Budowa małej siłowni wraz z bulodromem

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00369023
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00369023/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-28 08:25
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7c316d9e-3741-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6420016169
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00369023 z dnia 2023-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa małej siłowni wraz z bulodromem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c316d9e-3741-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa małej siłowni wraz z bulodromem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c316d9e-3741-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00369023

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038409/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa małej siłowni wraz z bulodromem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00348183

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.15.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 47436,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest montaż urządzeń siłowni terenowej, stołu do ping-ponga oraz wykonanie bulodromu na terenie zieleńca przy ul. Mahoniowej w Rybniku, dzielnica Maroko-Nowiny.

Ogólny zakres robót:

1. Roboty przygotowawcze
1) niwelacja terenu,
2) prace pomiarowe powierzchniowych robót ziemnych, wytyczenie posadowienia urządzeń,
3) prace ziemne (korytowanie podłoża wraz z wywozem, wykonanie warstwy podsypkowej, podbudowy z kruszyw, wykonanie dołów fundamentowych, posadowienie fundamentów prefabrykowanych oraz wylewanych, zasypywanie dołów z zagęszczeniem),


2. Roboty montażowe
1) wykonanie nawierzchni z pyt betonowych ażurowych pod urządzeniami siłowymi,
2) zabudowa obrzeży betonowych wokół nawierzchni bulodromu,
3) montaż urządzeń siłowych oraz stołu pingpongowego,
4) budowa utwardzonego bulodromu, montaż tablic do zapisywania wyników oraz instrukcji do gry w bule

3. Wykonanie trawników
założenie trawnika z siewu w rejonie prowadzonych robót po uprzednim oczyszczeniu terenu z gruzu i zanieczyszczeń, nawiezieniu terenu oraz użyciu kompostu w celu przywrócenia terenu do stanu pierwotnego,

4. Prace inwentaryzacyjne
wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wybudowanego obiektu ze złożeniem dokumentacji do powiatowego zasobu geodezyjnego.

Szczegółowy zakres prac precyzuje projekt zagospodarowania terenu, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót stanowiące załącznik do SWZ.

Ogólne wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia:

1 Podbudowę z kruszyw należy wykonać z nowego materiału naturalnego. Zamawiający nie dopuszcza zastosowania materiałów z odzysku (korytowania i rozbiórek).
2 Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca powiadomi Zamawiającego o zamiarze wykorzystania innych materiałów lub urządzeń niż wskazane w projekcie , co najmniej trzy tygodnie przed użyciem materiału, albo w okresie dłuższym, jeżeli będzie to wymagane do badań prowadzonych przez Zamawiającego. Wybrany rodzaj materiału musi być zaakceptowany przez Zamawiającego.
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska. Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
- zraszania wodą terenu prowadzenia robót w okresach suszy,
- stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie
plandekami, zraszanie),
- transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów,
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych w wytwórniach.
Ponadto Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg.
W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne
z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
- wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne z normami ochrony
środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania;
- organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu

Wymaga się, aby urządzenia siłowe zaopatrzone były w certyfikaty na zgodność z normą PN-EN 16630:2015-06 oraz karty katalogowe zawierające specyfikacje techniczną danego urządzenia.

Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy, Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę:
- roboty ziemne,
- wykonanie nawierzchni z płyt betonowych,
- montaż urządzeń siłowych,
- montaż stołu do ping-ponga,
- budowa bulodromu.

Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Uwaga:
W razie, gdy realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie przy pomocy floty pojazdów, flota ta będzie spełniać wymagania, o których mowa w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożono dwie oferty, których ceny przekraczały kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na realizację zamówienia.
2023-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane