Chełm, pałac miejski Kretzschmarów (ob. USC) (1895-1896): remont dachu, ścian i badania archeologiczne
Miasto Chełm
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00382701
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00382701/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-09-06 07:07
- Lokalizacja
- Chełm, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6fed47e6-31bf-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5632167582
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00382701 z dnia 2023-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Chełm, pałac miejski Kretzschmarów (ob. USC) (1895-1896): remont dachu, ścian i badania archeologiczne
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chełm
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198238
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubelska 65
1.5.2.) Miejscowość: Chełm
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umchelm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelm.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umchelm.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Chełm, pałac miejski Kretzschmarów (ob. USC) (1895-1896): remont dachu, ścian i badania archeologiczne2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fed47e6-31bf-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00382701
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00022449/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Chełm, pałac miejski Kretzschmarów (ob. USC) (1895-1896): remont dachu, ścian i badania archeologiczne
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00346339
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.5.34.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 522277,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: Chełm, pałac miejski Kretzschmarów (ob. USC) (1895-1896): remont dachu, ścian i badania archeologiczne”.
Inwestycja jest przewidziana do dofinansowania w ramach programu „Ochrona zabytków” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na przedmiot zamówienia składa się: wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej w oparciu o wydane pozwoleniem na budowę nr 134/22 z dnia 24.10.2022 r. oraz decyzjami WUOZ w Lublinie delegatura w Chełmie nr IN.II.5142.165.1.2022 z dnia 24.10.2022 r. oraz nr IN.II.5142.166.1.2022 z dnia 24.10.2022 r. obejmujących:
• roboty rozbiórkowe związane z demontażem okien i parapetów zewnętrznych;
• demontaż okien;
• dostawa i montaż nowych okien zgodnie z projektem i STWIOR;
• dostawa i montaż parapetów zewnętrznych;
• naprawa i malowanie uszkodzonych w czasie robót rozbiórkowych i montażowych glifów zewnętrznych i wewnętrznych;
• demontaż i ponowny montaż krat okiennych (wg warunków opisanych w dokumentacji projektowej i STWiOR);
• wywóz starych okien w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie miasta Chełm;
• wywóz gruzu;
• zabezpieczenie terenu zewnętrznego na czas robót budowlanych.
Szczegółowy zakres zamówienia, warunki oraz sposób ich wykonania określają:
1) Dokumentacja projektowa - załącznik nr 7 do SWZ,
2) Przedmiary robót – załącznik nr 8 do SWZ
3) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 9 do SWZ
Pełny opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy zostały przedstawione w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła 1 oferta złożona przez Wykonawcę: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Inż.-Wod-Bud Sp. z o.o. ul. Nowickiego 8, 20-817 Lublin z ceną ofertową 700 977,00 zł.Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 400 000,00 zł brutto.
Dokonano analizy możliwości zwiększenia środków w budżecie do ceny oferty w przedmiotowym postępowaniu. Cena określona w ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pokrycia finansowego.
W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2023-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |