„Budowa peronów przystankowych na terenie miasta Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj – 2 części”

Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00353304
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00353304/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-14 14:51
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b5aa4541-1a43-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7252132934
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni drógMalowanie nawierzchiRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00353304 z dnia 2023-08-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa peronów przystankowych na terenie miasta Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj – 2 części”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b5aa4541-1a43-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa peronów przystankowych na terenie miasta Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj – 2 części”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5aa4541-1a43-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00353304

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00295555

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.38.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Peron przystankowy w rejonie ul. Tatrzańskiej 46/48.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy peronu przystankowego w rejonie ul. Tatrzańskiej 46/48, na działkach nr 18/40 oraz 18/41, obręb W-30, a następnie realizacja zaprojektowanej inwestycji.
Zakres robót obejmuje: wykonanie robót polegających na przygotowaniu konstrukcji, ustawieniu obrzeży oraz krawężników betonowych, ułożeniu płyt betonowych, płyt wskaźnikowych dla osób niepełnosprawnych, zakup i montaż wiat przystankowych oraz prace zieleniarskie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 274390,25 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Peron przystankowy w rejonie ul. Dąbrowskiego 91A.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy peronu przystankowego w rejonie ul. Dąbrowskiego 91A, na działce nr 81/9, obręb G-17, a następnie realizacja zaprojektowanej inwestycji.
Zakres robót obejmuje: wykonanie robót polegających na przygotowaniu konstrukcji, ustawieniu obrzeży oraz krawężników betonowych, ułożeniu płyt betonowych, płyt wskaźnikowych dla osób niepełnosprawnych, zakup i montaż wiat przystankowych oraz prace zieleniarskie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 274390,25 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego, tj. do dnia 27.07.2023r. do godz. 12:00 w zakresie części 1 zamówienia zostały złożone dwie oferty z cenami ofertowymi w zakresie poszczególnych części zamówienia przewyższającymi kwoty, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie poszczególnych części.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie części 1 – 225 000,00 PLN. Cena oferty z najniższą ceną wynosi brutto: za część 1 zamówienia: 451 440,65 PLN.

Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Z uwagi na brak możliwości zwiększenia środków na realizację przedmiotowego zamówienia w zakresie części 1 do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę, Zamawiający unieważnił postępowanie w sprawie udzielenia przedmiotowego zamówienia w zakresie części 1.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego, tj. do dnia 27.07.2023r. do godz. 12:00 w zakresie części 2 zamówienia zostały złożone dwie oferty z cenami ofertowymi w zakresie poszczególnych części zamówienia przewyższającymi kwoty, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie poszczególnych części.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie części 2 – 225 000,00 PLN. Cena oferty z najniższą ceną wynosi brutto: za część 2 zamówienia: 409 037,73 PLN.

Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Z uwagi na brak możliwości zwiększenia środków na realizację przedmiotowego zamówienia w zakresie części 2 do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę, Zamawiający unieważnił postępowanie w sprawie udzielenia przedmiotowego zamówienia w zakresie części 2.

2023-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane