Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Miasta Świdwin.
Urząd Miasta Świdwin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00089249
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00089249/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-05 08:30
- Lokalizacja
- Świdwin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-38aac0cc-aa72-46e8-87b4-e572233a455f
- Identyfikator
- 6720009268
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00089249 z dnia 2025-02-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Miasta Świdwin.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Świdwin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000525429
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Konstytucji 3 Maja 1
1.5.2.) Miejscowość: Świdwin
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-300
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@swidwin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swidwin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-38aac0cc-aa72-46e8-87b4-e572233a455f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Miasta Świdwin.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38aac0cc-aa72-46e8-87b4-e572233a455f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00089249
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00019308/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Miasta Świdwin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00610945
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawą prawną do udzielenia zamówienia jest art.214 ust.1 pkt 11 ustawy PZP. A) ZUK Sp.z o.o. w Świdwinie jest osobą prawną, nad którą Miasto Świdwin sprawuje kontrolę,jest jedynym udziałowcem, posiada 13282 udziały-100% kapitału zakładowego.RN Spółki jako obligatoryjny organ składa się z 3 członków.Zgromadzenie wspólników jest uprawnione do powoływania i odwoływania członków RN.Zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej członków zarządu spółek powołuje i odwołuje RN.B)W celu spełnienia ww. przesłanki nastąpiła reorganizacja Spółki-zmiana zakresu prowadzonej działalności.Wiarygodne prognozy handlowe wskazują, że w okresie 2025-2027r. ponad 90% działalności Spółki będą stanowiły zadania powierzone jej przez Miasto.Reorganizacja polega m.in. na: przejęciu przez Spółkę do realizacji działalności polegającej na utrzymaniu zieleni na terenach Miasta, zaprzestaniu świadczenia usług komercyjnych na wspólnotach mieszkaniowych.C)W ZUK Sp.z o.o. nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IPF.271.24.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9486689,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych z terenu Miasta Świdwin.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 331031889
7.3.3) Ulica: Armii Krajowej 21
7.3.4) Miejscowość: Świdwin
7.3.5) Kod pocztowy: 78-300
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 11938104 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
nie dotyczy| 2025-02-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |