Montaż mikroelektrowni fotowoltaicznej na stacji uzdatniania wody w Wojcieszowie
GMINA WOJCIESZÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00363357
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00363357/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2023-08-23 09:01
- Lokalizacja
- Wojcieszów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b991430e-217c-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 6941566091
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00363357 z dnia 2023-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Montaż mikroelektrowni fotowoltaicznej na stacji uzdatniania wody
w Wojcieszowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOJCIESZÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390767191
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pocztowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Wojcieszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-550
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miasto@wojcieszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminawojcieszow.bipgmina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wojcieszow.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Montaż mikroelektrowni fotowoltaicznej na stacji uzdatniania wodyw Wojcieszowie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b991430e-217c-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00363357
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00074506/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Montaż mikroelektrowni fotowoltaicznej na stacji uzdatniania wody w Wojcieszowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00318328
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PU.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1 Przedmiotem zamówienia jest zrealizowanie inwestycji pn. „Montaż mikroelektrowni fotowoltaicznej na stacji uzdatniania wody w Wojcieszowie”.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi:
3.1.1. Zakres robót obejmuje:
dostawa i montaż oraz uruchomienie zestawów paneli fotowoltaicznych o mocy od 49 kWp do 50 kWp wraz z wyposażeniem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania zaproponowanych rozwiązań w tym aplikacja z możliwością podglądu działania paneli: produkcja, zużycie na potrzeby własne oraz zużycie łączne.;
opracowanie instrukcji obsługi zainstalowanej instalacji oraz przeszkolenie użytkowników w tym zakresie;
wykonanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej wraz z niezbędnymi protokołami uruchomienia instalacji paneli fotowoltaicznych;
przygotowanie dokumentacji potrzebnej do podłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej, zgłoszenie gotowości do podłączenia przedmiotu umowy do sieci energetycznej oraz złożenie dokumentów do operatora sieci energetycznej w imieniu Zamawiającego;
odbiór końcowy po wykonaniu całości zadania wraz z złożeniem dokumentów do operatora sieci energetycznej w imieniu Zamawiającego, stanowiący podstawę wypłaty pozostałej kwoty wynagrodzenia
świadczenie nieodpłatnych usług serwisowych w pełnym zakresie przez okres gwarancji
3.1.2. Remont dachu stacji uzdatniania wody w Wojcieszowie budynku przy ul. Kesowej w Wojcieszowie szczegółowo opisany w przedmiarze robót – załącznik nr 9 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71314100-3 - Usługi elektryczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w dniu 2 sierpnia 2023 roku nastąpiło otwarcie ofert poprzezich odszyfrowanie.
Przed otwarciem ofert Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp poinformował na
stronie internetowej prowadzonego postępowania, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza
przeznaczyć kwotę: 227 000,00 zł brutto.
Oferta z najniższą ceną wynoszącą 233 392,50 zł brutto przewyższa kwotę, którą zamawiający
zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Stosownie do art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie
zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną
przewyższa
kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza
przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania
wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji ceny lub koszty określone we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Przesłanka ta
zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru
oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 233392,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 410820,00 PLN
| 2023-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |