Remont drogi gminnej nr 190515C w m. SMÓLSK dł. 900 m odc. od 0+012 do 0+912 na terenie Gminy Włocławek

Gmina Włocławek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00377640
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00377640/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-01 11:11
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ff71cc9d-35d8-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
8882878334
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógMalowanie nawierzchi

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA INŻYNIERYJNO-DROGOWA 'DROGTOM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWłocławek, PL · lot 0
450 439,65 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00377640 z dnia 2023-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 190515C w m. SMÓLSK dł. 900 m odc. od 0+012 do 0+912 na terenie Gminy Włocławek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włocławek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866904

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Królewiecka 7

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@g.wloclawek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gmina.wloclawek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_wloclawek

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 190515C w m. SMÓLSK dł. 900 m odc. od 0+012 do 0+912 na terenie Gminy Włocławek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ff71cc9d-35d8-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00377640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00012694/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 REMONT DROGI GMINNEJ NR 190515 w m. SMÓLSK o dł. 900 m odc. od 0+012 do 0+912 na terenie GMINY WŁOCŁAWEK

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00345462

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RBRiGK.271.2.08.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:
1.1. Przedmiotem zamówienia w ramach realizacji przedmiotowego postępowania jest robota budowlana polegająca na remoncie drogi gminnej Nr 190515C Smólsk dł. 900m szer. 3,5m od km 0+012 do km0+912
w miejscowości Smólsk.
1.2. Remont polega na ułożeniu:
- na jezdni w-wy ścieralnej i wiążącej z betonu asfaltowego grub. po 3 cm,
- na zjazdach indywidualnych warstwy ścieralnej i wiążącej z betonu asfaltowego grub. po 3 cm (dł. 1,0 m celem dowiązania do jezdni) na podbudowie tłuczniowej,
- poboczy z mieszanki tłuczniowej twardej grub. 15 cm,
- korekcie skarp istniejących rowów wraz z ich plantowaniem,
- wymianie starego oznakowania pionowego.
1.3. POWIERZCHNIE UTWARDZEŃ:
- jezdni bitumiczna 3298,8 m2
- zjazdy indywidualne bitumiczne 168,5 m2
- pobocza tłuczniowe 900,0 m2
1.4. Zakres robót ujętych w kosztorysie obejmuje:
1) wykonanie robót przygotowawczych – rozbiórkę nawierzchni tłuczniowej, remont ubytków z tłucznia 2,9m3 ,
2) roboty ziemne – korytowanie pod potrzeby fragmentu jezdni i zjazdów indywidualnych wraz z pobo-czami. Urobek w ilości 187,7m3 do wywozu. Oczyszczenie rowów z namułu z profilowaniem dna i skarp
dł. 344,0 m,
3) ułożenie warstwy odcinającej z piasku grub.15cm pod potrzeby zjazdów 185,4 m2 i fragmentu jezdni 93,8 m 2 ,
4) ułożenie podbudowy na fragmencie jezdni 93,8 m 2 i zjazdach 185,4 m 2 o grub. 20 cm z mieszanki tłuczniowej,
5) mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową podbudowy tłuczniowej pod potrzeby w-wy wiążącej,
6) ułożenie w-wy wiążącej z bet. asfaltowego AC 11W50/70 grub. 3cm na jezdni 3387,8 m 2 i zjazdach 176,9 m 2 ,
7) skropienie podłoża emulsją asfaltową i wykonanie w-wy ścieralnej na jezdni z bet. asfaltowego AC8S 50/70 grub. 3 cm – jezdnia 3298,8 m 2, zjazdy 168,5 m 2,
8) utwardzenie poboczy z tłucznia twardego szer. 0,5 cm, grub. 15 cm na pow. 900 m 2 ,
9) plantowanie poboczy na 900 pow. m 2 ,
10) ustawienie znaków pionowych typu S 1 szt. i typ M 4 szt.,
11) inwentaryzacja.

W trakcie robót należy zwrócić szczególną uwagę na media umieszczone w pasie drogowym.

Zamawiający informuje, że szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, stanowiąca Załącznik nr 1 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.

2. Rozwiązania równoważne:
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje rozwiązania równoważne, w tym materiały, urządzenia i inne elementy, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty zestawienie wszystkich zaproponowanych rozwiązań równoważnych (np. materiałów, urządzeń oraz innych elementów równoważnych) i wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań (np. materiału, urządzenia i innego elementu) opisanych
w dokumentacji technicznej, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji w dokumentacji technicznej, których dotyczy.
Opis musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich właściwości funkcjonalnych, jakościowych i parametrów oraz rozstrzygnąć,
czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania (np. materiały, urządzenia i inne elementy) są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego. Zastosowanie rozwiązań równoważnych należy zasygnalizować w ofercie, niezależnie od tego, czy zamawiający żąda przedłożenia przez wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów
o zastosowaniu innych równoważnych materiałów lub urządzeń lub rozwiązań, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty i wykonania przedmiotu zamówienia ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w dokumentacji technicznej; w związku z tym Wykonawca jest zobowiązany zastosować do wykonania zamówienia materiały lub urządzenia lub rozwiązania zaproponowane w dokumentacji technicznej.

Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę:
3. Wymagania w zakresie zatrudniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy.
3.1. Zamawiający stawia wymóg w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia.
Zamawiający, na podstawie art. 95 ust.1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320,
z 2021 r. poz. 1162).
3.1.1.Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia wskazane w szczególności w przedmiarze robót (dotyczące m. in.: nawierzchni jezdni, podbudowy), z wyłączeniem czynności wykonywanych przez osoby wykonujące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, takich jak: kierowanie robotami budowlanymi, zarządzanie budową, obsługa budowy, dokumentowanie przebiegu budowy, organizowanie pracy na budowie, nadzór nad realizacją robót budowlanych, oraz z wyłączeniem czynności związanych z obsługą budowy, takich jak: obsługa geodezyjna, obsługa administracyjna. Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy, w odniesieniu do osób, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia, udokumentuje Zamawiającemu fakt zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób zaangażowanych w wykonywanie czynności wskazanych w SWZ (pkt. 3.1.)

Informacja o obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
4. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonywania przez wykonawcę kluczowej części zamówienia:
1) podbudowy jezdni,
2) nawierzchni jezdni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 450439,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 493674,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 450439,65 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA INŻYNIERYJNO-DROGOWA „DROGTOM” Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8882833998

7.3.4) Miejscowość: Włocławek

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 450439,65 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia w terminie 70 dni licząc od dnia podpisania umowy, jednak nie dłużej niż do 30 listopada 2023 r.
2023-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane