Budowa wodociągu w miejscowości Luboszewy

GMINA LUBOCHNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00364840
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00364840/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-23 15:19
Lokalizacja
Lubochnia, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e456c339-0057-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7732223364
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

ŁUKASZ KOSTRZEWASłotwiny, PL · lot 0
381 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00364840 z dnia 2023-08-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wodociągu w miejscowości Luboszewy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBOCHNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648149

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubochnia Dworska ul. Tomaszowska 9

1.5.2.) Miejscowość: Lubochnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-217

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lubochnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubochnia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e456c339-0057-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wodociągu w miejscowości Luboszewy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e456c339-0057-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00364840

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030628/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa wodociągu w m. Luboszewy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00243472

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.14.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 400000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla budowy wodociągu wraz przyłączami w miejscowości Luboszewy.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i budowę wodociągu o parametrach:
• Szacunkowa długość wodociągu - 900 m,
• Średnica wodociągu – fi 110 mm,
• Szacunkowa Ilość przyłączy wodociągowych - 35 szt. (+- 5 szt.), przyłącza zakończone zaślepką w granicy pasa drogowego
• Szacunkowa łączna długość przyłączy wodociągowych – 85 m,
• Średnica przyłączy wodociągowych fi 40 mm.
• Utwardzenie terenu działki drogowej po budowie wodociągu kruszywem 0-31,5mm o grubości warstwy po zagęszczeniu 10 cm i szerokości 3,5m na wcześniej zagęszczonym mechanicznie terenie. Łączna powierzchnia utwardzenia 3 150,00 m2.
4.3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do:
1) wykonanie projektu budowlanego w 5 egz. + 1 egz. w formie elektronicznej z uwzględnieniem wymagań zawartych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, ze zmianami) oraz Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020 r. poz. 1609 ze zmianami) w składzie którego należy uwzględnić:
• projekt zagospodarowania działki lub terenu,
• projekt architektoniczno-budowlany (jeżeli dotyczy),
• projekt techniczny (jeżeli dotyczy),
• opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty
2) Sporządzenia przedmiaru robót (przez który należy rozumieć opracowanie zawierające opis robót budowlanych w kolejności technologicznej ich wykonania, z podaniem ilości jednostek przedmiarowych robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub nakładów rzeczowych) z podziałem na charakterystyczne etapy robót, nazwami i kodem według wspólnego słownika zamówień CPV zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458) w 2 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej w formacie PDF i w programie NORMA lub innym kosztorysowym,
3) Sporządzenia kosztorysu wykonawczego z podziałem na charakterystyczne etapy robót w 2 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej w formacie PDF i w programie NORMA lub innym kosztorysowym, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych
w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458),
4) Opracowania specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (przez które należy rozumieć opracowanie zawierające zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, obejmujące w szczególności wymagania właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót oraz zakresu prac, które powinny być ujęte w poszczególnych pozycjach przedmiaru) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) w 2 egz. + 1 egz. w formie elektronicznej,
5) Opracowanie wniosku i uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego,
6) Wykonanie dokumentacji geotechnicznej posadowienia obiektu wraz z jej zatwierdzeniem (jeżeli zajdzie taka potrzeba)
7) Uzyskania warunków technicznych, niezbędnych uzgodnień technicznych i formalno-prawnych i zatwierdzeń dokumentacji
8) Wykonanie niezbędnych badań terenowych
9) Uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub dokonanie skutecznego zgłoszenia budowy
10) Przygotowania terenu pod inwestycję.
11) Wykonania robót budowlanych na podstawie opracowanych projektów.
12) Opracowanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej sieci wodociągowej wraz z przyłączami
13) Uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy – zał. nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 381300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 579084,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 381300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUD – ZIEM Łukasz Kostrzewa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100383943

7.3.3) Ulica: BUD – ZIEM Łukasz Kostrzewa

7.3.4) Miejscowość: Koluszki

7.3.5) Kod pocztowy: 95-040

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 381300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-08-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane