Modernizacja naziemnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00373149
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00373149/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-30 10:12
Lokalizacja
Kalisz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b152b22-1b12-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6182025893
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Wykonawcy

1 przyznane

WOJCIECH PRZEPIÓRKAGodziesze Małe, PL · lot 0
977 850 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00373149 z dnia 2023-08-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja naziemnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych
w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu w celu
dostosowania go do obowiązujących przepisów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300224440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poznańska 79

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpital.kalisz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szpital.kalisz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7b152b22-1b12-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja naziemnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych
w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu w celu
dostosowania go do obowiązujących przepisów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b152b22-1b12-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00373149

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00043315/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja naziemnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00291510

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 40/23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 549345,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są: roboty budowlane polegające na modernizacji naziemnego lądowiska dla helikopterów LPR w WSZ w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 79 w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów.
2. Ogólny opis lądowiska: Lądowisko położone jest przy północno-wschodnim narożniku terenu Szpitala. Płyta lądowiska (strefa TLOF) jest kwadratem o boku 25x25 m. Strefa FATO ma wymiary 70x50m. Modernizacja lądowiska obejmuje roboty drogowo-konstrukcyjne, sanitarne, elektryczne.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
3.1 wykonanie oznakowania strefy TLOF ( strefy lądowiska),
3.2 montaż oświetlenia nawigacyjnego strefy TLOF,
3.3 wykonanie oznakowania strefy FATO na istniejącej nawierzchni,
3.4 przebudowę oznakowania nawigacyjnego strefy FATO oraz głównego kierunku podejścia,
3.5 montaż oświetlenia ogólnego płyty lądowiska,
3.6 przebudowę ciągu komunikacyjnego do płyty lądowiska,
3.7 montaż punktu przeciwpożarowego z podręcznym sprzętem,
3.8 wykonanie ogrodzenia terenu lądowiska wraz z wykonaniem wjazdu na teren lądowiska z bramą przesuwną - zgodnie z projektem. Ogrodzenie i brama wjazdowa mają być takiej samej wysokości
i mają mieć taki sam kolor (RAL).
3.9 wyposażenie lądowiska w sprzęt przeciwpożarowy, którego lista i liczba znajdują się w Projekcie zagospodarowania terenu-ochrona przeciwpożarowa - pkt V ppkt 6.3 Projektu budowlanego – branża wielobranżowa.
3.10 odwodnienie lądowiska,

3.11 doposażenie lądowiska w dodatkowy wskaźnik wiatru,
3.12 doposażenie lądowiska w dodatkową szafę sterującą,
3.13 doposażenie sterowania oświetleniem nawigacyjnym w radiokontroler,
3.14 usunięcie drzew w obszarze płaszczyzn ograniczających - zgodnie z załączoną do SWZ inwentaryzacją dendrologiczną, Pozwoleniem nr 903/2022/A z dnia 07.12.2022 r. Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na usunięcie drzew z terenu wpisanego do rejestru zabytków oraz Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody ( Dz. U. 2022 r. poz. 916) i Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt ( Dz. U. 2016r. poz. 2183 z póżn. zm.). W przypadku stwierdzenia podczas prowadzenia prac, że na przedmiotowym drzewie znajdują się ptasie gniazda, wówczas wolno wycinać je w okresie od dnia 16 października do końca lutego,
3.15 Wykonanie nasadzeń zastępczych zgodnie z Pozwoleniem nr 903/2022/A z dnia 07.12.2022 r. Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na usunięcie drzew z terenu wpisanego do rejestru zabytków, tj. [… 20 sztuk drzew z gatunku lipa drobnolistna Greenspire, przy czym obwód pnia drzew na wys. 1 m powinien wynosić 12-16 cm lub 16-18 cm, zastąpienie usuniętego drzewa innymi drzewami powinno być skuteczne, to znaczy, nowe nasadzenia należy wykonać zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej: doły do sadzenia wypełnić świeżą, żyzną ziemią, nowo posadzone drzewa zabezpieczyć przed przewróceniem, np. poprzez przywiązanie do palików, do czasu ukorzenienia się na nowym miejscu ( 3 lata)…].Miejsce nasadzeń wskaże Wykonawcy Zamawiający. Zamawiający w swoim zakresie zabezpieczy dalszą pielęgnację posadzonych przez Wykonawcę drzew (regularne podlewanie oraz nawożenie).
3.16 Wykonanie Etapu I robót branży elektrycznej (instalacja zasilania lądowiska, oświetlenia lądowiska i sterowania lądowiska), zgodnie z przedstawionym podziałem robót na etapy w pkt. 10 Projektu technicznego/wykonawczego branży elektrycznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 977850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1275510,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 977850,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany „MAXBUD” Przepiórka Wojciech

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9680103607

7.3.4) Miejscowość: Saczyn 40

7.3.5) Kod pocztowy: 62-872

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 977850,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-12-04
2023-08-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane