„Remont drogi gminnej publicznej nr 104039 R ul. Wiktora w Kolbuszowej” – na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ul. Handlową
GMINA KOLBUSZOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00375158
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00375158/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-08-31 09:57
- Lokalizacja
- Kolbuszowa, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c0eb8761-3834-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8141576232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00375158 z dnia 2023-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont drogi gminnej publicznej nr 104039 R ul. Wiktora w Kolbuszowej” – na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ul. Handlową
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOLBUSZOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581666
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 21
1.5.2.) Miejscowość: Kolbuszowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-100
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ekolbuszowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ekolbuszowa.logintrade.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.ekolbuszowa.logintrade.net1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont drogi gminnej publicznej nr 104039 R ul. Wiktora w Kolbuszowej” – na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ul. Handlową2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0eb8761-3834-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00375158
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00032724/23/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.26 „Remont drogi gminnej publicznej nr 104039 R ul. Wiktora w Kolbuszowej” – na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ul. Handlową
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00351843
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.45.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 338928,04 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Remont drogi gminnej publicznej nr 104039 R ul. Wiktora w Kolbuszowej” – na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ul. Handlową
Teren inwestycji stanowi pas drogowy drogi gminnej publicznej o numerze ewidencyjnym 104039 R (działka nr ew. 1772, jednostka ewidencyjna: 180602_4 Kolbuszowa (M)) – tj. ulica Wiktora, która zlokalizowana jest na terenie miasta Kolbuszowa, powiat kolbuszowski, województwo podkarpackie.
Odcinek drogi przewidziany do remontu rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 9 „Radom – Rzeszów Płn.” (ul. Rzeszowska) i kończy się na skrzyżowaniu z ul. Handlową (droga gminna nr 103997) – tj. odcinek drogi o długości ok. 196,3 m – od km 0+003,9 do km 0+200,2. Szerokość jezdni asfaltowej 7,0 m.
Zakres robót:
1) Rozebranie istniejących krawężników betonowych o długości ok. 400,4 m.
2) Rozebranie istniejącej nawierzchni bitumicznej poprzez frezowanie – w miejscach dowiązania wysokościowego do istniejących nawierzchni.
3) Obramowanie projektowanej jezdni krawężnikiem drogowym 15x30 na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15 o długości ok. 400,4 m.
4) Wykonanie warstwy wyrównawczej (profilującej) z betonu asfaltowego, na powierzchni ok. 1394,0 m2 w ilości średnio 100 kg/m2.
5) Wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej (AC 16 W) – grub. warstwy 4 cm na powierzchni ok. 1394,0 m2.
6) Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej (AC 11 S) – grub. warstwy 4 cm na powierzchni ok. 1394,0 m2.
7) Przebudowa istniejących zjazdów (publicznych i indywidualnych) – dowiązanie wysokościowe do projektowanego poziomu nawierzchni jezdni.
8) Humusowanie i plantowanie terenów zielonych za krawężnikiem.
9) Wytyczenie geodezyjne oraz sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej.
UWAGA: Jeżeli SWZ lub załączniki do SWZ w tym dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe, pochodzenie, normy aprobaty techniczne, patenty, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust 5 ustawy PZP dopuszcza składania „ produktów równoważnych”. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i użytkowych. Materiały równoważne muszą być w ofercie wymienione z nazwy, a ciężar udowodnienia o zachowaniu parametrów wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie składającego ofertę.
Materiały równoważne w żadnym stopniu nie mogą obniżyć standardu i nie mogą zmienić zasad oraz rozwiązań technicznych przyjętych w dokumentacji projektowej, a tym samym nie mogą powodować konieczności przeprojektowania jakichkolwiek elementów, ani nie mogą pozbawiać Użytkownika żadnych wydajności, funkcjonalności, użyteczności opisanych lub wynikających z dokumentacji projektowej. Wykonawca składający ofertę równoważną będzie zobowiązany do udowodnienia zamawiającemu, że oferowane przez niego urządzenia lub materiały są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Wykonawca przedstawi niezbędne informacje dotyczące przyjętych do oferty materiałów potwierdzające równoważność oferowanych urządzeń w stosunku do zaproponowanych w projekcie.
Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności z:
a) Opisem Przedmiotu zamówienia / dokumentacją techniczną (Rozdział III),
b) Istotnymi postanowieniami umowy (Rozdział IV),
c) Przedmiarami robót (Rozdział II ) – przedmiar ma charakter pomocniczy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 Ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) zamieścił drogą elektroniczną przy użyciu platformy zakupowej PZP24 https://ekolbuszowa.logintrade.net informację, że na realizację w/w zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 338 928,04 zł (słownie: trzysta trzydzieści osiem tysięcy dziewięćset dwadzieścia osiem zł 04/100). Komisja powołana do niniejszego postępowania dokonała otwarcia oferti stwierdziła, że niepodlegająca odrzuceniu oferta z najniższą ceną brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zgodnie z art. 255 ust. 3 Ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny
lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Po dokonaniu analizy finansowej, Zamawiający ustalił, że nie może zwiększyć środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. Wobec powyższego, Zamawiający unieważnia postępowanie na realizację w/w zadania na podstawie art. 255 ust. 3.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 497200,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 497200,81 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 497200,81 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |