Dostawa oraz montaż klimatyzatorów w budynku SP w Dąbrowie przy ul. Partyzantów realizowan. ramach zadania pt. „Modernizacja centrali wentylacyjnej N3 w SP Nr 2 im. Ireny Szewińskiej”–zad. 2023/07.

Gmina Łomianki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00358473
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00358473/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2023-08-18 12:38
Lokalizacja
Łomianki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df953ede-1cc1-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
1181768394
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia klimatyzacyjneWentylatory i urządzenia klimatyzacyjneWentylatoryGrzałki wodne oraz ogrzewanie do budynków; sprzęt hydraulicznyWyciągi wentylacyjne lub recyklingoweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

MDM KLIMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
192 399,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00358473 z dnia 2023-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oraz montaż klimatyzatorów w budynku SP w Dąbrowie
przy ul. Partyzantów realizowan. ramach zadania pt. „Modernizacja centrali wentylacyjnej N3 w SP Nr 2 im. Ireny Szewińskiej”–zad. 2023/07.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomianki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 1181768394

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 115

1.5.2.) Miejscowość: Łomianki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-092

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@poczta.lomianki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lomianki.pl/bip/zamowienia-publiczne/lista-postepowan-2023

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lomianki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oraz montaż klimatyzatorów w budynku SP w Dąbrowie
przy ul. Partyzantów realizowan. ramach zadania pt. „Modernizacja centrali wentylacyjnej N3 w SP Nr 2 im. Ireny Szewińskiej”–zad. 2023/07.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df953ede-1cc1-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00358473

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00069839/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 "Modernizacja centrali wentylacyjnej N3 w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ireny Szewińskiej"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00296725

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.23.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa oraz montaż klimatyzatorów w budynku szkoły podstawowej w Dąbrowie przy ul. Partyzantów realizowanego ramach zadania
pt. „Modernizacja centrali wentylacyjnej N3 w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ireny Szewińskiej” – zad. 2023/07.
2. Przedmiot inwestycji obejmuje dostawę oraz montaż klimatyzatorów wraz z osprzętem
i odtworzeniem do stanu pierwotnego w budynku szkoły podstawowej w Dąbrowie przy ul. Partyzantów.
3. Wykonawca dokona analizy zapotrzebowania mocy i doboru jednostek chłodzących zewnętrznych oraz jednostek wewnętrznych (nawiewowe w kształcie kasetonów), które zapewnią skuteczne schłodzenie powietrza z doprowadzeniem temperatury chłodzonych pomieszczeń do min. 19 stopni C.
4. Zamawiający wyjściowo przewiduje montaż co najmniej 4 jednostek zewnętrznych
oraz 12 jednostek wewnętrznych.
5. W zakres rzeczowy wchodzi w szczególności:
1) urządzenia, muszą być wyposażone w odpowiednie sterowniki, w ramach których będzie można zadać temperaturę z zakresu od 19 do 25 stopni C oraz zaprogramować czas działania klimatyzatora w danych godzinach z daną temperaturą, tak by możliwym było np. wykorzystanie niższych porannych temperatur (brak konieczności chłodzenia rozgrzanych pomieszczeń), brak chłodzenia w weekendy,
2) urządzenia należy dobrać kierując się zasadą energooszczędności,
3) dostawa oraz montaż jednostek wewnętrznych – co najmniej 12 szt. (w zależności
od doboru przez Wykonawcę odpowiednich mocy jednostek wewnętrznych),
4) dostawa oraz montaż jednostek zewnętrznych – co najmniej 4 szt. (w zależności
od doboru przez Wykonawcę odpowiednich mocy jednostek zewnętrznych),
5) montaż pomp skroplin wraz z systemem odprowadzającym skroploną wodę,
6) zabudowa i zabezpieczenie jednostek zewnętrznych,
7) wykonanie bruzd instalacyjnych wraz z ich uzupełnieniem i odtworzeniem do stanu pierwotnego,
8) wykonanie zasilenia elektrycznego do urządzeń,
9) uwzględnienie innych prac (w tym budowlanych) niezbędnych do uruchomienia układu chłodzącego,
10) rozbudowa rozdzielni elektrycznej w zakresie potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania nowych urządzeń klimatyzacyjnych,
11) wykonanie bilansu mocy,
12) testy i czynności umożlwiające eksploatacje,
13) wykonanie pomiarów instalacji zasilającej,
14) podłączenie urządzenia do instalacji elektrycznej,
15) wykonanie wszelkich prac budowlanych umożliwiających zamontowanie jednostek zewnętrznych oraz jednostek wewnętrznych,
16) uruchomienie jednostek zewnętrznych i jednostek wewnętrznych (w tym tzw. pierwszy rozruch),
17) przeprowadzenie szkolenia dla min. 3 osób z obsługi klimatyzatorów,
18) przegląd i czyszczenie w czasie trwania gwarancji co najmniej dwa razy w roku.
6. Zakres powierzchni do schłodzenia został przedstawiony w załączniku graficznym nr 1.
7. Lokalizacja umiejscowienia agregatów wskazana jest w załączniku graficznym nr 2 (Zamawiający dopuszcza inną lokalizację pod warunkiem akceptacji przez Zamawiającego).
8. Zamawiający dopuszcza zmianę ilości jednostek zewnętrznych i jednostek wewnętrznych (kasetonów) oraz ich mocy na podstawie wykonanie analizy określonej w pkt 4 o ile wartości zamówienia nie ulegnie zmianie.
9. Wykonawca zobowiązany jest do oferty dołączyć specyfikację techniczną jednostek zewnętrznych i jednostek wewnętrznych.
10. Wykonawca powinien na własny koszt zabezpieczyć teren wykonywanych prac (zwracamy uwagę, iż jest to teren szkoły).
11. Wykonawca został poinformowany, iż podczas wykonywanych prac budynek szkoły jest użytkowany, a roboty nie powinny wpływać na możliwość wykonywania swoich obowiązków przez pracowników szkoły oraz uczniów.
12. Wykonanie dokumentacji powykonawczej dla całości przedmiotu zamówienia realizacji.


Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39717000-1 - Wentylatory i urządzenia klimatyzacyjne

39717100-2 - Wentylatory

39715000-7 - Grzałki wodne oraz ogrzewanie do budynków; sprzęt hydrauliczny

39714000-0 - Wyciągi wentylacyjne lub recyklingowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45000000-7 - Roboty budowlane

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 192399,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199260 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 192399,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MDM KLIMA SP Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8222369017

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 192399,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

2023-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy