Dostawa z montażem stolarki i ślusarki drzwiowej wewnętrznej na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji inwestycji pn. Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Suchowoli ul. Goniądzka 21
POWIATOWE PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-BUDOWLANE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00446937
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00446937/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-08-06 13:17
- Lokalizacja
- Sokółka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-823a54b9-462f-4257-a83c-b551511a3ec5
- Identyfikator
- 5451826271
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00446937 z dnia 2024-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa z montażem stolarki i ślusarki drzwiowej wewnętrznej na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji inwestycji pn. Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Suchowoli ul. Goniądzka 21
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-BUDOWLANE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 524128964
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Torowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Sokółka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-100
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 85 711 89 09
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzial.zamowien@ppdb.sokolka.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ppdb.sokolka.com
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9553661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
W szczególności usługi bieżącego utrzymania dróg powiatowych, roboty interwencyjne, utrzymaniowe, utrzymanie zieleni przydrożnej, bieżące utrzymanie budynków będących własnością Powiatu Sokólskiego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa z montażem stolarki i ślusarki drzwiowej wewnętrznej na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji inwestycji pn. Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Suchowoli ul. Goniądzka 212.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-823a54b9-462f-4257-a83c-b551511a3ec5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00446937
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00415721
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PPDB.DZ-OB.Db.263.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 176330 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamówienie obejmuje:
1.1. Dostawa z montażem stolarki i ślusarki drzwiowej wewnętrznej na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji inwestycji pn. Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Suchowoli ul. Goniądzka 21. Wymianie podlegają wszystkie drzwi wewnętrzne na zgodne z przepisami o minimalnym świetle przejścia 90x200 cm i 80x200 cm, klamki, szyldy we wszystkich drzwiach w jednym standardzie (poza aluminiowymi) – kształt do akceptacji przez Zamawiającego. Zakres i wymagania ogólne zawiera załącznik do Opisu przedmiotu zamówienia.
1.2. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1.2.1. D5-c - łazienki i WC - drzwi płytowe pełne wewnętrzne łazienkowe (z otworami wentylacyjnymi lub podcięciem (UWAGA wielkość otworów zgodnie z warunkami technicznymi),
- ilość sztuk drzwi: 1
1.2.2. D10w* - łazienki i WC - drzwi płytowe pełne wewnętrzne łazienkowe (z otworami wentylacyjnymi lub podcięciem (UWAGA wielkość otworów zgodnie z warunkami technicznymi),
- ilość sztuk drzwi: 1
1.2.3. D10w** STALOWE – pomieszczenia techniczne - drzwi stalowe jednoskrzydłowe
- ilość sztuk drzwi: 4
1.2.4. DPA-10w/EI30 – pomieszczenia techniczne w piwnicy - drzwi stalowe jednoskrzydłowe o odporności ogniowej EI30
- ilość sztuk drzwi: 3
1.2.5. D11w- pokoje - drzwi płytowe pełne wewnętrzne o podwyższonej izolacyjności akustycznej
- ilość sztuk drzwi: 7
1.2.6. D11w*- łazienki i WC - drzwi płytowe pełne wewnętrzne łazienkowe (z otworami wentylacyjnymi lub podcięciem (UWAGA wielkość otworów zgodnie z warunkami technicznymi),
- ilość sztuk drzwi: 9
1.2.7. DPA-11w/EI30 – pom. rehabilitacji i wc w piwnicy – drzwi drewniane jednoskrzydłowe o odporności ogniowej EI 30
- ilość sztuk drzwi: 3
1.2.8. D12w – pomieszczenia wspólne (kuchnia, jadalnia) - drzwi płytowe oszklone wewnętrzne:
- ilość sztuk drzwi: 5
1.2.9. DPA-15w/EI30 – pomieszczenia techniczne w piwnicy - drzwi stalowe dwuskrzydłowe o odporności ogniowej EI30
- ilość sztuk drzwi: 1
1.2.10. D16w - drzwi płytowe pełne wewnętrzne drewniane rozsuwane lub składane
- ilość sztuk drzwi: 1
1.2.11. Dw-1 – drzwi dwuskrzydłowe aluminiowe przeszklone (szkło bezpieczne)
Drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe wewnętrzne (profil zimny), szklone szkłem bezpiecznym, samozamykacz szynowy z trzystopniową regulacją dotyczącą szybkości zamykania oraz blokadą skrzydła głównego, kolor CZARNY MAT; okucia klamka/klamka w kolorze CZARNY MAT, zamek, zawiasy malowane w kolorze CZARNY MAT. Skrzydło główne minimalna szerokość światła przejścia 90 cm (zalecane 100 cm) x 200 cm wysokości
- ilość sztuk drzwi: 2
1.2.12. Dw-2/EI-30 – drzwi dwuskrzydłowe aluminiowe przeszklone o odporności ogniowej EI-30
Drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe wewnętrzne o odporności ogniowej EI-30 , przeszklone szkłem bezpiecznym, samozamykacz szynowy z trzystopniową regulacją dotyczącą szybkości zamykania oraz blokadą skrzydła głównego, kolor CZARNY MAT ; okucia klamka/klamka w kolorze CZARNY MAT, zamek, zawiasy malowane w kolorze CZARNY MAT. Skrzydło główne minimalna szerokość światła przejścia 90 cm (zalecane 100 cm) x 200 cm wysokości
- ilość sztuk drzwi: 6
1.2.13. Dw-3/EI-30 – drzwi jednoskrzydłowe aluminiowe przeszklone o odporności ogniowej EI-30
Drzwi aluminiowe jednoskrzydłowe wewnętrzne o odporności ogniowej EI-30 , przeszklone szkłem bezpiecznym, samozamykacz szynowy z trzystopniową regulacją dotyczącą szybkości zamykania oraz blokadą skrzydła głównego, kolor CZARNY MAT ; okucia klamka/klamka w kolorze CZARNY MAT, zamek, zawiasy malowane w kolorze CZARNY MAT. Minimalna szerokość światła przejścia 90 cm (zalecane 100 cm) x 200 cm wysokości
- ilość sztuk drzwi: 1
1.2.14. Dz-4 – drzwi dwuskrzydłowe aluminiowe przeszklone (szkło bezpieczne)
Drzwi aluminiowe zewnętrzne, dwuskrzydłowe w kolorze białym, profil ciepły, skrzydło czynne o szer. przejścia 100 cm, na całą wysokość otworu, szklone szkłem bezpiecznym, z samozamykaczem szynowym. Współczynnik U=1,28 W/m2K. Klamka w kolorze drzwi. Dwa zamki klasy C.
- ilość sztuk drzwi: 1
1.2.15. Dz-5 – drzwi jednoskrzydłowe aluminiowe przeszklone (szkło bezpieczne)
Drzwi aluminiowe zewnętrzne, jednoskrzydłowe w kolorze białym, profil ciepły, skrzydło o szer. przejścia 100 cm, na całą wysokość otworu, szklone szkłem bezpiecznym, z samozamykaczem szynowym. Współczynnik U=1,28 W/m2K. Klamka w kolorze drzwi. Dwa zamki klasy C
- ilość sztuk drzwi: 1
2. Wymagania ogólne – Tabela nr 1 stanowiąca załącznik do Opisu przedmiotu zamówienia.
3. Dodatkowe wymagania realizacji zamówienia
3.1. Przedmiot zamówienia ma być nowy, wolny od wad i uszkodzeń. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do Zamawiającego w terminie określonym w umowie na realizację przedmiotu zamówienia oraz SWZ.
3.2. Wraz z wykonaniem przedmiotu zamówienia Wykonawca przekaże Zamawiającemu niezbędne dokumenty związane z przedmiotem zamówienia.
3.3. Wymagany okres gwarancji jakości wynosi – min. 24 miesiące.
3.4. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu pisemnej gwarancji jakości na dostarczony przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie liczony od dnia podpisania przez przedstawicieli stron protokołu zdawczo-odbiorczego. Szczegółowe warunki gwarancji jakości określa wystawiona i przekazana Zamawiającemu Karta Gwarancyjna.
3.5. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Rozładunek we wskazanym przez Zamawiającego miejscu przy użyciu środków rozładunku Wykonawcy (np. HDS, wózek widłowy, wózek paletowy, winda samochodowa).
3.6. Miejscem dostawy przedmiotu zamówienia jest – Suchowola, ul. Goniądzka 21.
3.7. Odbiór przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności sprawdzenie zgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami opisu przedmiotu zamówienia i ofertą Wykonawcy.
3.8. Z czynności odbioru przedmiotu zamówienia sporządzony zostanie Protokół zdawczo-odbiorczy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44221200-7 - Drzwi
44221211-7 - Framugi drzwi
44221212-4 - Panele drzwi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Zamawiający – Powiatowe Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o., ul. Torowa 12, 16-100 Sokółka, w
dniu 16.07.2024r., zamieszczając ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, wszczął
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym o jakim stanowi art. 275 pkt 1)
Ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) pn.:
„Dostawa z montażem stolarki i ślusarki drzwiowej wewnętrznej na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji
inwestycji pn. Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Suchowoli ul. Goniądzka 21”.
Po opublikowaniu wymaganego ogłoszenia zamieszczono Specyfikację Warunków Zamówienia na stronie
internetowej prowadzonego postępowania.
W przedmiotowym postępowaniu wyznaczono odpowiednio:
1) termin składania ofert na: 24.07.2024r. godz. 10:00
2) termin otwarcia ofert na: 24.07.2024r. godz. 10:05
Zamawiający, stosownie do treści art. 222 ust. 4 Ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych
(t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1605 z późn. zm.), przed otwarciem ofert (tj.: w dn. 24.07.2024r.), udostępnił na stronie
internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie
przedmiotowego zamówienia.
Zgodnie z treścią ww. informacji, Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutt o:
253 150,74 zł.
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oferty złożyli Wykonawcy:
1) Belari Sp. z o.o., ul. Stanisławowska 47, 54-611 Wrocław z ceną 314 171,69 zł;
2) MASTER-BUD Sp. z o.o., ul. Bursaki 14, 20-150 Lublin (OFERTA WPŁYNĘŁA PO TERMINIE) z ceną 257 131,50 zł.
W związku z powyższym w przedmiotowym postępowaniu zaistniała sytuacja, w której oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia publicznego,
jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Stosownie do treści przesłanki zawartej w treści art. 255 pkt 3) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo
zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli „[…]cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający
może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty[…]”.
Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z
późn. zm.).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 257131,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 314171,69 PLN
| 2024-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |