„Świadczenie usługi oświetlenia drogowego dla Gminy Miasta Dębica w 2025 roku urządzeniami będącymi na majątku Tauron Nowe Technologie S.A
Gmina Miasta Dębica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00090587
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00090587/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-05 13:05
- Lokalizacja
- Dębica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-38762d9c-a88c-440d-a634-77076d83f6b3
- Identyfikator
- 8721000477
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00090587 z dnia 2025-02-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usługi oświetlenia drogowego dla Gminy Miasta Dębica w 2025 roku urządzeniami będącymi na majątku Tauron Nowe Technologie S.A
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Dębica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524648
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Dębica
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umdebica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debica.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Świadczenie usługi oświetlenia drogowego dla Gminy Miasta Dębica w 2025 roku urządzeniami będącymi na majątku Tauron Nowe Technologie S.A2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38762d9c-a88c-440d-a634-77076d83f6b3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00090587
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00017195/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Świadczenie usługi oświetlenia drogowego dla Gminy Miasta Dębica urządzeniami będącymi na majątku Tauron Nowe Technologie S.A
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00631650
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Utrzymanie urządzeń oświetlenia drogowego na terenie miasta Dębica w roku 2025 - stanowiących własność TAURON NT S.A., Pl. Powstańców Śląskich 20, 53-314 Wrocław może być świadczone tylko przez jednego wykonawcę tj. TAURON N T S.A., ze względu na przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze, ponieważ urządzenia oświetlenia ulicznego na terenie m.Dębica stanowią własność TAURON NT S.A. Właściciel sieci energetycznej nie wyraził zgody na prowadzenie prac eksploatacyjnych - w tym na dokonywanie konserwacji urządzeń elektroenergetycznych będących własnością spółki to jest: linii oświetlenia ulicznego podwieszonego na sieci wspólnej i oświetlenia wydzielonego na terenie m. Dębica - przez inny podmiot niż TAURON Nowe Technologie S.A. Podstawą takiego stanowiska jest fakt, że wymienione urządzenia elektroenergetyczne przeznaczone są nie tylko do oświetlania dróg publicznych, ale jednocześnie stanowią ciągi elektroenergetyczne wykorzystywane do dystrybucji energii elektrycznej.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.70.2024.PB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 794678,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie czynności eksploatacyjnych i awaryjnych na urządzeniach oświetlenia drogowego w celu utrzymania ich w sprawności i należytym stanie technicznym
1). planowe czynności eksploatacyjne to w szczególności:
a) przeglądy techniczne urządzeń, aparatury zasilającej, pomiarowej
i sterowniczej,
b) oględziny tras linii napowietrznych i kablowych,
c) przeglądy techniczne opraw i wnęk latarni,
d) pomiary skuteczności ochrony od porażeń z częstotliwością przewidzianą przepisami,
e) czynności związane z poprawą jakości oświetlenia dróg
f) doświetlenie dróg przez sukcesywne i planowe doprowadzanie urządzeń oświetlenia drogowego do standardów technicznych poprzez uzupełnianie sieci oświetleniowej w oprawy na istniejących słupach na warunkach uzgodnionych między stronami.
2). awaryjne czynności, m.in.:
a) wymiana uszkodzonych elementów układu zasilania i sterowania,
b) podwieszanie zerwanych przewodów,
c) wymiana uszkodzonych i połamanych słupów,
d) wymiana wysięgników, uszkodzonych tabliczek słupowych, drzwiczek wnękowych latarni,
e) likwidacja awarii w urządzeniach oświetlenia ulicznego spowodowanych uszkodzeniem źródeł światła,
f) lokalizacja i naprawa uszkodzonych kabli nN.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tauron Nowe Technologie S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991076556
7.3.3) Ulica: Pl. Powstańców Śląskich 20
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-314
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 655595,22 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |