Bezpiecznie w Przemkowie – budowa chodnika przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Słonecznej oraz przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w centrum miasta.

GMINA PRZEMKÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00349214
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00349214/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-10 12:25
Lokalizacja
Przemków, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b0ea5830-25f4-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6922267068
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty rozbiórkoweMalowanie nawierzchiRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00349214 z dnia 2023-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bezpiecznie w Przemkowie – budowa chodnika przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Słonecznej oraz przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w centrum miasta.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZEMKÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647624

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 25

1.5.2.) Miejscowość: Przemków

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-170

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: (76) 83 19 210

1.5.8.) Numer faksu: (76) 83 19 208

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.info@przemkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przemkow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b0ea5830-25f4-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bezpiecznie w Przemkowie – budowa chodnika przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Słonecznej oraz przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w centrum miasta.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0ea5830-25f4-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00349214

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00050661/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Bezpiecznie w Przemkowie - budowa chodnika przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Słonecznej oraz przebudowa ciągu pieszo - rowerowego w centrum miasta

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00314224

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GPI.271.32.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 191554,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Bezpiecznie w Przemkowie – budowa chodnika przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Słonecznej oraz przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w centrum miasta”.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje przebudowę zniszczonych nawierzchni ulic, chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych w zakresie:

a) dla działek o nr ewidencyjnym 708 i 722/1, obręb 0001 Przemków:
 uzupełnienia i przełożenia krawężników granitowych;
 naprawy i uzupełnienia podbudowy tłuczniem kamiennym;
 uzupełnienia i przełożenia nawierzchni ciągu pieszego z kostki granitowej 10x10x10 cm;
 regulacji pionowej studzienek instalacyjnych;
 uzupełnienia i przełożenia nawierzchni placu manewrowego z kostki betonowej EKO- BRUK.

b) dla działek o nr ewidencyjnym 857, 852/11, 854/3 obręb 0001 Przemków:
 budowa chodnika z kostki betonowej o szerokości 1,80 m z lokalnym zwężeniem;
 wycinki krzewów rosnących w skupisku poniżej 25 m2);
 budowy zjazdów z drogi gminnej w ciągu projektowanego chodnika;
 budowy progu zwalniającego płytowego.

Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z dokumentacją projektową, ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, pozwoleniem na wykonanie prac objętych zadaniem.

Uwaga - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, dokumentacja techniczna, przedmiary robót, stanowiące załączniki do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), który mówi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli [...] cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”, unieważniono przedmiotowe postępowanie.
W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji, dla zadania pod nazwą „Bezpiecznie w Przemkowie – budowa chodnika przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Słonecznej oraz przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w centrum miasta”, w wyznaczonym terminie tj. do dnia 08.08.2023 r. do godz. 08.00, wpłynęła 1 oferta, z ceną 400 077,82 zł, przewyższającą kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 238 220,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 400077,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 400077,82 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Na realizację zadania gmina Przemków pozyskała dofinansowanie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Postępowanie unieważniono.
2023-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane