Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przemków
GMINA PRZEMKÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00349299
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00349299/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-10 12:41
- Lokalizacja
- Przemków, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-47f827a7-27a0-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 6922267068
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00349299 z dnia 2023-08-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przemków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZEMKÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647624
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 25
1.5.2.) Miejscowość: Przemków
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-170
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: (76) 83 19 210
1.5.8.) Numer faksu: (76) 83 19 208
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.info@przemkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przemkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-47f827a7-27a0-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przemków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-47f827a7-27a0-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00349299
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00050661/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Przemków
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00320220
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GPI.271.17.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9276827,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przemków”.
Planowany do wykonania zakres robót sanitarnych w zakresie instalacji podziemnych polegających na przebudowie starych uszkodzonych odcinków sieci i przyłączy instalacji burzowej, kanalizacyjnej i wodociągowej oraz budowie sieci i przyłączy instalacji wodociągowej. Zakres robót drogowych obejmujący remont i wymianę nawierzchni pasów jezdnych, rozbiórka nawierzchni chodników, wykonanie nowej nawierzchni chodników i ciągów pieszych, utwardzenie poboczy. Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z dokumentacją projektową, ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, pozwoleniem na wykonanie prac objętych zadaniem.
Prace podzielono na etapy:
a) ETAP I – wykonanie zakresu robót drogowych na Osiedlu Huta (droga przy Dino) – zgodnie z zakresem prac (załącznik nr 10) - zakończenie w terminie 2 miesięcy licząc od dnia przekazania placu budowy.
b) ETAP II - wykonanie zakresu robót sanitarnych i drogowych na ul. Ogrodowej, roboty drogowe na ul. Długiej, ul. Akacjowej i ul. Leśnej – zgodnie z zakresem prac (załącznik nr 10) – zakończenie w terminie 4 miesięcy licząc od dnia przekazania placu budowy.
c) ETAP III - wykonanie zakresu robót sanitarnych i drogowych na ul. Karpowej, ul. Strumykowej i m. Wysoka oraz wykonanie zakresu robót drogowych w m. Jakubowo Lubińskie, m. Wysoka, ul. Zamkowa, Młynowo, Młynowo -Fabryczna, ul. Plac Kościelny, ul. Wilcza i ul. Karpowa – zgodnie z zakresem prac (załącznik nr 10) - zakończenie w terminie 13 miesięcy licząc od dnia przekazania placu budowy.
Uwaga - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiary robót, stanowiące załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), który mówi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli [...] cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”, unieważniono przedmiotowe postępowanie.W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji, dla zadania pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przemków”, w wyznaczonym terminie tj. do dnia 09.08.2023 r. do godz. 08.00, wpłynęła 1 oferta, z ceną 14 109 997,00 zł, przewyższającą kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 11 399 998,91 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14109997,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14109997,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Na realizację zadania gmina Przemków uzyskała wstępną promesę dotyczącą dofinansowania inwestycji z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja 2/2021/8173/PolskiLad.| 2023-08-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |