„Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie holu przepustkowego (wejściowego) w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie przy ul. Wspólnej 30.”
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00355781
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00355781/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-17 10:23
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d0810db-1e85-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5261281638
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00355781 z dnia 2023-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie holu przepustkowego (wejściowego) w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie przy ul. Wspólnej 30.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000063880
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wspólna 30
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-930
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@minrol.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rolnictwo
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://minrol.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Rolnictwo, rozwój wsi, rynki rolne, rybołówstwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie holu przepustkowego (wejściowego) w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie przy ul. Wspólnej 30.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d0810db-1e85-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00355781
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00171694/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Roboty budowlane przeprowadzone w MRiRW
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00301456
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Nr referencyjny postępowania: BA.zp.23.40.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie holu przepustkowego (wejściowego) w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie przy ul. Wspólnej 30.
2. Szczegółowy zakres prac dla całości zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia dalej: „OPZ”,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45410000-4 - Tynkowanie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE FAKTYCZNEZamawiający dokonał w dniu 11.07.2023 r. wszczęcia ww. postępowania prowadzonego w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy Pzp) poprzez zamieszczenie ogłoszenia o zamówieniu (2023/BZP 00301456) wraz z SWZ i wszystkimi załącznikami na Platformie zakupowej Zamawiającego dostępnej pod
adresem: https://minrol.ezamawiajacy.pl.
Ostateczny termin składania ofert został wyznaczony na dzień 11.08.2023 r. do godz. 10.00.
W trakcie prowadzenia postępowania wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, a konieczna do dokonania zmiana treści SWZ prowadziłaby do znacznej zmiany zakresu zamówienia.
Na powyższe okoliczności składają się: konieczność wykonania nowej dokumentacji projektowej wynikająca ze zmienionego planu inwestycyjnego dotyczącego m.in. nowej koncepcji funkcjonalnej rozmieszczenia recepcji w budynku oraz aktualizacja planów dotyczących zabezpieczeń obiektu.
W związku z wystąpieniem ww. okoliczności ujawniła się potrzeba znacznego rozszerzenia zakresu zamówienia, zmianie będzie podlegał opis przedmiotu zamówienia i zakres prac, co powoduje, że dalsze prowadzenie postepowania w dotychczasowym formacie jest nieuzasadnione.
Wobec powyższego zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania na podstawie art. 256 ustawy Pzp.
Decyzja o unieważnieniu postępowania podjęta przed upływem składania ofert, ma na celu ochronę interesów potencjalnych Wykonawców, aby nie ponosili realnych kosztów związanych z przygotowaniem ofert i uczestnictwem w postępowaniu.
Jednocześnie, w ocenie Zamawiającego, czynność unieważnienia postępowania nie doprowadzi do uszczerbku dla celu postępowania, jakim jest wybór Wykonawcy i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego, ponieważ Zamawiający zamierza ponownie wszcząć postępowanie na przedmiotowe zamówienie, po aktualizacji i uzupełnieniu dokumentacji w oparciu o zaktualizowany zakres prac
i opis przedmiotu zamówienia.
Biorąc pod uwagę przedstawione wyżej okoliczności prawne i faktyczne podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania.
| 2023-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |