Wykonanie robót bud.na placach zabaw w przedszkolu nr 48 przy ul. Szaserów 119 i przedszkolu nr 178 przy ul. Londyńskiej 10 w ramach zadania pn. „Zakup i montaż urządzeń zabawowych dla przedszkoli
Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00371142
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00371142/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-29 10:21
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ba524d3-31c8-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00371142 z dnia 2023-08-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót bud.na placach zabaw w przedszkolu nr 48 przy ul. Szaserów 119 i przedszkolu nr 178 przy ul. Londyńskiej 10 w ramach zadania pn. „Zakup i montaż urządzeń zabawowych dla przedszkoli
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grochowska 274
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-841
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pragapoludnie.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapld.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót bud.na placach zabaw w przedszkolu nr 48 przy ul. Szaserów 119 i przedszkolu nr 178 przy ul. Londyńskiej 10 w ramach zadania pn. „Zakup i montaż urządzeń zabawowych dla przedszkoli2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ba524d3-31c8-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00371142
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00034912/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.47 Wykonanie robót budowlanych na placach zabaw w przedszkolu 48 przy ul. Szaserów 119 i przedszkolu 178 przy ul. Londyńskiej 10 w ramach zadania pn. Zakup i montaż urządzeń zabawowych dla przedszkoli
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00339125
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VI-ZP/47/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Wykonanie robót budowlanych na placach zabaw w przedszkolu nr 48 przy ul. Szaserów 119 i przedszkolu nr 178 przy ul. Londyńskiej 10 w ramach zadania pn. „Zakup i montaż urządzeń zabawowych dla przedszkoli”.
Przedmiotem inwestycji są place zabaw w dwóch przedszkolach przy ul. Szaserów 119 i ul. Londyńskiej 10.
Celem inwestycji jest remont nawierzchni i doposażenie ogrodów przedszkolnych w nowe urządzenia zabawowe.
Zestawienie powierzchni
• przedszkole nr 48 przy ul. Szaserów 119 - powierzchnia placu zabaw 488,9 m2, w tym nawierzchnia poliuretanowa 260,8 m2 i nawierzchnia trawnika 228,1 m2,
• przedszkole nr 178 przy ul. Londyńskiej 10 – powierzchnia z mat przerostowych ok. 50 m2.
2. Ze względów ekonomicznych inwestycję podzielono na dwa zadania gwarantowane i opcjonalne:
1) Zamówienie podstawowe (gwarantowane):
1.1) Dla przedszkola nr 48 przy ul. Szaserów 119:
a) Prace przygotowawcze tj. zabezpieczenie terenu budowy - BHP, sporządzenie planu BIOZ, przygotowanie zaplecza, wytyczenie geodezyjne.
b) Prace rozbiórkowe wraz z wywiezieniem z ternu budowy, utylizacją lub przekazaniem do recyklingu materiału z rozbiórki. Demontaż urządzenia zabawowego, fundamentów po wcześniej zdemontowanych urządzeniach, ławek piaskownicy oraz nawierzchni z prefabrykowanych płyt poliuretanowych oraz częściowe usunięcie istniejącej podbudowy - w zależności od docelowej grubości warstwy elastycznej nawierzchni bezpiecznej.
c) Zakup, dostawa i montaż nowego wyposażenia tj.:
zestawu zabawowego „okręt”, piramidy linowej, bujaka „terenówka”,
półkul z EPDM (do wzoru strąki fasoli),
tablicy z regulaminem,
d) Demontaż i ponowny montaż istniejących urządzeń zabawowych tj. huśtawki „bocianie gniazdo” i zestawu zabawowego o wym. ok. 2,8x0,9x1,2 m.
e) Remont piaskownic (naprawa muru, wymiana ławek, wymiana pisku).
f) Wybudowanie podbudowy pod nawierzchnię poliuretanową.
g) Wybudowanie nawierzchni bezpiecznej, poliuretanowej, bezspoinowej, wykonanej w miejscu wbudowania, kolorowej, otoczonej istniejącymi obrzeżami betonowymi, w tym wykonanie płytek dekoracyjnych gra w klasy oraz wzoru strąki fasoli.
h) Założenie trawnika z rolki wraz z uzupełnieniem ziemią ogrodniczą pola po zdemontowanych płytach poliuretanowych.
i) Przygotowanie dokumentacji powykonawczej, w tym uzyskanie certyfikatu z kontroli pomontażowej stwierdzającego wysokie bezpieczeństwo placu zabaw.
1.2) Dla przedszkola nr 178 przy ul. Londyńskiej 10:
a) Prace przygotowawcze tj. zabezpieczenie terenu budowy - BHP, sporządzenie planu BIOZ, przygotowanie zaplecza, wytyczenie geodezyjne.
b) Demontaż i ponowny montaż mat przerostowych (na cele montażu bujaka „helikopter”) oraz odtworzenie trawnika.
c) Zakup, dostawa i montaż maty przerostowej, kolor czarny wraz z wykonaniem podłoża i trawnika (powierzchnia 50 m2),
d) Zakup, dostawa i montaż nowych urządzeń zabawowych tj. zestawu sprawnościowego i urządzenia na sprężynach „helikopter”.
e) Przygotowanie dokumentacji powykonawczej, w tym uzyskanie certyfikatu z kontroli pomontażowej, stwierdzającego wysokie bezpieczeństwo w części urządzeń wymienionych w podpunkcie 1.2 d.
2) Zamówienie opcjonalne – prawo opcji (dla przedszkola nr 48 przy ul. Szaserów 119)
a) Zakup, dostawa i montaż urządzeń zabawowych tj. zestawu do zabawy piskiem 1 i zestawu do zabawy piaskiem 2 oraz wyposażenie dwóch piaskownic w plandeki ochronne. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
b) Zakup, dostawa i montaż piłkochwytu wys. 4 m wraz z siatką oraz dwóch bramek piłkarskich. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
Szczegółowy opis oraz zakres robót określa załącznik nr 9 do SWZ:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ);
b) Dokumentacja projektowa:
- projekt wykonawczy pn. Modernizacja ogrodu przedszkola nr 48 „Zielony Groszek” ul. Szaserów 119, Warszawa dz. nr 4 obrębu 30408 ,
- opis pn. Doposażenie w urządzenia zabawowe placu zabaw w Przedszkolu nr 178 przy ul. Londyńskiej 10,
- przedmiar robót;
c) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę którązamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 698000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 748368,76 PLN
| 2023-08-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |