Sprawowanie nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. „Nowoczesne laboratoria zawodu - modernizacja pracowni do nauki zawodu w szkołach Powiatu Gliwickiego – etap II”
Powiat Gliwicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00089169
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00089169/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-05 07:59
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6c259477-c1d8-4f39-a447-275b89f677ae
- Identyfikator
- 6312606158
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00089169 z dnia 2025-02-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. „Nowoczesne laboratoria zawodu - modernizacja pracowni do nauki zawodu w szkołach Powiatu Gliwickiego – etap II”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gliwicki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254985
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zygmunta Starego 17
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@starostwo.gliwice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.starostwo.gliwice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c259477-c1d8-4f39-a447-275b89f677ae1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. „Nowoczesne laboratoria zawodu - modernizacja pracowni do nauki zawodu w szkołach Powiatu Gliwickiego – etap II”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c259477-c1d8-4f39-a447-275b89f677ae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00089169
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016413/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Sprawowanie nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. „Nowoczesne laboratoria zawodu - modernizacja pracowni do nauki zawodu w szkołach Powiatu gliwickiego – etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00670891
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIF-RZPO.272.00031.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 138750,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na sprawowaniu w imieniu Zamawiającego i na rzecz Zamawiającego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego obejmującej utworzenie kompleksu nowych pracowni i warsztatów do nauki zawodu wraz z zapleczem w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach
w ramach projektu: „Nowoczesne laboratoria zawodu - modernizacja pracowni do nauki zawodu w szkołach Powiatu gliwickiego – etap II”.
Poprzez nadzór inwestorski Zamawiający rozumie wielobranżowy nadzór inwestorski wraz z nadzorem nad opracowaniem dokumentacji technicznej projektowej oraz wszystkie czynności wynikające z ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r., poz. 725 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie dziennika budowy oraz systemu Elektroniczny Dziennik Budowy (Dz.U. 2023 poz. 45), jak również umowy z wykonawcą robót budowlanych.
Nadzór inwestorski prowadzony będzie w następujących specjalnościach:
1) konstrukcyjno–budowlanej – koordynator,
2) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
3) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych.
Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Nowoczesne laboratoria zawodu - modernizacja pracowni do nauki zawodu w szkołach Powiatu gliwickiego – etap II” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania: FESL.10.14-Infrastruktura kształcenia zawodowego, Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji).
Zadanie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Teren, na którym realizowana będzie inwestycja wraz z zabudowaniami jest wpisany do rejestru zabytków (nr A/1511/92).
W zakres prac wchodzą:
• prace projektowe;
• budowa nowego parterowego budynku wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji:
- przygotowanie terenu – rozbiórka boiska zewnętrznego z ogrodzeniem;
- budowa nowego budynku wolnostojącego, krytego ekstensywnym dachem zielonym;
- montaż instalacji w budynku: wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, niskoprądowej, monitoringu;
- wykonanie prac wykończeniowych obiektu;
- wyposażenie pomieszczeń pracowni i komunikacji: zabudowa meblowa;
- wykonanie i wyposażenie serwerowni sieci na potrzeby projektowanych pracowni;
- dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
• prace zewnętrzne:
- wykonanie nowych ciągów komunikacyjnych kołowych i pieszych;
- instalacja oświetlenia terenowego;
- wykonanie delikatnie wyprofilowanego nasypu (ok. 60 cm) z zachodniej części budowy - od strony fosy,
- wykonanie trawnika;
• usunięcie wszelkich powstałych kolizji związanych z pracami terenowymi i sieciowymi;
• prace towarzyszące:
- ujednolicenie elewacji wtórnej przybudówki zabytkowej Sali gimnastycznej – nadzór od momentu opracowywania propozycji wykonania, którą Wykonawca musi przedstawić w fazie koncepcji prac projektowych.
Do obowiązków wykonawcy robót budowlanych należeć będzie uzyskanie wszystkich pozwoleń, opinii i uzgodnień wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynku.
W ramach zamówienia Zamawiający wymaga od Wykonawcy pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w poniższym zakresie:
a) udział w pracach związanych z opracowaniem dokumentacji i uzyskaniem wymaganych pozwoleń,
b) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności realizacji z projektem, warunkami pozwolenia na budowę, umową, przepisami prawa, obowiązującymi normami państwowymi, wytycznymi branżowymi oraz zasadami wiedzy technicznej,
c) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych i stosowanych materiałów (do obowiązków inspektora będzie należało egzekwowanie i odbiór od wykonawcy robót atestów i certyfikatów wyrobów i materiałów przed ich wbudowaniem oraz ich szczegółowa weryfikacja), a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie,
d) sprawdzanie, odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych,
e) udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazanie ich do użytkowania, potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy i prawidłowości zafakturowania wykonanych robót,
f) kontrola zgodności przebiegu robót z obowiązującym harmonogramem rzeczowo-finansowym oraz terminowości ich wykonania kontrola sposobu składowania i przechowywania materiałów budowlanych,
g) podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do pracy sprzętu, urządzeń i narzędzi Wykonawców, przewidzianych do realizacji zadania – w oparciu o przepisy, normy techniczne i inne wymagania sformułowane w dokumentacji projektowej i STWiORB, a także w przepisach BHP i ppoż.,
h) sprawdzanie jakości wykonanych robót i powiadamianie Wykonawcy robót o wykrytych wadach, dokonywanie wpisów i kontrola prowadzenia Dziennika Budowy.
Inspektor nadzoru inwestorskiego zobowiązany jest również sprawować nadzór inwestorski przez cały okres trwania gwarancji i rękojmi określonej w umowie z Wykonawcą robót budowlanych, tj. min. 60 miesięcy.
W ramach niniejszego postępowania nie dopuszczono możliwości składania ofert częściowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane jest dostępny na stronie internetowej https://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/bipkod/045, w zakładce „Zamówienia Publiczne” – „Zamówienia powyżej 130 000 złotych” – „Postępowania aktualne”, katalog: Utworzenie kompleksu nowych pracowni i warsztatów do nauki zawodu wraz z zapleczem w Zespole Szkół Im. M. Konopnickiej w Pyskowicach w ramach projektu: „Nowoczesne laboratoria zawodu - modernizacja pracowni do nauki zawodu w szkołach Powiatu gliwickiego – etap II”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54120,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 485557,26 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 54120,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STARAK Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691653961
7.3.3) Ulica: Barbórki 11
7.3.4) Miejscowość: Pilchowice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-145
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 54120,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 420 dni
| 2025-02-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |