Wykonanie modernizacji boiska sportowego przy Miejskim Centrum Dzieci i Młodzieży „OCHRONKA”

GMINA MIASTA BOCHNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00370801
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00370801/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-29 08:37
Lokalizacja
Bochnia, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-87eb27e8-2a11-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
8681001825
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejArtykuły i sprzęt sportowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00370801 z dnia 2023-08-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie modernizacji boiska sportowego przy Miejskim Centrum Dzieci i Młodzieży „OCHRONKA”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA BOCHNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661033

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kazimierza Wielkiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Bochnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-700

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 014 61-49-100

1.5.8.) Numer faksu: 014 61-18-399

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bochnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bochnia.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-87eb27e8-2a11-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie modernizacji boiska sportowego przy Miejskim Centrum Dzieci i Młodzieży „OCHRONKA”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87eb27e8-2a11-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00370801

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00034241/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.27 Wykonanie modernizacji boiska sportowego przy Miejskim Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00323625

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 342032,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest zadanie pn.: Wykonanie modernizacji boiska sportowego przy Miejskim Centrum Dzieci i Młodzieży „OCHRONKA”.
2. Zadanie obejmuje:
1) Przebudowę boiska wielofunkcyjnego polegająca na wymianie nawierzchni istniejącej płyty boiska na poliuretanową typ 2S wraz z wykonaniem drenażu pod nawierzchnią boiska oraz odwodnienia liniowego wraz z budową przyłącza kanalizacji deszczowej.
2) Montaż wyposażenia: boiska do piłki nożnej - 2 bramki o wymiarach 3x2m wraz z siatką całoroczną; boiska do koszykówki - 2 kosze o konstrukcji dwusłupowej, na wysięgniku 220cm, tablica epoksydowa o wym. 105x 180cm: boiska do siatkówki – 2 słupki aluminiowe wielofunkcyjne (siatkówka/badminton) z siatką całosezonową. Urządzenia będą dostosowane do użytkowania dla dzieci zgodnie z normą PN-EN 1176.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
a) przedmiar robót,
b) dokumentacja projektowa,
c) specyfikacja techniczna,
d) projektowane postanowienia umowy.
4. W celu prawidłowego sporządzenia oferty Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji w terenie.
5. Zadanie posiada dofinansowanie z programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Przed otwarciem ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania zamieszczona została informacja, że na sfinansowanie zamówienia zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości:
440 000,00 zł. W postępowaniu została złożona oferta PBC spółka z o.o. ul. Brodzińskiego 68,
32-700 Bochnia z ceną brutto 528 882,68 zł.
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po analizie Zamawiający stwierdził, że nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, ponieważ przekracza ona możliwości finansowe Zamawiającego. W związku z tym, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, do ceny najkorzystniejszej oferty, zachodzi konieczność unieważnienia postępowania.

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2023-08-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane