Miasto Piła z nową energią!" - Centrum Edukacji Lotniczej – budowa przyłączy do budynku hangaru
Gmina Piła
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00354980
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00354980/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-16 15:02
- Lokalizacja
- Piła, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e8bbc4ce-216f-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7642614167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00354980 z dnia 2023-08-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Miasto Piła z nową energią!" - Centrum Edukacji Lotniczej – budowa przyłączy do budynku hangaru
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piła
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791164
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Staszica 10
1.5.2.) Miejscowość: Piła
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.pila.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pila.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umpila.ezamawiajacy.pl/pn/umpila/demand/119980/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Miasto Piła z nową energią!" - Centrum Edukacji Lotniczej – budowa przyłączy do budynku hangaru2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8bbc4ce-216f-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00354980
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00049897/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 "Miasto Piła z nową energią!" - Centrum Edukacji Lotniczej – budowa przyłączy do budynku hangaru
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00311588
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.TP.28.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 386323,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 – Budowa przyłącza światłowodowego1) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) budowę przyłącza światłowodowego na odcinku ok. 1900 mb wraz z 13 szt. studni, od punktu przyłączenia Uniwersytetu Adama Mickiewicza do projektowanego Centrum Edukacji Lotniczej, w obrębie działek nr: 138, 170, 169/1, 143, 141 obręb Piła 2 – zgodnie z wytycznymi rozbudowy Centrum Monitoringu Wizyjnego wydanymi przez Komendanta Straży Miejskiej w Pile,
b) wykonanie wszelkich niezbędnych pomiarów, robót przygotowawczych, rozbiórkowych, zabezpieczeniowych i odtworzeniowych,
c) zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej,
d) spełnienie wszelkich wymogów wynikających z opinii, uzgodnień i zezwoleń,
e) wykonanie dokumentacji fotograficznej przed, w trakcie i po wykonaniu zadania oraz przekazanie jej Zamawiającemu na nośniku elektronicznym,
f) wykonanie dokumentacji powykonawczej i inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
2) Szczegółowy zakres rzeczowy robót oraz wymagania Zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót, uzgodnienia, protokół z narady koordynacyjnej oraz inne udostępnione dokumenty, stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ – DOKUMENTACJA TECHNICZNA.
3) Załączone przedmiary robót i kosztorysy ofertowe mają charakter pomocniczy i nie mogą być jedyną podstawą do przygotowania oferty. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z całą dokumentacją oraz dołożyć największej staranności w celu prawidłowego sporządzenia ofert, a zwłaszcza rzetelnego wyliczenia ceny oferty adekwatnej dla realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Do oferty Wykonawca załączy wypełnioną Tabelę rzeczowo-finansową Część 1 (Załącznik nr 10 do SWZ).
5) Po podpisaniu umowy w terminie do 7 dni wybrany wykonawca dostarczy Zamawiającemu do zatwierdzenia wypełnione kosztorysy ofertowe (tylko w części dotyczącej przyłącza światłowodowego).
6) Zamawiający informuje, że dokumentacja techniczna oraz kosztorysy ofertowe obejmują zakres większy niż przedmiot zamówienia w części 1. Do sporządzenia oferty wykonawca winien przyjąć jedynie budowę przyłącza światłowodowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 240558,92 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Budowa przyłączy: wodociągowego i kanalizacji sanitarnej1) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) budowę przyłącza wodociągowego na odcinku ok. 101 mb od sieci wodociągowej Ø110 PE zlokalizowanej w ul. Podleśnej na działce nr 240 do komory wodomierzowej, wraz z budową ww. komory – zgodnie z warunkami ogólnymi i technicznymi wydanymi przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację Sp. z o.o. w Pile,
b) budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej na odcinku ok. 115 mb od istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej ks200 w ul. Podleśnej na dz. nr 240 do studni oznaczonej na załączonym projekcie zagospodarowania terenu jako KS1, wraz z budową przepompowni ścieków, studni rozprężnej i 2 szt. studni,
c) wykonanie wszelkich niezbędnych pomiarów, robót przygotowawczych, rozbiórkowych, zabezpieczeniowych i odtworzeniowych,
d) zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej,
e) spełnienie wszelkich wymogów wynikających z opinii, uzgodnień i zezwoleń,
f) wykonanie dokumentacji fotograficznej przed, w trakcie i po wykonaniu zadania oraz przekazanie jej Zamawiającemu na nośniku elektronicznym,
g) wykonanie dokumentacji powykonawczej i inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
2) Szczegółowy zakres rzeczowy robót oraz wymagania Zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót, wydane warunki przyłączenia, uzgodnienia, protokół z narady koordynacyjnej oraz inne udostępnione dokumenty, stanowiące Załącznik nr 11 – DOKUMENTACJA TECHNICZNA.
3) Załączony do SWZ projekt budowlany obejmuje w swoim opracowaniu szerszy zakres niż opisany w przedmiocie zamówienia. Niniejsze zamówienie nie obejmuje:
• budowy odcinków zewnętrznej instalacji wodociągowej ppoż. i bytowej za komorą wodomierzową,
• budowy odcinków zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej od studni KS1 do budynku T3-T4 oraz od studni KS2 do budynku A1.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 184763,95 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione w Części 1 - Budowa przyłączy: elektroenergetycznego
i światłowodowego na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września
2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.).
Uzasadnienie faktyczne:
Cena najkorzystniejszej oferty w części 1 postępowania przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć środków na realizację zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 435465,26 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 518921,93 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione w Części 2 - Budowa przyłączy: wodociągowego i kanalizacji sanitarnej na podstawie art. 255 pkt. 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U z 2023 r. poz. 1605 ze zm.)
Uzasadnienie faktyczne:
W części 2 postępowania nie złożono żadnej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-08-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |