Przebudowa drogi powiatowej Nr 1200N gr. Wojew. (Kołodzieje) Bałoszyce – Babięty Wielkie

POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00350587
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00350587/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-11 09:15
Lokalizacja
Iława, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a99f9f91-0388-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7441504874
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

KWIDZYŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-BUDOWLANYCH "STRZELBUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKwidzyn, PL · lot 0
877 948,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00350587 z dnia 2023-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1200N gr. Wojew. (Kołodzieje) Bałoszyce – Babięty Wielkie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510854569

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 33A

1.5.2.) Miejscowość: Iława

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-200

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat-ilawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-ilawski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zd_ilawa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1200N gr. Wojew. (Kołodzieje) Bałoszyce – Babięty Wielkie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a99f9f91-0388-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00350587

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00023827/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi powiatowej Nr 1200N gr. Wojew. (Kołodzieje) Bałoszyce – Babięty Wielkie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00247323

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DI1.260.18.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach planowanego zadnia przewiduje się przebudowę istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej wraz ze zjazdami publicznymi i indywidualnymi do posesji oraz poszerzenie jezdni do 5,00 m. Poszerzenie o 0,7÷0,8 m zaprojektowano przy prawej i lewej krawędzi jezdni w zależności od przebiegu drogi w pasie drogowym. Zaprojektowano odprowadzenie wód opadowych z jezdni powierzchniowo na przyległy teren pasa drogowego i do istniejących rowów drogowych, które w trakcie inwestycji zostaną oczyszczone i wyprofilowane. Projektowana do przebudowy droga o nawierzchni bitumicznej zapewni lepsze warunki dojazdu do zabudowań mieszkańców korzystających z drogi. Warstwy konstrukcyjne poszerzenia jezdni wykonane zostaną z warstwy odsączającej z pisaku o gr. 20 cm po zagęszczeniu. Na warstwie odsączającej wykonana zostanie podbudowa zasadnicza z kruszywa 0/31,5mm łamanego C50/30 o grubości 25 cm po zagęszczeniu. Na podbudowie ułożona zostanie warstwa wiążąca z mieszanki mineralno – asfaltowej AC16W gr. 5 cm (125kg/m2 ). Po wykonaniu warstwy wiążącej na poszerzeniu połączenia nowej i starej nawierzchni oraz stara nawierzchnia jezdni zostanie wzmocnione siatką do zbrojenia warstw nawierzchni asfaltowych wykonaną z włókien szklanych (w kierunku podłużnym) i włókien węglowych (w kierunku poprzecznym) wstępnie przesączana asfaltem z jednostronną posypką z piasku kwarcowego i ochronną folią poliestrową zabezpieczającą przed sklejeniem się materiału podczas składowania i transportu. Po ułożeniu siatki wzmacniającej całość jezdni zostanie wyrównana mieszanką mineralno – asfaltową AC11P w ilości 100 kg/m2 tj. gr. 4 cm. Na tak przygotowanej oczyszczonej i skropionej warstwie ułożona zostanie warstwa ścieralna z mieszanki mineralno – asfaltowej AC11S o gr. 4 cm (100 kg/m2) po zagęszczeniu. Po wykonaniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno - asfaltowej na istniejącej konstrukcji jezdni pobocza po obu stronach jezdni zostaną uzupełnione kruszywem 0/31,5 mm łamanym C50/30 o grubości 15 cm po zagęszczeniu. Szerokość pobocza 0,75 m. W związku z przebudową drogi powiatowej nr 1200N istniejące zjazdy na drogi oraz oddziałów leśnych zostaną wykonane z mieszanki mineralno – asfaltowej AC11S gr. 4 cm. Konstrukcja zjazdów tożsama z konstrukcją jezdni na poszerzeniu. Pod zjazdem w km 0+067,9 strona lewa w ciągu rowu drogowego wykonany zostanie przepust z rury strukturalnej HDPE SN 8 o śr. 400 mm o długości 9,0 m. Wlot i wylot rury zabezpieczyć prefabrykowanymi ściankami czołowymi. Pod zjazdem w km 0+556 istniejący przepust z rur betonowych o śr. 500m należy oczyścić z namułu naniesionego płynącą wodą. W obrębie przepustu w km 0+140,70 ustawione zostaną stalowe bariery ochronna U-14a N2W4/A/4 o długości 40,0 mb każda. Skarpy przy przepuście zostaną po obu stronach umocnione płytami ażurowymi typu. Płyty należy ułożyć na odhumusowanej i wyprofilowanej skarpie. Płyty ażurowe należy układać na warstwie podsypki cementowo – piaskowej 1:4 gr. 5 cm. Płyty ażurowe należy kołkować drewnianym palikiem 4,5x4,5x50 cm. Minimum 2 kołki na płytę. Przestrzenie ażuru należy uzupełnić pospółką. Podstawowym celem przebudowy drogi powiatowej jest zapewnienie dobrego dojazdu do zabudowy mieszkalnej i gruntów rolnych miejscowości Jakubowo Kisielickie oraz poprawa infrastruktury drogowej zarządzanej przez Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie. Poszerzenie jezdni pozwoli na poprawę bezpieczeństwo. Dzięki wykonaniu nowej nawierzchni jezdni skróci się czas przejazdu, a co za tym idzie zmniejszy emisja zanieczyszczeń do środowiska w postaci spalin, hałasu i zapylenia.
Zakres zamówienia obejmuje:
a) opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, ustawienie na okres inwestycji stosownego oznakowania na czas prowadzenia robót
b) plac budowy, zaplecze należy zorganizować w sposób zapewniający oszczędne korzystanie z terenu oraz minimalne jego przekształcenie, możliwie najdalej od budynków mieszkalnych, z poszanowaniem uzasadnionych interesów osób trzecich. Za szkody powstałe na skutek działań Wykonawcy w terenie przyległym lub w istniejącej infrastrukturze odpowiadać będzie Wykonawca;
c) zawiadomienie gestorów sieci o zamiarze rozpoczęcia prac podając przy zgłoszeniu nr uzgodnienia oraz przestrzeganie przez wykonawcę/podwykonawcę warunków uzgodnienia. Po zakończeniu prac zgłosić do odbioru;
d) roboty przygotowawcze, pomiarowe, rozbiórkowe
e) wykonanie nawierzchni jezdni drogi o długości 606,00 mb
f) wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych
g) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie
h) remont przepustów pod zjazdami
i) oczyszczenie i odmulenie rowów drogowych
j) ustawienie barier ochronnych na istniejącym przepuście
k) wprowadzenie stałej organizacji ruchu
l) stałą obsługę geodezyjną oraz wykonanie geodezyjnego pomiaru powykonawczego
(3 egz.);

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 877948,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 893777,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 877948,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych STRZELBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5811807578

7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn

7.3.5) Kod pocztowy: 82-500

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 877948,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-10-31
2023-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane