Adaptacja(remont) dwóch szklarni wraz z dostawą i montażem wyposażenia w ramach przedsięwzięcia „Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy ZSCKR im. Stanisława Szumca w dziedzinie ogrodnictwa

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00344039
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00344039/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-07 19:47
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-37c6fde8-0bb8-11ee-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
9371115305
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00344039 z dnia 2023-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja(remont) dwóch szklarni wraz z dostawą i montażem wyposażenia w ramach przedsięwzięcia „Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy ZSCKR im. Stanisława Szumca w dziedzinie ogrodnictwa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000741370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Akademii Umiejętności 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ogrodnik-bielsko.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ogrodnik-bielsko.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ogrodnik_bielsko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja(remont) dwóch szklarni wraz z dostawą i montażem wyposażenia w ramach przedsięwzięcia „Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy ZSCKR im. Stanisława Szumca w dziedzinie ogrodnictwa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37c6fde8-0bb8-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00344039

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00124370/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Adaptacja dwóch szklarni wraz z dostawą i montażem wyposażenia w ramach realizowanego przedsięwzięcia „Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy ZSCKR w dziedzinie ogrodnictwa"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00266034

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 6/RB/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegające na adaptacji (remoncie) dwóch szklarni wraz z dostawą i montażem wyposażenia w ramach realizowanego przedsięwzięcia „Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku – Białej w dziedzinie ogrodnictwa.
W zakres zamówienia wchodzą:
1. Roboty ogólnobudowlane, w zakres których wchodzi m.in:
- Remont fundamentów;
- Wymiana uszkodzonych elementów, uzupełnienie ubytków w fundamentowaniu, wykonanie docieplenia fundamentów;
- Wymiana skorodowanych elementów konstrukcyjnych;
- Wymiana szklenia;
2. Roboty rozbiórkowe, w zakres których wchodzą m.in.:
- rozbiórka ścian fundamentowych ocenionej w dokumentacji technicznej jako nadające się do dalszej eksploatacji
- rozbiórka powierzchni szklanych
- rozbiórka posadzki
- elementy rozbiórkowe należy zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami
3. Roboty remontowe, w zakres których wchodzą m.in.:
- Wykonanie remontu fundamentów szklarni;
- Wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej fundamentów;
- Remont ścian i dachu szklarni wraz z konstrukcją stalową wsporczą;
- Wykonanie uwarstwienia podbudowy wraz z wykończeniem posadzek w szklarni z kostki brukowej grubości 8cm;
4. Roboty instalacyjne sanitarne, w zakres których wchodzą m.in.:
 instalacja wodociągowa
 instalacja kanalizacji sanitarna
 instalacja kanalizacji deszczowej
 instalacja przeciwpożarowa
5. Roboty instalacyjne elektryczne, w zakres których wchodzą m.in.:
 Instalacje oświetlenia ogólnego i stanowiskowego
 Instalacje gniazd wtykowych
6. Wyposażenie szklarni w następującą instalację:
6.1. Instalacja sterowania klimatem
- instalację sterowania klimatem w zakresie temperatury (ogrzewania górnego oraz ogrzewania bocznego), sterowania wilgotnością oraz nasłonecznienia
- instalacji detekcji w zakresie temperatury, wilgotności, nasłonecznie i przekazaniem informacji poprzez sieć WiFi lub Ethernet do miejsca sterowania
6.2. Instalacje wyposażenia technologicznego
- indywidualny system nawadniania i nawożenia
- instalacja zamgławiająca wysokociśnieniowa
- instalacje uprawowe: rynny uprawowe wraz z geowłókniną
- instalacja systemu zasłon na powierzchniach szklanych dachowych, wraz z regulacją zasłonięcia od 0 do 100 % z możliwością nastawu zacienienia powierzchni
7. wykonanie projektu budowlanego (wraz z niezbędnymi decyzjami administracyjnymi) i wykonawczego na adaptację dwóch szklarni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty/ oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena oferty Wykonawcy Agro-Sur sp. z o.o. i wspólnicy sp. komandytowa ul. Kościuszki 231A/1, 42-582 Rogoźnik tj. 5.383.710,00 zł, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 3.806.458,22 zł.
2023-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane