych ze względu na to, że jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia (w zakresie opisu przedmiotu zamówienia).
5. W dniu 24.07.2023r. Zamawiajacy przesłał do Wykonawcy wniosek o przedłużenie terminu związania ofertą, wyznaczając czas na złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody do dnia 27.07.2023r.
Do końca dnia 27.07.2023r. Wykonawca PPUH Trójka Jakub Jusiel nie złożył ww. oświadczenia, co jest jednoznaczne z brakiem zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
W związku z powyższym oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy Pzp, gdyż Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Mając powyższe na względzie, unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia stało się konieczne i jest uzasadnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2023-08-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |