Poprawa efektywności energetycznej Powiatu Wałbrzyskiego
Powiat Wałbrzyski, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00354197
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00354197/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-16 11:46
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6e0dba01-2c6b-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8862633345
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00354197 z dnia 2023-08-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej Powiatu Wałbrzyskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wałbrzyski, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718018
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Wyzwolenia 24
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 84 60 674
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@powiatwalbrzyski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_walbrzych1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej Powiatu Wałbrzyskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e0dba01-2c6b-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00354197
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00020214/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Poprawa efektywności energetycznej Powiatu Wałbrzyskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00329590
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WOS.272.1.17.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 908650,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje:
I. Przedmiot i zakres zamówienia
Modernizacja instalacji c.o. w zakresie wymiany grzejników oraz wymiany kotłów gazowych w budynku Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu przy Al. Wyzwolenia 20-24 w Wałbrzychu w ramach zadania inwestycyjnego: „Poprawa efektywności energetycznej Powiatu Wałbrzyskiego”
II. Zakres robót
Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej planowanej modernizacji instalacji c.o. oraz kotłowni wraz z wykonaniem robót w oparciu o wykonaną dokumentację wraz z rozruchem kotłowni. W skład powyższych prac wchodzi:
1) wykonanie wizji lokalnej na obiekcie (zalecane przez Zamawiającego),
2) wykonanie bilansu energetycznego – zapotrzebowanie na ciepło pomieszczeń w których przewidziana jest wymiana grzejników,
3) opracowanie dokumentacji na wymianę kotłów gazowych w bramie 20 i 24 wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami, w zakresie obejmującym, demontaż istniejących urządzeń w kotłowniach, demontaż naczynia przelewowego na ostatniej kondygnacji oraz spięcie instalacji wraz z zamontowanym odpowietrznikami, montaż nowych urządzeń w kotłowniach oraz kotłów gazowych kondensacyjnych, wymiana grzejników – zgodnie z bilansem,
4) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,
5) wykonanie modernizacji instalacji c.o. zgodnie z dokumentacją,
6) zapewnienie równomiernego obiegu wody we wszystkich instalacjach i układach c.o. budynku,
7) przeprowadzenie wszelkich badań, pomiarów oraz przygotowanie wszelkich dokumentów związanych z odbiorem robót, w tym dokumentacji powykonawczej,
8) wykonanie próby szczelności instalacji gazowej oraz centralnego ogrzewania,
9) wykonania płukania instalacji c.o.
10) rozruch kotłowni oraz instalacji odbiorczych w budynku.
11) po wykonaniu prac – wykonanie Świadectwa Energetycznego Obiektu
4.5.3.) Główny kod CPV: 79930000-2 - Specjalne usługi projektowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45333100-1 - Instalowanie urządzeń regulacji gazu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podst. art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W przedmiotowym postępowaniu w terminie przewidzianym na składanie ofert do Zamawiającego wpłynęła 1 oferta:
DECO CLEANENERGY Sp. z o.o.
ul. Parkowa 11
55-095 Siedlec
Cena brutto oferty 2.214.000,00 zł
Kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 950.000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2214000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2214000,00 PLN
| 2023-08-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |