Mikołów dla klimatu - „Park Trzech Pokoleń – zagospodarowanie terenów zieleni, wzbogacenie szaty roślinnej oraz zwiększenie retencji wody”
Gmina Mikołów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00362238
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00362238/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-22 12:43
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1465b7d3-1b2e-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 6351805347
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00362238 z dnia 2023-08-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Mikołów dla klimatu - „Park Trzech Pokoleń – zagospodarowanie terenów zieleni, wzbogacenie szaty roślinnej oraz zwiększenie retencji wody”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mikołów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257630
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 16
1.5.2.) Miejscowość: Mikołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienie@mosir.mikolow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolow.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mosir_mikolow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Mikołów dla klimatu - „Park Trzech Pokoleń – zagospodarowanie terenów zieleni, wzbogacenie szaty roślinnej oraz zwiększenie retencji wody”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1465b7d3-1b2e-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00362238
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039764/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 MIKOŁÓW DLA KLIMATU – budowa Parku Trzech Pokoleń w Mikołowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków zewnętrznych Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00294495
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP.9.2023.UM.MOSiR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1642575,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamawiający zamawia, a Wykonawca przyjmuje do wykonania, roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu obszaru pod teren rekreacyjny, wzbogacenie szaty roślinnej przy użyciu rodzimych gatunków stanowiących bazę pokarmową i schronienie dla zwierząt, zwiększenie retencji wody poprzez czynną ochronę siedlisk podmokłych, a także aktywizację społeczności lokalnej dzięki stworzeniu ścieżek i zielonych miejsc spotkań - etap 1, zgodnie z załączoną dokumentacją budowlaną i techniczną, pozwoleniem na budowę nr RDPB-0176/2023, w terminie określonym Umową, zwane dalej „robotami budowlanymi”.
Zamówienie jest współfinansowane ze środków zewnętrznych Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”
2. Teren opracowania Etap I – o powierzchni około 7050 m2
3. OGÓLNE ROZWIĄZANIA PROJEKTOWE I PROGRAM FUNKCJONALNY ZAŁOŻENIA
W ramach budowy „Parku trzech pokoleń” w Mikołowie w Etapie I należy wykonać:
1) budowę alejek spacerowych asfaltowych;
2) budowę alejek spacerowych mineralnych;
3) budowę strefy rekreacji parkowej, w tym:
budowa nawierzchni drewnianej,
budowa elementów małej architektury takich jak ławki, stoły piknikowe i leżaki parkowe, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne
4) rewitalizację zieleni wraz z założeniem nowych nasadzeń drzew;
5) budowę sieci oświetlenia parkowego oraz kanału technologicznego dla potrzeb monitoringu wizyjnego.
4. CIĄGI KOMUNIKACYJNE
1) Ciągi piesze o nawierzchni asfaltowej: Ciąg o nawierzchni asfaltowej szerokości 3 m. Ciąg ten z południa na północ wzdłuż rzeki Jamna.
2) Ciągi piesze o nawierzchni mineralnej: Ciąg pieszy z nawierzchni mineralnej przepuszczalnej i szerokości 2 m zaprojektowano wzdłuż Potoku Gniotek.
3) Ciągi piesze o nawierzchni drewnianej: Ciągi piesze o nawierzchni drewnianej towarzyszą strefie rekreacyjnej. Zaprojektowane o zmiennej szerokości
od 3 do 9 m.
5. Projekt parku uwzględnia budowę sieci oświetlenia oraz kanału technologicznego dla potrzeb monitoringu wizyjnego. Przewiduje się budowę opraw oświetleniowych na słupach wysokości 5 m, które zlokalizowane będą wzdłuż głównej asfaltowej alejki parkowej o szerokości 3 m, przy ścieżce biegnącej wzdłuż rzeki Jamna (latarnie zostały odsunięte od górnej granicy skarpy cieku Jamna na odległość min. 3 m) oraz przy fragmencie ścieżki wzdłuż północnej granicy zakresu opracowania. Przestrzeń rekreacyjną z nawierzchnią drewnianą oświetlono taśmami led. W przestrzeni tej zlokalizowano również trzy kamery monitoringu wizyjnego montowane na słupach oświetleniowych.
6. W etapie I założono, że zasilanie sieci oświetlenia oraz sieci monitoringu parkowego wykonane zostanie w ramach tymczasowego przyłącza do słupa oświetleniowego zlokalizowanego na działce 1817/129 (zgodnie z projektem technicznym).
7. ZIELEŃ
1) Projekt zieleni zakłada uporządkowanie zieleni istniejącej oraz uatrakcyjnienie terenu nowymi nasadzeniami.
2) Inwestycja z założenia ma na celu łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków po przez zwiększenie retencji wód opadowych.
W etapie I zaprojektowano mokradło, które ma za zadanie zatrzymywać w krajobrazie wodę opadową, planuje się wykonać zieleń towarzyszącą strefie rekreacyjnej w północno-zachodniej części parku. Zaprojektowano działania mające na celu zwiększenie retencji wody, a także renaturyzację cieku wodnego Gniotek.
KATALOG MAŁEJ ARCHITEKTURY / MEBLE PARKOWE
Ławki parkowe, leżaki obrotowe, stoły piknikowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne.
8. Pełny zakres prac projektowych ma być zgodny z załącznikami SWZ – dokumentacją projektową oraz STWiOR.
9. Szczegółowy przedmiot zamówienia określony jest w załączonej dokumentacji projektowej i STWIOR, która stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2428754,22 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5197583,51 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2428754,22 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKG Architektura Krajobrazu Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6772268941
7.3.3) Ulica: narodowa 116
7.3.4) Miejscowość: Brzezie, Zabierzów
7.3.5) Kod pocztowy: 32-080
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
• Nazwa podwykonawcy: Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy JERZY RISS, ul. Nowy Świat 10, 41-710 Ruda Śląska, NIP: 6411269155
• Opis powierzonej części zamówienia: wykonanie robót elektrycznych i monitoringu - cały zakres elektryki i teletechniki
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2428754,22 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-08-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |