Modernizacja ulicy Pionierów i budowa ulicy Rubinowej
GMINA OLSZTYNEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00382835
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00382835/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-09-06 08:24
- Lokalizacja
- Olsztynek, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-55122e10-2b8a-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7393756269
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00382835 z dnia 2023-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja ulicy Pionierów i budowa ulicy Rubinowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLSZTYNEK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743663
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratusz 1
1.5.2.) Miejscowość: Olsztynek
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-015
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 895195453
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ratusz@olsztynek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://olsztynek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://olsztynek.logintrade.net/zapytania_email,133608,e4b174652f8f03ee82737f6255566448.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja ulicy Pionierów i budowa ulicy Rubinowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55122e10-2b8a-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00382835
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00013607/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa ulicy Pionierów i budowa ul. Rubinowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00325578
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IOS.271.1.12.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zadanie pn. „Modernizacja ulicy Pionierów i budowa ulicy Rubinowej” jest przewidziana do dofinansowania z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zwanego dalej „Programem”, zgodnie ze wstępną promesą Nr Edycja 2/2021/3324/PolskiLad oraz Uchwałą Nr 84/2021 Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (wraz ze zmianami).
2. Zamawiający zastrzega, iż zasady wypłaty wynagrodzenia Wykonawcy przyjęte w niniejszej umowie są zgodne z zasadami wypłaty dofinansowania wskazanymi w promesie wstępnej oraz Programie o którym mowa w ust.1.
3. Umowa zostanie zawarta z wybranym Wykonawcą nie wcześniej niż po otrzymaniu przez Zamawiającego Promesy z Programu o której mowa w ust.1.
4. Modernizacja ul. Pionierów oraz budowa łączącej się z nią ulicy Rubinowej, wykonana zostanie zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.
5. Roboty wykonywane będą pod nadzorem inwestorskim.
6. W ramach przebudowy ul. Pionierów zaplanowano: odnowienie nawierzchni drogi z jej poszerzeniem, budowę kanalizacji deszczowej, częściowe przełożenie sieci wodociągowej oraz wykonanie kanału technologicznego i robót budowlanych z branży telekomunikacyjnej.
7. W zakres zadania na ul. Pionierów (droga kat. D) wchodzi również: wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego - na odcinku od ulicy Mickiewicza do przejazdu kolejowego oraz z kostki betonowej - od przejazdu kolejowego do końca opracowania, przebudowa zjazdów indywidualnych i skrzyżowań w granicach działki ulicy Pionierów z kostki betonowej.
8. Ponadto w ramach zadania wybudowana zostanie ulica Rubinowa w Olsztynku. Planuje się wykonanie nawierzchni ulicy oraz wjazdów do istniejących budynków z kostki betonowej.
9. Zadanie obejmuje także budowę oświetlenia ulicznego na wszystkich ww. ulicach.
10. W ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa w celu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z ww. ulic poprzez studnie deszczowe zlokalizowane przy krawężnikach.
11. Odwodnienie nawierzchni ulic będzie powierzchniowe i odbywać się będzie poprzez spadki poprzeczne i podłużne w kierunku projektowanych wpustów ulicznych, a następnie zostanie odprowadzone do kanalizacji deszczowej.
12. Studnie deszczowe zaprojektowano z osadnikiem do gromadzenia piasku i zawiesiny łatwoopadającej.
13. Wody opadowe i roztopowe będą ujmowane do kanalizacji deszczowej w ul Pionierów, dalej poprzez ul. Rubinową, Sienkiewicza odprowadzane do zbiornika retencyjnego, a dalej rowem odpływowym do rzeki Jemiołówki.
14. Osiedle położone między innymi przy ulicach Pionierów i Rubinowej jest prężnie rozbudowującą się częścią miasta Olsztynek. Mieszkańcy ww. terenów zgłaszają pilną potrzebę budowy drogi łączącej ich osiedle z ośrodkiem życia społecznego oraz umożliwiającej wyjazd w celu dalszego przemieszczanie się po okolicy. Budowa drogi pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój osiedla oraz cieszyć się będzie przychylnym odbiorem społecznym jako inwestycja przyczyniająca się do poprawy standardu życia mieszkańców.
15. Szczegółowe informacje dotyczące przebudowy ul. Pionierów oraz budowa łączących się z nią ulicy Rubinowej zamieszczono w dokumentacji projektowej zatwierdzonej decyzją ZRID Nr Ok/5/2021 z dnia 1 marca 2021 r. oraz decyzją nr Ok/2/2023 z dnia 30 stycznia 2023 r.
16. Zadanie nie obejmuje robót budowlanych na ulicy Złotej.
17. Szczegółowy opis zadania zawarto w dokumentacji projektowej opracowanej przez PROJEKTOWANIE – NADZORY „PRO-NAD” Bohdan Nieciecki, 11-015 Olsztynek, ul. Kolejowa 3/24 w skład, której wchodzą następujące opracowania:
1) Przebudowa ul. Pionierów wraz z budową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego i przebudową sieci telekomunikacyjnej w obrębie 3 miasta Olsztynek
a) Decyzja ZRID Nr Ok/5/2021 z dnia 1 marca 2021 r.
b) Projekt budowlany - Branża: drogowa – sanitarna – elektryczna – telekomunikacyjna (wraz o uzgodnieniami, opisami, rysunkami decyzjami).
c) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
d) Opinia geotechniczna,
e) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne.
f) Errata do opisu technicznego oświetlenia.
2) Przebudowa ul. Rubinowej i Złotej wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego w obrębie 3 miasta Olsztynek
a) Decyzja OK/2/2023 z dnia 30 stycznia 2023 r.
b) Projekt Zagospodarowania Terenu – Branża: drogowa, sanitarna i elektryczna.
c) Projekt architektoniczno – budowlany.
d) Projekt Techniczny.
e) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
f) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne.
18. Przed przystąpieniem do prac Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym, a następnie uzyskać zatwierdzenie w Starostwie Powiatowym w Olsztynie czasową organizację ruchu.
19. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie projektu stałej organizacji ruchu, uzyskanie uzgodnienia od zarządcy drogi oraz zatwierdzenie jej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do jej wprowadzenia poprzez montaż znaków pionowych oraz poziomych, a także urządzeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach prac należy wymienić wszystkie znaki, a zdemontowane oznakowanie należy przekazać protokolarnie Zamawiającemu
20. Zamawiający i Wykonawca wybrany w postępowaniu o udzielenie zamówienia obowiązani są współdziałać przy wykonaniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
21. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, opisywane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Dotyczy to również sytuacji, gdy przedmiot zamówienia opisano przez wskazanie marki, znaku towarowego, producent patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Zamawiający dopuszcza, w tym zakresie możliwość zaproponowania rozwiązania równoważnego, tj.: spełniającego co najmniej parametry wynikające z opisu zawartego w specyfikacji lub lepsze oraz gwarantującego zgodność współdziałania z pozostałymi elementami składającymi się na opis przedmiotu zamówienia. Równoważne rozwiązanie techniczne, to rozwiązanie o identycznych lub wyższych parametrach:
-wydajnościowych, funkcjonalnych; -jakościowych, np. posiadane certyfikaty;
-gwarancyjnych – warunki gwarancji nie mniejsze niż podane w SWZ.
22. Ze względu na fakt, iż jest to kolejne postępowanie dotyczące tego samego przedmiotu zamówienia (z wyłączeniem robót budowlanych na ulicy Złotej) Zamawiający zachęca do zapoznania się z pytaniami i odpowiedziami do SWZ które, wpłynęły w poprzednim postępowaniu. Zamawiający opracował załącznik nr 12 do SWZ który, stanowi zbiorcze zestawienie zadanych wcześniej pytań i udzielonych odpowiedzi, z pominięciem zagadnień i dokumentów uzupełnionych w obecnej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyną unieważnienia postępowania są znaczne zmiany zakresu przedmiotu zamówienia, o których konieczności wprowadzenia, Zamawiający dowiedział się w toku prowadzonego postępowania (wskutek systematycznie otrzymywanych od Wykonawców wniosków o złożenie wyjaśnień do SWZ). Dla doprecyzowania opisu przedmiotu zamówienia koniecznym jest sporządzenie dodatkowej dokumentacji projektowej służącej rozwiązaniu problemu kanalizacji deszczowej w ulicy Pionierów od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza na odcinku około 190 mb. Zmiana zakresu zamówienia jest na tyle znacząca, że doprowadziłaby do zmiany pierwotnego charakteru zamówienia. Dalsze procedowanie postępowania w obecnej formie byłoby nieuzasadnione.SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie zostało unieważnione przed upływem terminu na składanie ofert.| 2023-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |