Poprawa dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz inne prace remontowe w Biurach Powiatowych Śl. OR ARiMR
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00355502
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00355502/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-17 09:17
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-603f670c-15ac-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5261933940
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00355502 z dnia 2023-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz inne prace remontowe w Biurach Powiatowych Śl. OR ARiMR
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Śląski Oddział Regionalny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01061308300147
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sobieskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343782800
1.5.8.) Numer faksu: 343249428
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: OR12_Sekretariat@arimr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.arimr.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/arimr1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
PAŃSTWOWA OSOBA PRAWNA
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
AGENCJA PŁATNICZA
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz inne prace remontowe w Biurach Powiatowych Śl. OR ARiMR2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-603f670c-15ac-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00355502
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00280434
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BOR12.2619.3.2023.RW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 122732,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 - Poprawa dostępności Biura Powiatowego ARiMR w Raciborzu dla osób ze szczególnymi potrzebamiGłównym zakresem jest zaprojektowanie i wykonanie:
- dostosowania jednego wejścia do budynku (od strony południowo – zachodniej) z montażem podnośnika do pokonania różnicy poziomów ok. 1,40 m pomiędzy poziomem 0,00 a przyległym terenem,
- uzupełnienie wyposażenia pomieszczenia sanitarnego o elementy ułatwiające korzystanie z tej funkcji przez osoby ze szczególnymi potrzebami,
- kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie elementów wyposażenia (wraz oznakowaniem) w budynku jak i na zewnątrz (miejsce parkingowe, ciągi komunikacyjne) poprawiających dostępność pomieszczeń obsługi beneficjentów na poziomie 0,00 dla osób ze szczególnymi potrzebami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45410000-4 - Tynkowanie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.5.) Wartość części: 94114,94 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2 - Prace remontowe w Biurze Powiatowym ARiMR w Jastrzębiu Zdroju.Głównym zakresem są:
- roboty obejmujące wymianę natynkowych świetlówkowych lamp oświetleniowych na lampy LED owe, w pomieszczeniach Biura Powiatowego ARiMR,
- roboty obejmujące wymianę dywanowej wykładziny podłogowej w pomieszczeniach Biura Powiatowego ARiMR w Jastrzębiu Zdroju,
- roboty obejmujące malowanie pomieszczeń Biura Powiatowego ARiMR w Jastrzębiu Zdroju,
- roboty obejmujące naprawę elewacji budynku Biura Powiatowego ARiMR w Jastrzębiu Zdroju.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45432130-4 - Pokrywanie podłóg
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45442100-8 - Roboty malarskie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 28617,50 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W terminie składania ofert, tj. do dnia 13.07.2023 roku do godziny 10:00 nie została złożona Zamawiającemu żadna oferta.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 13.07.2023 roku do godziny 10:00 została złożona oferta przez następującego Wykonawcę:
ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY WYSOKIŃSKI GRZEGORZ,
41-710 Ruda Śląska, ul. Wodna 12.
Cena: 61 280,45 złotych
Okres gwarancji: 3 lata
Stosownie do art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Celem takiego uregulowania jest ochrona zamawiającego przed roszczeniem o zawarcie umowy w przypadku braku środków finansowych. Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp odnieść należy do kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert.
Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 35 199,53 zł brutto. W takiej sytuacji cena określona w złożonej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Decyzja o zwiększeniu tej kwoty jest oparta na swobodnym uznaniu zamawiającego.
W postępowaniu cena jedynej oferty przewyższa o 74,09% (26 080,92 zł) kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi. Zgodnie z art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji gdy cena wszystkich ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 61280,45 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 61280,45 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |