Naprawa balkonów w budynku mieszkalnym przy ul. Katowickiej 24 w Bytomiu zgodnie z decyzją PINB.IV-7356/03/2019
GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00368578
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00368578/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-25 14:26
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-025d161d-3745-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 6263001827
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00368578 z dnia 2023-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa balkonów w budynku mieszkalnym przy ul. Katowickiej 24 w Bytomiu zgodnie z decyzją PINB.IV-7356/03/2019
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 54b
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-909
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 325325013
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bm.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bm.bytom.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bm-bytom.logintrade.net/zapytania_email,137252,f5a8c0087e41383d377501fb53bd6ee6.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa balkonów w budynku mieszkalnym przy ul. Katowickiej 24 w Bytomiu zgodnie z decyzją PINB.IV-7356/03/20192.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-025d161d-3745-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00368578
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00040998/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Naprawa balkonów i elewacji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00349415
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-TP1-39/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 53655,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest naprawa balkonów w budynku mieszkalnym przy ul. Katowickiej 24 w Bytomiu zgodnie z decyzją PINB.IV-7356/03/2019.
1.1.1. Zakres robót budowlanych jest zróżnicowany przedmiarowo i obejmują m.in. wykonanie robót ogólnobudowlanych, murarsko – tynkarskie, malarskie, okładzinowe posadzek, ciesielskie.
1.1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.1. do SWZ – Przedmiar robót, Pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bytomiu z dnia 28 marca 2023 r. (Załącznik nr 1.3. do SWZ) oraz decyzja nr PINB.IV-7356/03/2019 z dnia 16 maja 2019 r. (Załącznik nr 1.4. do SWZ). Warunki wykonania i odbioru robót zawiera Załącznik nr 1.2. do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
1.2. Zamawiający zamieszcza dokumentację fotograficzną obecnego stanu balkonów, która stanowi Załącznik nr 1.5 do SWZ:
https://drive.google.com/file/d/1CY_r52xlopUACRON5gRh6NTLmHOsCe4m/view?usp=drive_link
2. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części.
Uzasadnienie braku podziału na części.
Przedmiot zamówienia - naprawa balkonów w budynku mieszkalnym przy ul. Katowickiej 24 w Bytomiu zgodnie z decyzją PINB.IV-7356/03/2019 nie został podzielony na części ze względu na kompleksowy charakter zamówienia oraz ze względów technologicznych nie ma możliwości podzielenia zamówienia na części, gdyż groziłoby to nadmiernymi trudnościami technicznymi, a także potrzebą skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia na małej powierzchni, ryzyko uniknięcia odpowiedzialności z uwagi na trudności z jednoznacznym ustaleniem przyczyn błędów w wykonanych robotach, co wydaje się być możliwe do wystąpienia przy kilku Wykonawcach, których łączny efekt prac decyduje o prawidłowym i bezpiecznym wykonaniu robót budowlanych. Przedmiot zamówienia wykonywany jest w jednej lokalizacji, stanowi funkcjonalną całość. W odniesieniu do powyższego dokonanie podziału zamówienia na części nie znajduje uzasadnienia, ponieważ może to doprowadzić do sumarycznego zwiększenia kosztów związanych z robotami wykonywanym przez Wykonawców.
Ponadto brak podziału zamówienia na części przy jednoczesnym przeprowadzeniu postępowania w jednym z trybów konkurencyjnych przewidzianych w ustawie Pzp – tryb podstawowy – nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że niniejsze postępowanie zostało uwzględnione w Planie zamówień na 2023 r. w pozycji Planu 1.1.11, która obejmuje „Naprawa balkonów i elewacji”. Tym samym należy uznać, że wykonanie naprawy balkonów w budynku mieszkalnym przy ul. Katowickiej 24 jest podzielone na części, a przedmiotowe postępowanie dotyczy jednej z części wynikających z Planu postępowań na 2023 r.
3. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot zamówienia co najmniej 36 miesięcznej gwarancji, liczonej od dnia odbioru końcowego robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia.
Gwarancję Wykonawca oferuje w formularzu „Oferta” (Załącznik nr 3a do SWZ). Wykonawca może zaoferować wydłużenie okresu gwarancji, który stanowi kryterium oceny ofert K2 (patrz pkt XVI SWZ).
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
25.08.2023 r. o godz. 09:00 upłynął termin składania ofert. Do upływu tego terminu nie wpłynęła żadna oferta.Wobec powyższego Zamawiający działając na podstawie art. 255 ust. 1 ustawy Pzp, unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ nie złożono żadnej oferty.
| 2023-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |