Remont drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1718 O w miejscowości Ligota Prószkowska
Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00346048
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00346048/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-08 15:29
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5b1ade71-10fa-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7542565239
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00346048 z dnia 2023-08-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1718 O w miejscowości Ligota Prószkowska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421584
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Książąt Opolskich 27
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-005
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdp.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.opole.pl/291/strona-glowna.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5b1ade71-10fa-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1718 O w miejscowości Ligota Prószkowska2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b1ade71-10fa-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00346048
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00054614/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Remont drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1718 O w miejscowości Ligota Prószkowska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00272314
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZ.261.1.12.2023.EW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 Przedmiotem zamówienia jest remont drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej
Nr 1718 O w m. Ligota Prószkowska. Zakres zadania obejmuje odcinek o długości 388 mb., który rozpoczyna się od istniejącego chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1718 O.
Zamówienie należy wykonać w całości.
Zadanie swoim zakresem obejmuje m.in.:
- opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu,
- dostarczenie, montaż, utrzymanie i demontaż tymczasowego oznakowania;
- wytyczenie obiektu, roboty pomiarowe, pomiary,
- roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe,
- wykonanie remontu chodnika zgodnie z przedmiarem robót,
- pozostałe roboty niezbędne do wykonania zgodnie z projektem i SST.
Wszelkie materiały użyteczne pochodzące z rozbiórki (z wyjątkiem frezowiny) stanowią własność Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza możliwość wykorzystania materiałów
z rozbiórki, w tym frezowiny, do wbudowania pod warunkiem spełnienia wymogów normatywnych i specyfikacji. Wartość oferty powinna uwzględniać zastosowanie powyższych materiałów. W przypadku nie wykorzystania frezowiny do wbudowania należy ją przekazać na Obwód Drogowy w Dąbrowie.
2. Zamawiający wymaga aby oferta obejmowała całość przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie podzielił przedmiotowego zamówienia na części, ponieważ nie jest to uzasadnione ze względu na specyfikę i technologię realizacji robót. Ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby nadmierne trudności techniczne oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia wskutek konieczności wykonania dodatkowego świadczenia polegającego na koordynacji działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia.
3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do:
- dostarczenia w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy Kosztorysu Szczegółowego oraz harmonogramu rzeczowo-finansowego robót. Przekazanie powyższych warunkuje przekazanie placu budowy Wykonawcy,
- opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- opracowania projektu tymczasowej organizacji ruchu (wraz z jego zatwierdzeniem),
- zapewnienia obsługi geodezyjnej niezbędnej do realizacji zadania,
- wykonania i utrzymania oznakowania w trakcie prowadzenia robót oraz jego rozbiórki po ukończeniu robót,
- ewentualnego: odwodnienia wykopów, pompowania wody, wymianę gruntu;
- zorganizowanie, utrzymanie i likwidację zaplecza i placu budowy;
- zapewnienia bezpiecznej przeprawy pieszych przez teren robót,
- innych prac wynikających z uzgodnień branżowych i warunków realizacji kontraktu oraz ze specyfikacji technicznych i projektu;
- ewentualnego: wykonania prac w uzgodnieniu lub pod nadzorem gestorów sieci,
- sporządzania dokumentacji fotograficznej z przebiegu robót ( 1 egz. płyt CD, przekazane wraz z dokumentacją powykonawczą),
Koszt powyższych prac obciąży Wykonawcę robót.
4. Podstawą obliczenia ceny oferty jest Dokumentacja projektowa zamieszczona w Tomie III niniejszej SWZ.
Uwaga!!! Przedmiar robót stanowi dokument wyłącznie pomocniczy.
5. Na wykonane roboty Wykonawca udzieli gwarancji na okres min. 48 miesięcy.
Deklarowany okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert:
- minimalny deklarowany okres gwarancji - 48 miesięcy
- maksymalny deklarowany okres gwarancji - 60 miesięcy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 7 lipca 2023 roku Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp poinformował, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia wynosi 232 004,14 PLN (brutto). W ww. postępowaniu wpłynęły cztery oferty, w tym tylko jedna mieszcząca się w powyższej kwocie - oferta nr 1 - ANW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.W toku badania i oceny ofert okazało się, że zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający musi odrzucić ofertę nr 1 złożoną przez ANW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, BÓR II 1, 43-230 Goczałkowice-Zdrój, gdyż złożona oferta jest nieważna, ponieważ została sporządzona w sposób niezgodny z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.
W związku z powyższym na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu odrzuca ofertę nr 1, gdyż jest ona niezgodna z przepisami ustawy Pzp.
W uzasadnieniu faktycznym Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Oferta złożona przez Wykonawcę w postaci elektronicznej została zmodyfikowana po podpisaniu podpisem kwalifikowanym. Modyfikacje dotyczą strony 2, 3, 5, 6 i 7 (informacje otrzymane w toku weryfikacji podpisu) złożonej oferty ocds-148610-5b1ade71-10fa-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b_Oferta_1.pdf. Ponieważ Zamawiający nie posiada możliwości weryfikacji dokonanych zmian, które nastąpiły po podpisaniu cyfrowym oferty przez firmę ANW Sp. z o.o., a zgodnie z art. 223 ust. 1 ustawy Pzp niedopuszczalne jest prowadzenie między Zamawiającym a Wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz
z uwzględnieniem ust. 2, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści, zatem oferta jest nieważna zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.
W związku z powyższym Zamawiający uznał ofertę nr 1 złożoną przez ANW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za nieważną na podstawie art. 63 ust. 2 ustawy Pzp
i odrzucił ją zgodnie z przytoczonym na wstępie art. 226 ust 1 pkt 3 ustawy Pzp.
Ponieważ cena najkorzystniejszej oferty (spośród ofert nieodrzuconych) - oferta nr 2 przedsiębiorstwa F.H.U. RAFBRUK Rafał Błazy, Aleja 15, 46-060 Ligota Prószkowska, znacząco przewyższa kwotę jaką Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia, a Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty tut. Zarząd unieważnia ww. postępowanie na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 271218,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 372549,74 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2023-08-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |