„Przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce"

GMINNY OŚRODEK KULTURY I BIBLIOTEKA W GROMADCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00356341
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00356341/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-17 12:31
Lokalizacja
Gromadka, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbc36cee-fb9e-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
6121860992
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty izolacyjneRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Wykonawcy

1 przyznane

TMB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
984 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00356341 z dnia 2023-08-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY OŚRODEK KULTURY I BIBLIOTEKA W GROMADCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366943703

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 9

1.5.2.) Miejscowość: Gromadka

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-706

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ofertyzp@gromadka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gokisgromadka.naszgok.pl/o-gokib

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbc36cee-fb9e-11ed-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbc36cee-fb9e-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00356341

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00052780/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 PRZEBUDOWA BUDYNKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I BIBLIOTEKI W GROMADCE

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00252001

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP1.GOKiB.23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w zakresie obejmującym przebudowę dachu i remont elewacji.
4.1. Zakres robót:
Przedmiotem zamówienia jest:

 Remont i odtworzenie uszkodzonych płaszczyzn i detali zdobień elewacji, poprzez ich naprawę i odtworzenie w tradycyjnej technologii w jakiej zostały wykonane, z uwzględnieniem kolorystyki przedstawionej w zatwierdzonym projekcie budowlanym.
 Wymiana poszycia dachu nad budynkiem głównym z dachówki cementowej barwionej w masie na dachówkę ceramiczną, karpiówkę w układzie podwójnym w koronkę.
 Wykonanie warstwy izolacji termicznej dachu głównego z wełny mineralnej gr 25 cm, z niezbędnymi warstwami izolacji paroprzepuszczalnych i paroszczelnych, wentylacji poszycia.
 Wykonanie zabezpieczenia przeciwogniowego, przeciwgrzybicznego impregnatami dopuszczonymi do stosowania w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi, elementów drewnianych konstrukcji dachu głównego.
 Wymiana rynien i rur spustowych dachu głównego na tytanowo- cynkowe.
 Wymiana instalacji odgromowej budynku.
 Osuszenie, wykonanie izolacji części ścian fundamentowych (elewacja frontowa, wschodnia i zachodnia).

4.1.a. Budynek mieszczący GOKiB to budynek funkcjonujący. W związku z powyższym, należy przewidzieć takie etapowanie prac, aby przy zachowaniu wszelkich wymogów technologicznych zapewnić bezpieczne funkcjonowanie obiektu i prowadzić roboty budowlane w sposób nieutrudniający funkcjonowaniu budynku.
W przypadku wyłączenia dostępu do części budynku winno odbywać się to poza godzinami pracy lub po uprzednim uzgodnieniu z Dyrektorem GOKiB Po stronie Wykonawcy leży obowiązek zabezpieczenia ciągłości pracy obiektu.

Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego sprzątania wszelkich pomieszczeń i otoczenia obiektów oraz usuwania wszelkiego rodzaju odpadów, w tym bieżącego usuwanie pyłu powstałego w trakcie wykonywania robót budowlanych.

Wykonawca doprowadzi pomieszczenia objęte pracami do stanu sprzed prowadzenia prac, w szczególności w zakresie odtworzenia podłóg z okładzinami, ścian wraz z wykończeniem i wszelkich innych elementów uszkodzonych bądź rozebranych w trakcie prowadzenia prac.

Wykonawca jest zobowiązany do uzgadniania z Dyrektorem GOKiB:
 wszelkich terminów prowadzenia robót w obrębie wejść do budynku i na ciągach komunikacyjnych,
 lokalizacji i organizacji placu budowy oraz dostaw materiałów na parkingach i placach przyległych do przebudowywanego budynku.

4.1.b. Z uwagi na przyjęte do umowy wynagrodzenie ryczałtowe, przedmiary robót mają jedynie charakter pomocniczy i nie mogą być podstawą dokonania wyceny.

4.1.c. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie wyjaśniające i uzupełniające się w tym znaczeniu, iż w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niejasności lub wieloznaczności wykonawca nie będzie mógł ograniczyć zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności.

W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu całości zamówienia, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów lub urządzeń, wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego wcześniejszego uzyskania decyzji w tym zakresie od zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 984000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1705345,74 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 984000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TMB POLSKA SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971842183

7.3.3) Ulica: PLAC SOLNY 15

7.3.4) Miejscowość: WROCŁAW

7.3.5) Kod pocztowy: 50-062

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 984000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane