Modernizacja drogi wraz z chodnikiem przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. W ZGIERZU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00368860
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00368860/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-26 11:19
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c091ac39-2a4b-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
7321113444
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty drogoweWymiana nawierzchni drogowejBetonowanieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00368860 z dnia 2023-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi wraz z chodnikiem przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. W ZGIERZU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000277291

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Sokołowska 4

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrektor@psmzgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/psmzgierz

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c091ac39-2a4b-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja drogi wraz z chodnikiem przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c091ac39-2a4b-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00368860

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00319923/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja drogi wraz z chodnikiem przed budynkiem PSM w Zgierzu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00333714

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/TP/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi wraz z chodnikiem przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu. Zakres zamówienia obejmie również przystosowanie drogi i chodnika dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
2. Roboty budowlane prowadzone będą na terenie posesji Zamawiającego w Zgierzu przy ul. Sokołowskiej 4.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz opis planowanej inwestycji zawierają załączniki nr 9.1. – 9.5.2. do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”) (dalej: „Dokumentacja projektowa”). Zamawiający zastrzega, że celem doprecyzowania wymagań określonych w dokumentacji projektowej informuje, iż:
a) pkt. 4.3 Projektowany obiekt – budynek gospodarczy w dokumentacji projektowej pn.: "PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU Część 3.1 PROJEKT TECHNICZNY-WYKONAWCZY." dotyczy wyłącznie przestawienia istniejącego budynku gospodarczego - garaż stalowy - w nowe miejsce zgodnie z projektem. Tym samym zakres zamówienia nie obejmuje postawienia nowego budynku gospodarczego lecz przestawienie już istniejącego.
b) wszystkie elementy stalowe (barierki, etc.) muszą być zabezpieczone przeciwkorozyjnie przez ocynkowanie ogniowe i malowane w kolorze zgodnym z architekturą.
c) nasypy niebudowlane, które lokalnie schodzą poniżej głębokości korytowania (wg badań geotechnicznych), należy wymienić na podsypkę piaskową zagęszczaną warstwami o gr. max 20cm, do wskaźnika zagęszczenia Is>0,98.
co należy uwzględnić przy wycenie oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233140-2 - Roboty drogowe

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45262300-4 - Betonowanie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W Postępowaniu do upływu terminu składania ofert złożone zostały dwie oferty:
1. Wykonawcy MIG-BUD Sp. z o.o. (Kościelna Góra 29, 96-513 Nowa Sucha),
2. Wykonawcy Cedrus Przedsiębiorstwo Ogrodniczo-Brukarskie Wojciech Czarnota (ul. Grotnicka 61, 95-100 Zgierz).
W wyniku badania złożonych ofert ustalono, że w odniesieniu do obu ofert wpłacone wadia zostały zaksięgowane na rachunku Zamawiającego o godzinie 13:49, natomiast termin składania ofert upływał o godzinie 10:00. Zgodnie z art. 97 ust. 5 Ustawy PZP wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą. Zamawiający transponował wskazaną zasadę na grunt Postępowania w Rozdziale 11.2. Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”) oraz dodatkowo w Rozdziale 11.4. doprecyzował, że uzna, iż wadium zostało wniesione, z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, przed upływem terminu składania ofert. Uznanie środków na rachunku bankowym nastąpiło w momencie ich zaksięgowania czyli po terminie składania ofert. Tym samym obie oferty nie zostały prawidłowo zabezpieczone wadium Dodatkowo, oferta Wykonawcy Cedrus Przedsiębiorstwo Ogrodniczo-Brukarskie Wojciech Czarnota obarczona jest błędem polegającym na braku podpisu osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy. Zgodnie z art. 63 ust. 2 Ustawy PZP w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub konkursie o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub w konkursie, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej(dokument opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Również w Rozdziale 10.1. SWZ Zamawiający wskazał, że oferta wraz z załącznikami powinna być sporządzona, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej tj. jako pliki cyfrowe opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej tj. jako pliki cyfrowe opatrzone podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Zamawiający nie był w stanie potwierdzić, że oferta zawierała prawidłowo złożony podpis osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy żadnym dostępnym oprogramowaniem do weryfikacji podpisów elektronicznych. Uwzględniając powyższe Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy MIG-BUD Sp. z o.o. (Kościelna Góra 29, 96-513 Nowa Sucha) w oparciu o art. 226 ust. 14 Ustawy PZP, który stanowi, że Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3. Zamawiający odrzucił także ofertę Wykonawcy Cedrus Przedsiębiorstwo Ogrodniczo-Brukarskie Wojciech Czarnota (ul. Grotnicka 61, 95-100 Zgierz) w oparciu o art. 226 ust. 3 oraz ust. 14 Ustawy PZP, gdyż ze względu na brak właściwego podpisu Wykonawcy jest niezgodna z przepisami ustawy oraz Wykonawca wniósł wadium w sposób nieprawidłowy. Ze względu na zaistnienie wskazanych wyżej okoliczności faktycznych i prawnych Zamawiający zobowiązany jest unieważnić Postępowanie w oparciu o art. 255 ust. 2 Ustawy PZP, gdyż wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 350550,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 409999,59 PLN

2023-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane