Wykonanie projektu rozbudowy i rozbudowa infrastruktury teletechnicznej oraz instalacji zasilania energetycznego Pomieszczeń Klastra Obliczeniowego w budynku Centrum Technologii Informatycznych PŁ

Politechnika Łódzka Uczelniane Centrum Informatyczne

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00366719
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00366719/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-24 14:46
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4dd5e97b-2c7e-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7270021895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00366719 z dnia 2023-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie projektu rozbudowy i rozbudowa infrastruktury teletechnicznej oraz instalacji zasilania energetycznego Pomieszczeń Klastra Obliczeniowego w budynku Centrum Technologii Informatycznych PŁ

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Łódzka Uczelniane Centrum Informatyczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001583

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wólczańska 223

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 93-005

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.) Numer telefonu: 426383500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miroslaw.kopec@p.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zp.p.lodz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://plodz.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie projektu rozbudowy i rozbudowa infrastruktury teletechnicznej oraz instalacji zasilania energetycznego Pomieszczeń Klastra Obliczeniowego w budynku Centrum Technologii Informatycznych PŁ

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4dd5e97b-2c7e-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00366719

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Magazyn Danych. Uniwersalna infrastruktura dla składowania i udostępniania danych oraz efektywnego przetwarzania dużych wolumenów danych w modelach HPC, Big Data i sztucznej inteligencji

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00329323

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UCI.262.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 564700 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia który został opisany w Programie Funkcjonalno-użytkowym (PFU) jest zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy infrastruktury teletechnicznej i telekomunikacyjnej oraz instalacji zasilania energetycznego Pomieszczenia Klastra Obliczeniowego w budynku Centrum Technologii Informatycznych (CTI) Politechniki Łódzkiej, na potrzeby instalacji serwerów „Platformy obsługi Krajowego Magazynu Danych -Łódź w formule zaprojektuj i wybuduj.
Zamówienie obejmuje:
2.1. Zadanie 1a – wykonanie projektu architektonicznego etapowej zabudowy trzech kiosków teleinformatycznych z zimnym korytarzem po 6 szaf wysokości minimum 47U wymiarach 800x120 cm /kiosk, w Pomieszczeniu Klastra Obliczeniowego w budynku CTI PŁ:
– etap 1 - zabudowa 1 wybranego kiosku teleinformatycznego, wskazanego na etapie wykonania projektu, wybranego z uwagi na minimalizację kosztów adaptacji systemów chłodzenia i koniecznych reinstalacji infrastruktury i systemów teleinformatycznych aktualnie zainstalowanych w Pomieszczeniach Klastra Obliczeniowego CTI PŁ, wraz z projektem adaptacji istniejących systemów chłodzenia zapewniającym chłodzenie w trybie roboczym (chłodzenie podstawowe) oraz awaryjnym (w przypadku awarii systemu chłodzenia podstawowego) wybranego kiosku,
- etap 2 – pozostałe kioski z uwzględnieniem koncepcji dezinstalacji istniejących systemów chłodzenia i zastosowaniem systemu chłodzenia w oparciu o standardowe klimatyzatory rzędowe umieszczonymi pomiędzy szafami IT, działającymi w oparciu o czynnik DX (bezpośrednie odparowanie) lub alternatywnie ze skraplaczami chłodzonymi wodą i drycoolerami;
2.2. Zadanie 1b – wykonanie etapowego projektu teleinformatycznego okablowania światłowodowego 72J kiosków i wyposażenia szaf teleinformatycznych w moduły 2xPDU dla projektowanych kiosków:
- etap 1 – wybranego kiosku w tym projekt przełącznicy głównej pomieszczenia Klastra Obliczeniowego i kabla 72J do przełącznicy głównej zlokalizowanej w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego (PG USK) budynku CTI ,
- etap 2 – pozostałych kiosków;
2.3. Zadanie 1c – wykonanie projektu budowlanego rurociągu teletechnicznego na potrzeby umieszczenia światłowodowego kabla sygnałowego systemów monitorujących system mobilnych agregatów prądotwórczych nie związanych z gruntem, umieszczonych na platformie ruchomej we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na parkingu przy budynku CTI PŁ i projektu wykonawczego kabla światłowodowego 12J łączącego system mobilnych agregatów prądotwórczych z przełącznicą główną zlokalizowaną w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego (PG USK) budynku CTI;
2.4. Zadanie 1d – wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego kabli energetycznych (600kW) łączących system agregatów prądotwórczych 2X320 kW nie związanych z gruntem, umieszczonych na platformie ruchomej we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na parkingu przy budynku CTI PŁ z infrastrukturą zasilania energetycznego urządzeń w pomieszczeniach Klastra Obliczeniowego, UPS i Centralnego Węzła Dystrybucyjnego oraz systemów ich chłodzenia (zakończenie kabli w ciągu głównych szaf rozdzielczych w Pomieszczeniu UPS przylegającym do Pomieszczenia Klastra Obliczeniowego i/lub piwnicy budynku);
2.5. Zadanie 1e – wykonanie projektów etapowej instalacji systemu agregatów prądotwórczych 2X320 kW oraz systemu modułowych UPS 2X200kW:
- etap 1 – projekt dostawy i instalacji agregatu prądotwórczego 1x320kV wraz z elementami synchronizacji, SZR i monitoringu, na potrzeby zasilania awaryjnego wybranego kiosku i szaf teleinformatycznych w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego i systemów ich chłodzenia oraz UPS 1X200 kW na potrzeby sieci zasilania gwarantowanego urządzeń zainstalowanych w szafach,
- etap 2- projekt dostawy i instalacji drugiego agregatu prądotwórczego 1x320kV, na potrzeby uzupełnienia zasilania awaryjnego wszystkich kiosków i szaf teleinformatycznych w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego i systemów ich chłodzenia oraz drugiego UPS 1X200 kW na potrzeby uzupełnienia sieci zasilania gwarantowanego urządzeń zainstalowanych w szafach;
2.6. Zdanie 1f – wykonanie etapowych projektów wykonawczych budowy sieci gwarantowanego zasilania kiosków teleinformatycznych oraz szaf teleinformatycznych w pomieszczeniu Centralnego Węzła Dystrybucyjnego z uwzględnieniem zasilania awaryjnego z projektowanych systemów agregatów prądotwórczych oraz istniejących i nowoprojektowanych UPS wraz z podłączeniem modułów PDU w szafach teleinformatycznych oraz niezbędną rozbudową sieci kabli elektroenergetycznych, szaf rozdzielczych i rozdzielnic:
- etap 1 - z uwzględnieniem czasowej instalacji mobilnego agregatu prądotwórczego na potrzeby zasilania awaryjnego wybranego kiosku i szaf teleinformatycznych w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego i systemów ich chłodzenia oraz wydzieleniem 2xUPS z istniejącego systemu 5xUPS na potrzeby zasilania gwarantowanego urządzeń zainstalowanych w szafach a także docelową rozbudową szaf rozdzielczych i rozdzielnic dla pierwszego toru zasilania gwarantowanego (patrz etap 2 poniżej),
- etap 2 - z uwzględnieniem instalacji agregatu prądotwórczego 1x320kV wraz z elementami synchronizacji, SZR i monitoringu, na potrzeby zasilania awaryjnego wybranego kiosku i szaf teleinformatycznych w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego i systemów ich chłodzenia oraz nowoprojektowanego UPS 1X200 kW na potrzeby sieci zasilania gwarantowanego urządzeń zainstalowanych w szafach, zgodnie z projektem Zadanie 1- etap1 (pierwszy tor zasilania gwarantowanego),
- etap 3 – z uwzględnieniem instalacji drugiego agregatu prądotwórczego 1x320kV, na potrzeby zasilania awaryjnego wszystkich kiosków i szaf teleinformatycznych w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego i systemów ich chłodzenia oraz drugiego nowoprojektowanego UPS 1X200 kW na potrzeby uzupełnienia sieci zasilania gwarantowanego urządzeń zainstalowanych w szafach, zgodnie z projektem Zadanie 1e - etap 2 (drugi tor zasilania gwarantowanego);
2.7. Zadanie 2 – zabudowa 1 wybranego kiosku teleinformatycznego wraz z adaptacją istniejących systemów chłodzenia, zgodnie z projektem Zadanie 1a - etap 1;
2.8. Zadanie 3 - wybudowanie światłowodowego okablowania teleinformatycznego dla jednego wybranego kiosku, w tym instalacja docelowej przełącznicy głównej pomieszczenia Klastra Obliczeniowego i kabla 72J do przełącznicy głównej zlokalizowanej w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego (PG USK) budynku CTI (razem 7 kabli 72J) oraz wyposażenie szaf teleinformatycznych w moduły PDU dla wybranego kiosku etap 1, zgodnie z projektem Zadanie 1b – etap1;
2.9. Zadanie 4 - budowa sieci gwarantowanego zasilania szaf wybranego kiosku teleinformatycznego oraz szaf teleinformatycznych w pomieszczeniu Centralnego Węzła Dystrybucyjnego budynku CTI, zgodnie z projektem Zadanie 1f -etap 1;
2.10. Zadanie 5 – budowa rurociągu teletechnicznego i kabla światłowodowego 12J łączącego system agregatów prądotwórczych z przełącznicą główną zlokalizowaną w pomieszczeniach Centralnego Węzła Dystrybucyjnego (PG USK) budynku CTI, zgodnie z projektem Zadanie 1c;
2.11. Zadanie 6 – budowa kabli energetycznych (600kW) łączących system agregatów prądotwórczych 2X320 kW nie związanych z gruntem, umieszczonych na platformie ruchomej we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na parkingu przy budynku CTI PŁ z infrastrukturą zasilania energetycznego urządzeń w pomieszczeniach Klastra Obliczeniowego, UPS i Centralnego Węzła Dystrybucyjnego oraz systemów ich chłodzenia (zakończenie kabli w ciągu głównych szaf rozdzielczych w Pomieszczeniu UPS przylegającym do Pomieszczenia Klastra Obliczeniowego i/lub piwnicy budynku), zgodnie z projektem Zadanie 1d.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono w dniu 28.07.2023r. Przyczyną unieważnienia postępowania jest nieusuwalny błąd polegający na udostępnieniu dokumentów postępowania dzień po publikacji w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o tym postępowaniu.
Zgodnie z art. 280 ust. 1 pkt 1 p.z.p. "Od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych zamawiający zapewnia, na stronie internetowej prowadzonego postępowania, bezpłatny, pełny, bezpośredni i nieograniczony dostęp do (...) SWZ - w przypadkach, o których mowa w art. 275 pkt 1 i 2 p.z.p. (...) - nie krócej niż do dnia udzielenia zamówienia". Tak więc publikacja SWZ na stronie internetowej prowadzonego postępowaniu dzień po dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych naruszać będzie ww. przepis. Czynność ta ma nastąpić w tym samym dniu co zamieszczenie ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Co do zasady zamawiający ma wiec obowiązek opublikować dokumentację postępowania od dnia zamieszczenia ogłoszenia w BZP i to w sposób bezpośredni i nieograniczony. Ustawodawca nałożył więc na zamawiającego obowiązek o charakterze bezwzględnym.
W/w błąd nie jest usuwalny i stanowi podstawę do unieważnienia postępowania z art. 255 ust. 1 pkt 6 pzp (istotna wada postępowania) powodująca skrócenie terminu dla oferentów terminu do złożenia ofert, która to wada może mieć wpływ na niniejsze postępowania.
2023-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane