Termomodernizacja dwóch budynków mieszkalnych w leśnictwie Młochów.
Skarb Państwa Państwowe Gospoadrstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chojnów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00374265
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00374265/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-30 14:12
- Lokalizacja
- Baniocha, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-65cd6a91-36b7-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 1230014006
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00374265 z dnia 2023-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja dwóch budynków mieszkalnych w leśnictwie Młochów.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospoadrstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chojnów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012567080
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Klonowa 13, Pilawa
1.5.2.) Miejscowość: Baniocha
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-532
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: chojnow@warszawa.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chojnow.warszawa.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-chojnow/termomodernizacja-dwoch-budynkow-mieszkalnych-w-lesnictwie-mlochow---drugie-postepowanie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja dwóch budynków mieszkalnych w leśnictwie Młochów.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65cd6a91-36b7-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00374265
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00419687/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Termomodernizacja 2 budynków mieszkalnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00348004
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne: W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym, ogłoszenie o zamówieniu nr 2023/BZP 00246041/01 z dnia 2023-06-03 nie została złożona żadna oferta i postępowanie zakończyło się unieważnieniem na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, ogłoszenie o wyniku postępowania nr 2023/BZP 00269356/01 z dnia 2023-06-21. Warunki zamówienia w niniejszym postępowaniu nie zostały w istotny sposób zmienione w porównaniu do uprzedniego postępowania prowadzonego w trybie podstawowym.
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-1ff8fa52-0131-11ee-9355-06954b8c6cb9
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 663511,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części (zadania):
1. Zadanie nr 1: Termomodernizacja budynku leśniczówki Młochów. Opis zadania: Zakres zadania obejmuje wykonanie następujących robót budowlanych:
1) Docieplenie fundamentów,
2) Docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji,
3) Wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
4) Docieplenie dachu,
5) Wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami i orynnowaniem,
6) Wymianę opraw oświetleniowych zewnętrznych oraz instalacji odgromowej,
7) Modernizację kotłowni,
8) Przebudowę wiatrołapu przy wejściu do części mieszkalnej budynku,
9) Wykonanie nowych schodów i tarasu,
10) Wykonanie opaski wokół budynku,
11) Modernizację istniejącego utwardzenia terenu poprzez rozbiórkę, wykonanie nowej podbudowy i ponowne ułożenie kostki betonowej.
2. Zadanie nr 2: Termomodernizacja budynku podleśniczówki Młochów. Opis zadania: Zakres zadania obejmuje wykonanie następujących robót budowlanych:
1) Docieplenie fundamentów,
2) Docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji,
3) Wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
4) Docieplenie dachu,
5) Wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami i orynnowaniem,
6) Wymianę opraw oświetleniowych zewnętrznych oraz instalacji odgromowej,
7) Modernizację kotłowni,
8) Przebudowę wiatrołapu przy wejściu do części mieszkalnej budynku,
9) Wykonanie nowych schodów i tarasu,
10) wykonanie opaski wokół budynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45321000-3 - Izolacja cieplna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający nie otrzymał zgody jednostki nadzorującej – Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie na zwiększenie kwoty zaplanowanej na realizację inwestycji do wysokości wynegocjowanej ceny w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: „Termomodernizacja dwóch budynków mieszkalnych w leśnictwie Młochów". Z tego powodu Zamawiający nie ma możliwości podpisania umowy z wykonawcą i jest zobowiązany unieważnić postępowanie.Uzasadnienie prawne: Na podstawie art. 255 pkt 8) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2023-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |