Realizacja I etapu zamierzenia budowlanego pn. Zagospodarowanie terenu byłego boiska Parys - Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w formule "zaprojektuj i wybuduj”
MIASTO RYBNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00366876
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00366876/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-24 15:46
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-192fc996-1fc3-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 6420010758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00366876 z dnia 2023-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja I etapu zamierzenia budowlanego pn. Zagospodarowanie terenu byłego boiska Parys - Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w formule "zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324392302
1.5.8.) Numer faksu: 324224124
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-192fc996-1fc3-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja I etapu zamierzenia budowlanego pn. Zagospodarowanie terenu byłego boiska Parys - Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w formule "zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-192fc996-1fc3-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00366876
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00524402/24/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zagospodarowanie terenu byłego boiska Parys - CAL w systemie "zaprojektuj i wybuduj".
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00318218
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.48.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2556914,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2438719,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zadania: Realizacja I etapu zamierzenia budowlanego pn. Zagospodarowanie terenu byłego boiska Parys - Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w formule "zaprojektuj i wybuduj”.
2. Opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z realizacją zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest realizacja ww. zamierzenia budowlanego obejmującego w pierwszej kolejności opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie budowę na jej podstawie (oraz na podstawie uzyskanego pozwolenia na budowę) obiektu, opisanego szczegółowo w programie funkcjonalno-użytkowym.
2.1 Podstawa opracowania dokumentacji projektowej. Wytyczne charakteryzujące przedmiot zamówienia w zakresie zagospodarowania terenu, jak również układu funkcjonalnego w zakresie obiektów kubaturowych, zawarto w opracowaniu pn. koncepcja architektoniczna Centrum Aktywności Lokalnej na terenie dawnego boiska „Parys” z lipca 2022 r., stanowiącym załącznik do PFU / SWZ.
2.2 Zakres zamierzenia budowlanego realizowanego w ramach I etapu:
a) w części dotyczącej opracowania dokumentacji projektowej:
- dwa budynki w konstrukcji drewnianej, o różnej funkcji, ale o tej samej powierzchni zabudowy wynoszącej 262,40 m2,
- instalacje wewnętrzne (wody zimnej i ciepłej, kanalizacji sanitarnej, elektryczne i teletechniczne, ogrzewania, wentylacji mechanicznej),
- wyposażenie stałe i ruchome,
- przyłącza zewnętrzne (wody, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetyczne),
- zagospodarowanie terenu o powierzchni 14.400 m2, w tym:
- nawierzchnie utwardzone (otoczenie budynków, place, ścieżki, stanowiska postojowe dla samochodów),
- nawierzchnie bezpieczne, poliuretanowe (placyki zabaw, kort tenisowy),
- nawierzchnia z trawy naturalnej (boisko do piłki nożnej),
- nawierzchnia asfaltowa (pumptrack),
- elementy rekreacyjne (ognisko, tężnia, kurtyna wodna),
- piłkochwyty (za liniami końcowymi boiska),
- elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery
- urządzenia zabawowe,
- zieleń ozdobna (zachowanie / pielęgnacja istniejącego drzewostanu,
pielęgnacja krzewów, nowe nasadzenia),
b) w części dotyczącej wykonania robót:
- budowa dwóch budynków drewnianych,
- wykonanie instalacji wewnętrznych w budynkach,
- wykonanie przyłącza wodociągowego i elektroenergetycznego,
- zabudowanie szczelnego, bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe (jako pierwszy etap budowy przyłącza kanalizacji sanitarnej),
- wykonanie nawierzchni utwardzonej w najbliższym otoczeniu budynków,
- wyplantowanie terenu i założenie trawnika w najbliższym otoczeniu budynków,
- dostawa i montaż koszy na śmieci (zestaw do segregacji odpadów).
2.3 Podstawowe obowiązki Wykonawcy realizującego przedmiot umowy:
a) uzyskanie materiałów wyjściowych do projektowania, w tym w szczególności mapy do celów projektowych, wyników badań podłoża gruntowego, warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej,
b) opracowanie i uzgodnienie z rzeczoznawcami do spraw wymagań higieniczno-sanitarnych oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych projektu budowlanego w zakresie projektu zagospodarowania działki i projektu architektoniczno-budowlanego, stanowiącego podstawę złożenia wniosku
o wydanie pozwolenia na budowę do organu administracji architektoniczno-budowlanej,
c) opracowanie projektu budowlanego w zakresie projektu technicznego,
d) ustanowienie kierownika budowy,
e) wykonanie prac objętych przedmiotem zamówienia,
f) przygotowanie dokumentacji odbiorowej, w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, protokołów z badań, pomiarów i prób szczelności wykonanych instalacji, protokołów z odbioru przyłączy, wyników badania wody, protokołu skuteczności wentylacji mechanicznej,
g) zgłoszenie gotowości do odbioru przedmiotu zamówienia.
3. Termin realizacji zamówienia: do 140 dni od dnia zawarcia umowy, w tym:
a) uzyskanie materiałów wyjściowych oraz opracowanie pierwszej części projektu budowlanego (tj. projektu zagospodarowania działki i projektu architektoniczno-budowlanego), stanowiącego podstawę do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę: do 30 dni od dnia zawarcia umowy,
b) opracowanie drugiej części projektu budowlanego (tj. projektu technicznego): do 60 dni od dnia zawarcia umowy,
c) realizacja robót budowlanych: do 140 dni od dnia zawarcia umowy, w tym zgłoszenie gotowości i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji odbiorowej na 7 dni przed zakończeniem terminu realizacji robót budowlanych.
4. W związku z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska. Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
1) zraszania wodą terenu budowy w okresach suszy.
2) stosowania zabezpieczeń pylistych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie plandekami, zraszanie).
3) transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów.
4) stosowania gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych
w wytwórniach. Ponadto, Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów opuszczających plac budowy pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg. W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
1) Wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania.
2) organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował taborem samochodów ciężarowych przystosowanych do obioru odpadów typu gruz oraz przywozu materiałów budowlanych.
5. Termin usunięcia wad: do 14 dni liczone od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie.
6. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 36 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty, zastosowane materiały i zabudowane urządzenia, licząc od dnia odbioru końcowego (w przypadku zaoferowania krótszego okresu gwarancji, oferta zostanie odrzucona zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jej treść będzie niezgodna z warunkami zamówienia). Przyjmuje się, że okres rękojmi odpowiada okresowi gwarancji i rozpoczyna się od daty odbioru końcowego i przekazania w użytkowanie całego przedmiotu umowy.
7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
8. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie
z art. 100 ust. 1. Zgodnie z założeniami koncepcji architektonicznej stanowiącej podstawę realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia, obiekt będzie dostępny i przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami.
9. Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy:
1) wykonanie robót ogólnobudowlanych,
2) wykonanie robót instalacyjnych,
3) wykonanie robót wykończeniowych.
W odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę poza granicami Polski Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45211350-7 - Roboty budowlane w zakresie budynków wielofunkcyjnych
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna złożona w postępowaniu oferta - przez Wykonawcę INŻBUD TT Sp. z o.o. - na kwotę 4 988 019,00 zł brutto, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 2 999 625,34 zł brutto.Podstawa prawna unieważnienia: art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4988019,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4988019,00 PLN
| 2023-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |