Realizacja zadania pn: „Strefa mocy – aktywne dziecko - rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach”

GMINA MIEJSKA ŻORY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00367043
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00367043/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-25 07:50
Lokalizacja
Żory, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-37187b97-312b-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6511706371
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWyposażenie parków i placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00367043 z dnia 2023-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja zadania pn: „Strefa mocy – aktywne dziecko - rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA ŻORY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255542

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 25

1.5.2.) Miejscowość: Żory

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-240

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.zory.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zory.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja zadania pn: „Strefa mocy – aktywne dziecko - rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37187b97-312b-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00367043

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00047732/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Strefa mocy – aktywne dziecko-rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Żorach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00337681

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.27.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zagospodarowanie terenu ZSP-5 w Żorach przy ul. Strażackiej 6 – mała architektura, plac zabaw, boisko trawiaste w ramach zadania „Strefa mocy – aktywne dziecko”.
Zakres prac:
 organizacja placu budowy, organizacja zaplecza budowy, pełna obsługa geodezyjna inwestycji (wytyczenie inwestycji w
terenie, pomiar geodezyjny powykonawczy),
 demontaż i złożenie na terenie placu budowy (urządzenia do ponownej zabudowy w nowej lokalizacji) elementów małej architektury: ławka z oparciem 7 szt., kosz na śmieci 2 szt., karuzela 1 szt. oraz jednej lampy oświetlającej plac zabaw,
 demontaż, wywiezienie i utylizacja istniejących urządzeń placu zabaw wraz z fundamentami (10 urządzeń zabawowych) oraz ogrodzenia placu zabaw,
 korytowanie pod nowe nawierzchnie boiska, placu zabaw wraz z niwelacją istniejącego terenu,
 załadunek i wywóz materiałów z korytowania do utylizacji,
 wykonanie drenażu z odprowadzeniem do istniejącej wewnętrznej kanalizacji deszczowej,
 wykonanie podbudowy boiska trawiastego oraz pod nawierzchnię bezpieczną placu zabaw,
 wykonanie pestek fundamentowych (fundamentów betonowych do trwałego posadowienia w gruncie) pod urządzenia zgodnie z wytycznymi producenta,
 wykonanie ogrodzenia oraz piłkochwytów boiska,
 wykonanie warstwy górnej darniny boiska trawiastego oraz nawierzchni bezpiecznej placu zabaw,
 wykonanie podestów piaskownicy wraz z wysypaniem wnętrza piaskiem: nawierzchnia drewniana podestu z drewna egzotycznego lub drewna drzew liściastych olejowana na naturalny kolor drewna, zasypka (nawierzchnia bezpieczna piaskownicy) wykonana z piasku płukanego 0,2-2mm posiadającego ATEST HIGIENICZNY PZH do stosowania na placach
zabaw,
 ponowny montaż w miejscu wskazanym przez Zamawiającego zdemontowanych wcześniej elementów małej architektury
(karuzela wraz z nawierzchnią bezpieczną piaszczystą) oraz jednej lampy oświetlającej plac zabaw,
 montaż elementów małej architektury: ławek, koszy, stojaków na rowery, stołów letniej klasy,
 montaż wyposażenia boiska (bramki z tablicami do koszykówki) oraz urządzeń placu zabaw,
 montaż masztów i żagli cieniujących,
 zagospodarowanie terenów zielonych wraz z plantowaniem i humusowaniem, nasadzenie roślin ozdobnych i ściółkowanie
rabat,
 porządkowanie terenu po robotach budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną, tj. 1 413 304,49 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zatem znacznie przekracza zamierzenia finansowe Zamawiającego na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający w chwili obecnej nie znajduje uzasadnienia (z punktu widzenia celowości i gospodarności wydatkowania środków) do pokrycia zobowiązania w ww. kwocie.
W związku z powyższym unieważniono postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2023-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane