Wykonanie instalacji fotowoltaicznej -montaż na gruncie
LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO TUREK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00350712
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00350712/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-11 09:46
- Lokalizacja
- Turek, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-75d41f18-fea8-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 6680006073
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00350712 z dnia 2023-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej -montaż na gruncie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO TUREK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 310512898
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Fryderyka Chopina 70
1.5.2.) Miejscowość: Turek
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-700
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: turek@poznan.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://turek.poznan.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-75d41f18-fea8-11ed-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej -montaż na gruncie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75d41f18-fea8-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00350712
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00095506/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa instalacji fotowoltaicznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00237967
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 224014,17 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Celem zadania jest wykonanie: (1) instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy od 32,30 do 33,60 kWp. oraz (2) instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy od 9,03 do 9,46kWp. Instalacje montowane na gruncie. Montaż przewiduje się na konstrukcjach wsporczych. Prawidłowe i skuteczne mocowanie należy wykonać stosując bloczki betonowe bądź wykonując fundament gwarantujący stabilność instalacji. Instalacje powinny posiadać niezależny własny inwerter, każdy moduł natomiast powinien być wyposażony we własny optymalizator mocy. W celu wyrównania potencjałów ram i konstrukcji instalacji PV należy wykonać połączenia wyrównawcze, których odprowadzenie należy poprowadzić do uziemienia za pomocą przewodu LgY min. 16 mm2 Cu bądź bednarki. Wartość rezystancji uziemienia nie powinna być większa niż 10Ω. W zakres zadania również wchodzi uruchomienie systemu monitorowania instalacji w czasie rzeczywistym, przy czym system powinien dawać możliwość monitorowania wydajności każdego modułu oddzielnie. Prawidłowy montaż powinien być potwierdzony protokołem potwierdzającym wykonanie stosownych pomiarów elektrycznych całej instalacji fotowoltaicznej. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania niezbędnej dokumentacji wymaganej do zgłoszenia instalacji do Operatora Systemu Dystrybucji (OSD), Państwowej Straży Pożarnej oraz innych instytucji w razie konieczności. Pomimo zastosowania optymalizatorów mocy należy w szczególny sposób zwrócić uwagę na zapewnienie zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej i zastosować następujące zalecenia: • Nakaz wykonywania połączeń DC za pomocą szybkozłączek (np. złączy MC4) tego samego typu i producenta. • Ze względów bezpieczeństwa należy minimalizować w instalacji ilość połączeń DC. • Trasy przewodów DC prowadzić, w metalowych kanałach kablowych (eliminując wszelkie ostre krawędzie). • Oznakowanie w budynku wg normy PN-EN 60364-7-712: naklejka z wizerunkiem modułów PV na dachu budynku powinna być umieszczona w miejscu przyłączenia instalacji PV, przy liczniku, przy głównym wyłączniku zasilania. • Trasy kablowe powinny zostać odpowiednio oznakowane „Niebezpieczeństwo – wysokie napięcie DC w ciągu dnia obecne po wyłączeniu instalacji”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09332000-5 - Instalacje słoneczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 250477,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 250477,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 250477,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JUSTOZE
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 146164270
7.3.3) Ulica: Kilińskiego 5
7.3.4) Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
7.3.5) Kod pocztowy: 26-630
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 250477,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-10-208.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Okres gwarancji- 60 miesięcy. 2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy- 12 523 PLN| 2023-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |