Roboty budowlane związane z modernizacją placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00358185
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00358185/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-18 11:38
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5910f516-2557-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00358185 z dnia 2023-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane związane z modernizacją placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane związane z modernizacją placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5910f516-2557-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00358185
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00017058/29/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.40 Przebudowa placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00312592
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 58/WZP/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 448945,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z modernizacją placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Cel przedsięwzięcia:
Celem zadania inwestycyjnego jest modernizacja placu przed Urzędem Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy na działce nr 4/1 z obrębu 1-10-22 przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61 w Warszawie. Plac zdobędzie nowe funkcje, zostanie częściowo rozbetonowany, wprowadzone zostaną nowe powierzchnie do siedzenia dostosowane do osób starszych i z niepełnosprawnościami. Dodane zostaną nowe nasadzenia w postaci wysokich drzew, krzewów oraz rabat bylinowych. Dodatkowo zostanie wykonana instalacja wodociągowa: wody zimnej do podlewania ogrodu / bramek wodnych.
Zakres zamówienia:
W zakres zamówienia wchodzi m.in. rozebranie części płyt betonowych oraz ławek, dostawa i montaż małej architektury, budowa oświetlenia i nasadzenia roślin ozdobnych.
Roboty budowlane w zakresie wykonania instalacji wodociągowej realizowane są na podstawie projektu autorstwa pracowni IMEK Design & Consulting Engineers, ul. R. Traugutta 40C, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, pod nazwą „Remont nawierzchni, wyposażenia oraz nasadzeń zieleni na placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Ursynów przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 61 w Warszawie”. W zakresie pozostałych prac roboty budowlane realizowane są na podstawie projektu autorstwa pracowni „topoScape” spółka z o.o. ul. Paprotki 2, 02-747 Warszawa.
Teren opracowania obejmuje działki o nr ewid. 4/1 i 7 z obrębu 1-10-22, położonej przy al. Komisji Edukacji Narodowej w obszarze Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Inwestycja swym zakresem obejmuje m.in. następujące prace:
• przygotowanie placu budowy w tym jego oczyszczenie
• przeprowadzenie rozbiórek
• przygotowanie podłoża i warstw na gruncie rodzimym pod nasadzenia
• ściółkowanie powierzchni roślinnych
• nasadzenie drzew, krzewów oraz bylin
• wykończenie nawierzchni zewnętrznych
• dostawa i rozmieszczenie mebli i wyposażenia oraz wymiana deskowania i wypiaskowanie zachowywanych siedzisk na murkach betonowych
• wykonanie instalacji nawadniającej
• wykonanie instalacji wodociągowej
• wymiana opraw oświetleniowych w zachowywanych ławach betonowych
• wykonanie przyłączenia warsztatowego gablot wystawienniczych
Szczegółowy zakres zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia oraz dokumentacja projektowa stanowiące załączniki do SWZ.
Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej, ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz dotyczące dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
1. Klauzula społeczna
Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3) Warunek, o którym mowa w pkt b) zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie robót budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace:
• prace przygotowawcze,
• roboty ziemne,
• prace związane z zagospodarowaniem terenu,
• prace ogrodnicze,
• prace porządkowe.
4) Szczegółowy opis obowiązków wynikających z klauzuli społecznej znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
2. Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
Wykonawca zobowiązany jest do spełnienia wymogu określonego w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 908). W związku z tym, Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu, na każde żądanie Zamawiającego pisemnego oświadczenia o jego spełnieniu. Brak złożenia pisemnego oświadczenia w wyznaczonym terminie będzie traktowane przez Zamawiającego jako niespełnienie wymogu przedmiotowej ustawy. Przedłożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej, nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do weryfikacji spełnienia ww. wymogu w sposób wybrany przez Zamawiającego, w szczególności poprzez żądanie okazania pojazdów lub dokumentów dotyczących pojazdów.
3. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotowego zamówienia zgodnie z zapisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r., poz. 2240 z późn. zm.) oraz zgodnie ze „Standardami Dostępności” dla m. st. Warszawy-Zarządzenie nr 1682/2017 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 23 października 2017 r. (z późn. zm.) w sprawie tworzenia na terenie miasta st. Warszawy dostępnych przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji, o ile przepisy te mają zastosowanie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa niniejsza SWZ oraz:
1) Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ;
2) Dokumentacja projektowa – stanowiąca załącznik nr 6a do SWZ;
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – stanowiąca załącznik nr 6b do SWZ;
4) Przedmiar robót – stanowiący załącznik nr 6c do SWZ;
5) Opis przedmiotu zamówienia - stanowiący załącznik nr 6d do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 548000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 548000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 548000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JAN GÓRNY Przedsiębiorstwo Budowlane Górny Jan Górny
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL 1130016282
7.3.3) Ulica: Tadeusza Rejtana 24A
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 05-075
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 548000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-10-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2023-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |